Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.12.2022 > 10:39 Versiunea pentru printare
Miercuri, 14 decembrie 2022, ora 10:39

Subiect vot: PL-x 756/2022 - Art. 19
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:287 78 41 33 20 15 9 23 26 15 13 7 4 3
- voturi pentru (DA):189 78 41 - - 15 9 1 26 15 - - 4 -
- voturi împotrivă (NU):95 - - 33 19 - - 21 - - 13 7 - 2
- abțineri:3 - - - 1 - - 1 - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Aelenei Dănuț deputat - Abținere
5. Aelenei Evdochia senator - Abținere
6. Albișteanu Mihail deputat AUR Abținere
7. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
8. Alda Adrian deputat PSD DA
9. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
10. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
11. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
12. Andronache Gabriel deputat PNL DA
13. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
14. Antal István-Loránt senator UDMR DA
15. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
16. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
17. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
18. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
19. Axinia Adrian-George deputat AUR NU
20. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
21. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
22. Badiu Georgel deputat AUR NU
23. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR NU
24. Balan Ioan deputat PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
26. Barna Ilie Dan deputat USR NU
27. Băltărețu Viorel deputat USR NU
28. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
29. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
30. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
31. Bica Dănuț senator PNL DA
32. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
33. Bodea Marius senator USR NU
34. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
35. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
36. Bordei Cristian senator USR NU
37. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
39. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
40. Buican Cristian deputat PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
42. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
43. Burciu Cristina deputat PNL DA
44. Busuioc Andrei senator AUR NU
45. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
46. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
47. Cambera Oana-Alexandra deputat - NU
48. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
49. Cătană Gheorghe-Adrian senator AUR NU
50. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
51. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
52. Chira Claudiu-Martin deputat - NU
53. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
54. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
55. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
56. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
57. Cîtea Vasile deputat PSD DA
58. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
59. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
60. Crețu Gabriela senator PSD DA
61. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
62. Cristian Brian deputat USR NU
63. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
64. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
65. Csoma Botond deputat UDMR DA
66. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
67. Dancă Ionel deputat - NU
68. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
69. Dămureanu Ringo deputat AUR NU
70. Dăneasă Mircea senator AUR NU
71. Dehelean Silviu deputat USR NU
72. Deneș Ioan senator PSD DA
73. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
74. Dogariu Eugen senator PSD DA
75. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
76. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
77. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
78. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
79. Enachi Raisa deputat AUR NU
80. Farago Petru deputat UDMR DA
81. Fădor Angelica deputat PNL DA
82. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
83. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
84. Firu Stela senator PNL DA
85. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
86. Flucuș Dumitru deputat AUR NU
87. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
88. Furtună Mirela deputat PSD DA
89. Gál Károly deputat UDMR DA
90. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
91. Genoiu Mihail senator PSD DA
92. Georgescu Laura senator PSD DA
93. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
94. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
95. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
96. Ghica Cristian senator USR NU
97. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
98. Giugea Nicolae deputat PNL DA
99. Giurgiu Adrian deputat USR NU
100. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
101. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
102. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
103. Grădinaru Radu-Vicențiu deputat AUR NU
104. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
105. Gudu Michael deputat PNL DA
106. Guran Virgil senator PNL DA
107. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
108. Hangan Andrei senator AUR NU
109. Havârneanu Filip deputat USR NU
110. Hărătău Elena deputat PNL DA
111. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
112. Humelnicu Marius senator PSD DA
113. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
114. Huțu Alexandra deputat PSD DA
115. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
116. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
117. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
118. Ilie Victor deputat USR NU
119. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
120. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
121. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
122. Ionescu George deputat - NU
123. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
124. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
125. Kelemen Attila deputat UDMR DA
126. Kiss János deputat PNL DA
127. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
128. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
129. Könczei Csaba deputat UDMR DA
130. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
131. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
132. Lasca Mihai Ioan deputat - NU
133. Lavric Sorin senator AUR NU
134. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
135. Lazăr Teodor deputat USR NU
136. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
137. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
138. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
139. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
140. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
141. Lupu Andrei-Răzvan deputat - NU
142. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
143. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
144. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
145. Mang Ioan deputat PSD DA
146. Manta Claudiu deputat PSD DA
147. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
148. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
149. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
150. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
151. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
152. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
153. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
154. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
155. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
156. Mina Marian deputat PSD DA
157. Mircea Florin deputat PSD DA
158. Mirea Siminica senator PSD DA
159. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
160. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
161. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - NU
162. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
163. Mocioalcă Ion senator PSD DA
164. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
165. Molnar Ervin deputat PNL DA
166. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
167. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
168. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
169. Munteanu Remus deputat PSD DA
170. Murariu Oana deputat USR NU
171. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
172. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
173. Mutu Gabriel senator PSD DA
174. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
175. Nagy Vasile deputat AUR NU
176. Nassar Rodica deputat PSD DA
177. Năcuță Sorin deputat PNL DA
178. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
179. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
180. Neagu Ionuț senator AUR NU
181. Neagu Nicolae senator PNL DA
182. Neață Eugen deputat PSD DA
183. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
184. Niță Nicu deputat PSD DA
185. Novak Levente senator UDMR DA
186. Oprinoiu Aurel senator USR NU
187. Orban Ludovic deputat - NU
188. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
189. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
190. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
191. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
192. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
193. Pandea Ciprian senator PNL DA
194. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
195. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
196. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
197. Pălărie Ștefan senator USR NU
198. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
199. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
200. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
201. Polak Tudor deputat PNL DA
202. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
203. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
204. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
205. Popescu Ion-Dragoș senator - NU
206. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
207. Postică Andrei senator USR NU
208. Poteraș Cosmin-Marian senator - NU
209. Presură Alexandra deputat PSD DA
210. Prioteasa Ion senator PSD DA
211. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
212. Prunean Alin-Costel deputat - NU
213. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
214. Puiu Ovidiu senator PSD DA
215. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
216. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
217. Răducanu Sebastian senator PSD DA
218. Rizea Cristina Camelia deputat - NU
219. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
220. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
221. Rujan Dumitru deputat PNL DA
222. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
223. Salan Viorel deputat PSD DA
224. Sandu Viorica deputat PSD DA
225. Sas Lóránt-Zoltan deputat - NU
226. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
227. Scripnic Lilian deputat AUR NU
228. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
229. Seres Dénes deputat UDMR DA
230. Stan Ioan senator PSD DA
231. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
232. Stancu Paul deputat PSD DA
233. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
234. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
235. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
236. Stoian Maria deputat PNL DA
237. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
238. Stoica Diana deputat USR NU
239. Stoica Elena deputat PSD DA
240. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
241. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR NU
242. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
243. Șandru Cosmin deputat PNL DA
244. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
245. Șerban Gianina deputat AUR NU
246. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
247. Șișcu George deputat PNL DA
248. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
249. Șoptică Costel deputat PNL DA
250. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
251. Tanasă Dan deputat AUR NU
252. Tănase Antonel deputat - NU
253. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
254. Tătaru Nelu deputat PNL DA
255. Târziu Claudiu-Richard senator AUR NU
256. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
257. Terente Eugen deputat USR NU
258. Thellmann Christine deputat PNL DA
259. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
260. Tobă Francisc deputat - NU
261. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
262. Todosiu Beniamin deputat USR NU
263. Toma Ilie deputat PSD DA
264. Toma Vasilică deputat PSD DA
265. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
266. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
267. Tudorache Daniel deputat PSD DA
268. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
269. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - NU
270. Turos Lóránd senator UDMR DA
271. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
272. Țachianu Marian deputat PSD DA
273. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
274. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
275. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
276. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
277. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
278. Veștea Mihail senator PNL DA
279. Vicol Costel senator USR NU
280. Vlașin Sorin senator PSD DA
281. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
282. Volosatîi Boris deputat AUR NU
283. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
284. Weber Mihai deputat PSD DA
285. Wiener Adrian deputat USR NU
286. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
287. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 22 iulie 2024, 23:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro