Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.12.2022 > 10:37 Versiunea pentru printare
Miercuri, 14 decembrie 2022, ora 10:37

Subiect vot: PL-x 756/2022 - Art. 14
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:280 82 39 28 21 12 9 23 26 15 11 8 3 3
- voturi pentru (DA):188 82 39 - - 12 9 1 26 15 - - 3 1
- voturi împotrivă (NU):90 - - 28 21 - - 21 - - 11 8 - 1
- abțineri:2 - - - - - - 1 - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Aelenei Dănuț deputat - Abținere
5. Aelenei Evdochia senator - Abținere
6. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
7. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
8. Alda Adrian deputat PSD DA
9. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
10. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
11. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
12. Andronache Gabriel deputat PNL DA
13. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
14. Antal István-Loránt senator UDMR DA
15. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
16. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
17. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
18. Axinia Adrian-George deputat AUR NU
19. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
21. Badiu Georgel deputat AUR NU
22. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR NU
23. Balan Ioan deputat PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
25. Barna Ilie Dan deputat USR NU
26. Băltărețu Viorel deputat USR NU
27. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
28. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
29. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
30. Bica Dănuț senator PNL DA
31. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
32. Bodea Marius senator USR NU
33. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
34. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
35. Bordei Cristian senator USR NU
36. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
38. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
39. Buican Cristian deputat PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
41. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
42. Burciu Cristina deputat PNL DA
43. Busuioc Andrei senator AUR NU
44. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
45. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
46. Cambera Oana-Alexandra deputat - NU
47. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
48. Cătană Gheorghe-Adrian senator AUR NU
49. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
50. Chelaru Mircia deputat AUR NU
51. Chira Claudiu-Martin deputat - NU
52. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
53. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
54. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
55. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
56. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
57. Ciubuc Ciprian deputat - NU
58. Cîtea Vasile deputat PSD DA
59. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
60. Cosma Dorinel senator AUR NU
61. Crețu Gabriela senator PSD DA
62. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
63. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
64. Cristian Brian deputat USR NU
65. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
66. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
67. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
68. Dancă Ionel deputat - NU
69. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
70. Dămureanu Ringo deputat AUR NU
71. Dăneasă Mircea senator AUR NU
72. Dehelean Silviu deputat USR NU
73. Deneș Ioan senator PSD DA
74. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
75. Dogariu Eugen senator PSD DA
76. Dragu Anca Dana senator USR NU
77. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
78. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
79. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
80. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
81. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
82. Enachi Raisa deputat AUR NU
83. Farago Petru deputat UDMR DA
84. Fădor Angelica deputat PNL DA
85. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
86. Firu Stela senator PNL DA
87. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
88. Floroiu Ionel deputat PSD DA
89. Flucuș Dumitru deputat AUR NU
90. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
91. Furtună Mirela deputat PSD DA
92. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
93. Genoiu Mihail senator PSD DA
94. Georgescu Laura senator PSD DA
95. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
96. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
97. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
98. Ghica Cristian senator USR NU
99. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
100. Giugea Nicolae deputat PNL DA
101. Giurgiu Adrian deputat USR NU
102. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
103. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
104. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
105. Grădinaru Radu-Vicențiu deputat AUR NU
106. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
107. Gudu Michael deputat PNL DA
108. Guran Virgil senator PNL DA
109. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
110. Hangan Andrei senator AUR NU
111. Hatos Adrian senator PNL DA
112. Havârneanu Filip deputat USR NU
113. Hărătău Elena deputat PNL DA
114. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
115. Humelnicu Marius senator PSD DA
116. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
117. Huțu Alexandra deputat PSD DA
118. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
119. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
120. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
121. Ilie Victor deputat USR NU
122. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
123. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
124. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
125. Ionescu George deputat - NU
126. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
127. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
128. Kelemen Attila deputat UDMR DA
129. Kiss János deputat PNL DA
130. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
131. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
132. Könczei Csaba deputat UDMR DA
133. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
134. Lasca Mihai Ioan deputat - NU
135. Lavric Sorin senator AUR NU
136. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
137. Lazăr Teodor deputat USR NU
138. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
139. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
140. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
141. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
142. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
143. Lupu Andrei-Răzvan deputat - NU
144. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
145. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
146. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
147. Mang Ioan deputat PSD DA
148. Manta Claudiu deputat PSD DA
149. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
150. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
151. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
152. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
153. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
154. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
155. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
156. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
157. Mina Marian deputat PSD DA
158. Mircea Florin deputat PSD DA
159. Mirea Siminica senator PSD DA
160. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
161. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
162. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - NU
163. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
164. Mocioalcă Ion senator PSD DA
165. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
166. Molnar Ervin deputat PNL DA
167. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
168. Munteanu Remus deputat PSD DA
169. Murariu Oana deputat USR NU
170. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
171. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
172. Mutu Gabriel senator PSD DA
173. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
174. Nagy Vasile deputat AUR NU
175. Nassar Rodica deputat PSD DA
176. Năcuță Sorin deputat PNL DA
177. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
178. Neagu Ionuț senator AUR NU
179. Neagu Nicolae senator PNL DA
180. Neață Eugen deputat PSD DA
181. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
182. Niță Nicu deputat PSD DA
183. Oprinoiu Aurel senator USR NU
184. Orban Ludovic deputat - NU
185. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
186. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
187. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
188. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
189. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
190. Pandea Ciprian senator PNL DA
191. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
192. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
193. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
194. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
195. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
196. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
197. Polak Tudor deputat PNL DA
198. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
199. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
200. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
201. Popescu Ion-Dragoș senator - DA
202. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
203. Postică Andrei senator USR NU
204. Poteraș Cosmin-Marian senator - NU
205. Presură Alexandra deputat PSD DA
206. Prioteasa Ion senator PSD DA
207. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
208. Prunean Alin-Costel deputat - NU
209. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
210. Puiu Ovidiu senator PSD DA
211. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
212. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
213. Răducanu Sebastian senator PSD DA
214. Rizea Cristina Camelia deputat - NU
215. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
216. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
217. Rujan Dumitru deputat PNL DA
218. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
219. Salan Viorel deputat PSD DA
220. Sandu Viorica deputat PSD DA
221. Sas Lóránt-Zoltan deputat - NU
222. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
223. Scripnic Lilian deputat AUR NU
224. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
225. Seres Dénes deputat UDMR DA
226. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
227. Stan Ioan senator PSD DA
228. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
229. Stancu Paul deputat PSD DA
230. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
231. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
232. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
233. Stoian Maria deputat PNL DA
234. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
235. Stoica Diana deputat USR NU
236. Stoica Elena deputat PSD DA
237. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
238. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR NU
239. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
240. Șandru Cosmin deputat PNL DA
241. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
242. Șerban Gianina deputat AUR NU
243. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
244. Șișcu George deputat PNL DA
245. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
246. Șoptică Costel deputat PNL DA
247. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
248. Tanasă Dan deputat AUR NU
249. Tănase Antonel deputat - NU
250. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
251. Tătaru Nelu deputat PNL DA
252. Târziu Claudiu-Richard senator AUR NU
253. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
254. Thellmann Christine deputat PNL DA
255. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
256. Tobă Francisc deputat - NU
257. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
258. Todosiu Beniamin deputat USR NU
259. Toma Ilie deputat PSD DA
260. Toma Vasilică deputat PSD DA
261. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
262. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
263. Tudorache Daniel deputat PSD DA
264. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
265. Turos Lóránd senator UDMR DA
266. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
267. Țachianu Marian deputat PSD DA
268. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
269. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
270. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
271. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
272. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
273. Veștea Mihail senator PNL DA
274. Vlașin Sorin senator PSD DA
275. Volosatîi Boris deputat AUR NU
276. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
277. Weber Mihai deputat PSD DA
278. Wiener Adrian deputat USR NU
279. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
280. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 23 iulie 2024, 9:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro