Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.12.2022 > 10:38 Versiunea pentru printare
Miercuri, 14 decembrie 2022, ora 10:38

Subiect vot: PL-x 756/2022 - Art. 18
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:287 81 40 31 20 13 9 23 25 17 14 8 4 2
- voturi pentru (DA):189 81 40 - - 13 9 1 25 17 - - 3 -
- voturi împotrivă (NU):96 - - 31 20 - - 21 - - 14 8 - 2
- abțineri:1 - - - - - - 1 - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Aelenei Dănuț deputat - Abținere
5. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
6. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
7. Alda Adrian deputat PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
9. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
10. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
11. Andronache Gabriel deputat PNL DA
12. Antal István-Loránt senator UDMR -
13. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
14. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
17. Axinia Adrian-George deputat AUR NU
18. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
20. Badiu Georgel deputat AUR NU
21. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR NU
22. Balan Ioan deputat PNL DA
23. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
24. Băltărețu Viorel deputat USR NU
25. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
26. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
27. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
28. Bica Dănuț senator PNL DA
29. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
30. Bodea Marius senator USR NU
31. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
32. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
33. Bordei Cristian senator USR NU
34. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
35. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
36. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
37. Buican Cristian deputat PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
39. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
40. Burciu Cristina deputat PNL DA
41. Busuioc Andrei senator AUR NU
42. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
43. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
44. Cambera Oana-Alexandra deputat - NU
45. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
46. Cătană Gheorghe-Adrian senator AUR NU
47. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
48. Chelaru Mircia deputat AUR NU
49. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
50. Chira Claudiu-Martin deputat - NU
51. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
52. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
53. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
54. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
55. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
56. Ciubuc Ciprian deputat - NU
57. Cîtea Vasile deputat PSD DA
58. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
59. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
60. Cosma Dorinel senator AUR NU
61. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
62. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
63. Cristian Brian deputat USR NU
64. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
65. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
66. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
67. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
68. Dancă Ionel deputat - NU
69. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
70. Dămureanu Ringo deputat AUR NU
71. Dăneasă Mircea senator AUR NU
72. Dehelean Silviu deputat USR NU
73. Deneș Ioan senator PSD DA
74. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
75. Dogariu Eugen senator PSD DA
76. Dragu Anca Dana senator USR NU
77. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
78. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
79. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
80. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
81. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
82. Enachi Raisa deputat AUR NU
83. Farago Petru deputat UDMR DA
84. Fădor Angelica deputat PNL DA
85. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
86. Fechet Mircea deputat PNL DA
87. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
88. Firu Stela senator PNL DA
89. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
90. Floroiu Ionel deputat PSD DA
91. Flucuș Dumitru deputat AUR NU
92. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
93. Furtună Mirela deputat PSD DA
94. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
95. Genoiu Mihail senator PSD DA
96. Georgescu Laura senator PSD DA
97. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
98. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
99. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
100. Ghica Cristian senator USR NU
101. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
102. Giugea Nicolae deputat PNL DA
103. Giurgiu Adrian deputat USR NU
104. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
105. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
106. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
107. Grădinaru Radu-Vicențiu deputat AUR NU
108. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
109. Gudu Michael deputat PNL DA
110. Guran Virgil senator PNL DA
111. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
112. Hangan Andrei senator AUR NU
113. Hatos Adrian senator PNL DA
114. Havârneanu Filip deputat USR NU
115. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
116. Humelnicu Marius senator PSD DA
117. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
118. Huțu Alexandra deputat PSD DA
119. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
120. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
121. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
122. Ilie Victor deputat USR NU
123. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
124. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
125. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
126. Ionescu George deputat - NU
127. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
128. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
129. Kelemen Attila deputat UDMR DA
130. Kiss János deputat PNL DA
131. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
132. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
133. Könczei Csaba deputat UDMR DA
134. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
135. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
136. Lasca Mihai Ioan deputat - NU
137. Lavric Sorin senator AUR NU
138. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
139. Lazăr Teodor deputat USR NU
140. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
141. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
142. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
143. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
144. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
145. Lupu Andrei-Răzvan deputat - NU
146. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
147. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
148. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
149. Mang Ioan deputat PSD DA
150. Manta Claudiu deputat PSD DA
151. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
152. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
153. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
154. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
155. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
156. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
157. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
158. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
159. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
160. Mina Marian deputat PSD DA
161. Mircea Florin deputat PSD DA
162. Mirea Siminica senator PSD DA
163. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
164. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
165. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - NU
166. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
167. Mocioalcă Ion senator PSD DA
168. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
169. Molnar Ervin deputat PNL DA
170. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
171. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
172. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
173. Munteanu Remus deputat PSD DA
174. Murariu Oana deputat USR NU
175. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
176. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
177. Mutu Gabriel senator PSD DA
178. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
179. Nagy Vasile deputat AUR NU
180. Nassar Rodica deputat PSD DA
181. Năcuță Sorin deputat PNL DA
182. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
183. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
184. Neagu Ionuț senator AUR NU
185. Neagu Nicolae senator PNL DA
186. Neață Eugen deputat PSD DA
187. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
188. Niță Nicu deputat PSD DA
189. Novak Levente senator UDMR DA
190. Oprinoiu Aurel senator USR NU
191. Orban Ludovic deputat - NU
192. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
193. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
194. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
195. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
196. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
197. Pandea Ciprian senator PNL DA
198. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
199. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
200. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
201. Pălărie Ștefan senator USR NU
202. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
203. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
204. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
205. Polak Tudor deputat PNL DA
206. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
207. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
208. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
209. Popescu Ion-Dragoș senator - NU
210. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
211. Postică Andrei senator USR NU
212. Poteraș Cosmin-Marian senator - NU
213. Presură Alexandra deputat PSD DA
214. Prioteasa Ion senator PSD DA
215. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
216. Prunean Alin-Costel deputat - NU
217. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
218. Puiu Ovidiu senator PSD DA
219. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
220. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
221. Răducanu Sebastian senator PSD DA
222. Rizea Cristina Camelia deputat - NU
223. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
224. Rujan Dumitru deputat PNL DA
225. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
226. Salan Viorel deputat PSD DA
227. Sandu Viorica deputat PSD DA
228. Sas Lóránt-Zoltan deputat - NU
229. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
230. Scripnic Lilian deputat AUR NU
231. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
232. Seres Dénes deputat UDMR DA
233. Stan Ioan senator PSD DA
234. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
235. Stancu Paul deputat PSD DA
236. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
237. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
238. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
239. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
240. Stoica Diana deputat USR NU
241. Stoica Elena deputat PSD DA
242. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
243. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR NU
244. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
245. Șandru Cosmin deputat PNL DA
246. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
247. Șerban Gianina deputat AUR NU
248. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
249. Șișcu George deputat PNL DA
250. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
251. Șoptică Costel deputat PNL DA
252. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
253. Tanasă Dan deputat AUR NU
254. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
255. Tătaru Nelu deputat PNL DA
256. Târziu Claudiu-Richard senator AUR NU
257. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
258. Thellmann Christine deputat PNL DA
259. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
260. Tobă Francisc deputat - NU
261. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
262. Todosiu Beniamin deputat USR NU
263. Toma Ilie deputat PSD DA
264. Toma Vasilică deputat PSD DA
265. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
266. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
267. Tudorache Daniel deputat PSD DA
268. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
269. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - NU
270. Turos Lóránd senator UDMR DA
271. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
272. Țachianu Marian deputat PSD DA
273. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
274. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
275. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
276. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
277. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
278. Veștea Mihail senator PNL DA
279. Vicol Costel senator USR NU
280. Vlașin Sorin senator PSD DA
281. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
282. Volosatîi Boris deputat AUR NU
283. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
284. Weber Mihai deputat PSD DA
285. Wiener Adrian deputat USR NU
286. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
287. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 20 iulie 2024, 3:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro