Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.12.2022 > 10:35 Versiunea pentru printare
Miercuri, 14 decembrie 2022, ora 10:35

Subiect vot: PL-x 756/2022 - Art. 11
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:277 78 36 29 21 14 9 22 26 16 12 8 3 3
- voturi pentru (DA):183 78 36 - - 14 9 1 26 16 - - 3 -
- voturi împotrivă (NU):91 - - 29 20 - - 20 - - 12 8 - 2
- abțineri:3 - - - 1 - - 1 - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Aelenei Dănuț deputat - Abținere
5. Aelenei Evdochia senator - Abținere
6. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
7. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
8. Alda Adrian deputat PSD DA
9. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
10. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
11. Andronache Gabriel deputat PNL DA
12. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
13. Antal István-Loránt senator UDMR DA
14. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
15. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
17. Axinia Adrian-George deputat AUR NU
18. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
20. Badiu Georgel deputat AUR NU
21. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR NU
22. Balan Ioan deputat PNL DA
23. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
24. Barna Ilie Dan deputat USR NU
25. Băltărețu Viorel deputat USR NU
26. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
27. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
28. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
29. Bica Dănuț senator PNL DA
30. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
31. Bodea Marius senator USR NU
32. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
33. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
34. Bordei Cristian senator USR NU
35. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
37. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
38. Buican Cristian deputat PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
40. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
41. Burciu Cristina deputat PNL DA
42. Busuioc Andrei senator AUR NU
43. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
44. Cambera Oana-Alexandra deputat - NU
45. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
46. Cătană Gheorghe-Adrian senator AUR NU
47. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
48. Chelaru Mircia deputat AUR NU
49. Chira Claudiu-Martin deputat - NU
50. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
51. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
52. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
53. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
54. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
55. Cîtea Vasile deputat PSD DA
56. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
57. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
58. Cosma Dorinel senator AUR NU
59. Crețu Gabriela senator PSD DA
60. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
61. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
62. Cristian Brian deputat USR NU
63. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
64. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
65. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
66. Csoma Botond deputat UDMR DA
67. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
68. Dancă Ionel deputat - NU
69. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
70. Dămureanu Ringo deputat AUR NU
71. Dăneasă Mircea senator AUR NU
72. Dehelean Silviu deputat USR NU
73. Deneș Ioan senator PSD DA
74. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
75. Dogariu Eugen senator PSD DA
76. Dragu Anca Dana senator USR NU
77. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
78. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
79. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
80. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
81. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
82. Enachi Raisa deputat AUR NU
83. Farago Petru deputat UDMR DA
84. Fădor Angelica deputat PNL DA
85. Fechet Mircea deputat PNL DA
86. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
87. Firu Stela senator PNL DA
88. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
89. Floroiu Ionel deputat PSD DA
90. Flucuș Dumitru deputat AUR NU
91. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
92. Furtună Mirela deputat PSD DA
93. Gál Károly deputat UDMR DA
94. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
95. Genoiu Mihail senator PSD DA
96. Georgescu Laura senator PSD DA
97. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
98. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
99. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
100. Ghica Cristian senator USR NU
101. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
102. Giurgiu Adrian deputat USR NU
103. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
104. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
105. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
106. Grădinaru Radu-Vicențiu deputat AUR Abținere
107. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
108. Gudu Michael deputat PNL DA
109. Guran Virgil senator PNL DA
110. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
111. Hangan Andrei senator AUR NU
112. Hatos Adrian senator PNL DA
113. Havârneanu Filip deputat USR NU
114. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
115. Humelnicu Marius senator PSD DA
116. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
117. Huțu Alexandra deputat PSD DA
118. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
119. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
120. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
121. Ilie Victor deputat USR NU
122. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
123. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
124. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
125. Ionescu George deputat - NU
126. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
127. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
128. Kelemen Attila deputat UDMR DA
129. Kiss János deputat PNL DA
130. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
131. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
132. Könczei Csaba deputat UDMR DA
133. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
134. Lasca Mihai Ioan deputat - NU
135. Lavric Sorin senator AUR NU
136. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
137. Lazăr Teodor deputat USR NU
138. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
139. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
140. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
141. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
142. Lupu Andrei-Răzvan deputat - NU
143. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
144. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
145. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
146. Mang Ioan deputat PSD DA
147. Manta Claudiu deputat PSD DA
148. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
149. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
150. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
151. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
152. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
153. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
154. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
155. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
156. Mina Marian deputat PSD DA
157. Mircea Florin deputat PSD DA
158. Mirea Siminica senator PSD DA
159. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
160. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
161. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - NU
162. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
163. Mocioalcă Ion senator PSD DA
164. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
165. Molnar Ervin deputat PNL DA
166. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
167. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
168. Munteanu Remus deputat PSD DA
169. Murariu Oana deputat USR NU
170. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
171. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
172. Mutu Gabriel senator PSD DA
173. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
174. Nagy Vasile deputat AUR NU
175. Nassar Rodica deputat PSD DA
176. Năcuță Sorin deputat PNL DA
177. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
178. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
179. Neagu Ionuț senator AUR NU
180. Neagu Nicolae senator PNL DA
181. Neață Eugen deputat PSD DA
182. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
183. Niță Nicu deputat PSD DA
184. Oprinoiu Aurel senator USR NU
185. Orban Ludovic deputat - NU
186. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
187. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
188. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
189. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
190. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
191. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
192. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
193. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
194. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
195. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
196. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
197. Polak Tudor deputat PNL DA
198. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
199. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
200. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
201. Popescu Ion-Dragoș senator - NU
202. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
203. Postică Andrei senator USR NU
204. Poteraș Cosmin-Marian senator - NU
205. Presură Alexandra deputat PSD DA
206. Prioteasa Ion senator PSD DA
207. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
208. Prunean Alin-Costel deputat - NU
209. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
210. Puiu Ovidiu senator PSD DA
211. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
212. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
213. Răducanu Sebastian senator PSD DA
214. Rizea Cristina Camelia deputat - NU
215. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
216. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
217. Rujan Dumitru deputat PNL DA
218. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
219. Salan Viorel deputat PSD DA
220. Sandu Viorica deputat PSD DA
221. Sas Lóránt-Zoltan deputat - NU
222. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
223. Scripnic Lilian deputat AUR NU
224. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
225. Seres Dénes deputat UDMR DA
226. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
227. Stan Ioan senator PSD DA
228. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
229. Stancu Paul deputat PSD DA
230. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
231. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
232. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
233. Stoica Diana deputat USR NU
234. Stoica Elena deputat PSD DA
235. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
236. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR NU
237. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
238. Șandru Cosmin deputat PNL DA
239. Șerban Gianina deputat AUR NU
240. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
241. Șișcu George deputat PNL DA
242. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
243. Șoptică Costel deputat PNL DA
244. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
245. Tanasă Dan deputat AUR NU
246. Tănase Antonel deputat - NU
247. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
248. Tătaru Nelu deputat PNL DA
249. Târziu Claudiu-Richard senator AUR NU
250. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
251. Thellmann Christine deputat PNL DA
252. Tobă Francisc deputat - NU
253. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
254. Todosiu Beniamin deputat USR NU
255. Toma Ilie deputat PSD DA
256. Toma Vasilică deputat PSD DA
257. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
258. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
259. Tudorache Daniel deputat PSD DA
260. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
261. Turos Lóránd senator UDMR DA
262. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
263. Țachianu Marian deputat PSD DA
264. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
265. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
266. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
267. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
268. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
269. Veștea Mihail senator PNL DA
270. Vlașin Sorin senator PSD DA
271. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
272. Volosatîi Boris deputat AUR NU
273. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
274. Weber Mihai deputat PSD DA
275. Wiener Adrian deputat USR NU
276. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
277. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 16 iulie 2024, 22:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro