Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.02.2023 > 16:12 Versiunea pentru printare
Luni, 6 februarie 2023, ora 16:12

Subiect vot: MS 1/2023 - timp dezbatere
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:210 72 42 32 23 10 10 21
- voturi pentru (DA):203 71 42 31 23 9 10 17
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:5 - - 1 - 1 - 3

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușceac Antonio AUR DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
12. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
13. Axinia Adrian-George AUR DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR DA
15. Badiu Georgel AUR DA
16. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
20. Bălășoiu Aurel PSD DA
21. Băltărețu Viorel USR DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad - DA
25. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
26. Bîrcă Constantin PSD DA
27. Bola Bogdan-Alexandru - DA
28. Bota Călin-Ioan PNL DA
29. Botez Mihai-Cătălin USR DA
30. Budăi Marius-Constantin PSD DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bulai Iulian USR DA
33. Bulai Oana-Gianina PSD DA
34. Burciu Cristina PNL DA
35. Calista Mara-Daniela PNL DA
36. Cambera Oana-Alexandra - DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
38. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
39. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
40. Chelaru Mircia AUR DA
41. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
42. Chira Claudiu-Martin - DA
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
44. Ciornei Radu Tudor USR DA
45. Cîtea Vasile PSD DA
46. Coarnă Dumitru - DA
47. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
48. Cozma Adrian-Felician PNL DA
49. Cristea Andi-Lucian PSD DA
50. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
51. Cristian Brian USR DA
52. Crîstici Ognean Minoritati DA
53. Damian Romulus-Marius PSD DA
54. Dămureanu Ringo AUR DA
55. Dehelean Silviu USR DA
56. Drancă Andrei-Iulian USR DA
57. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
58. Dunava Costel Neculai PSD DA
59. Enachi Raisa AUR DA
60. Farago Petru UDMR DA
61. Fădor Angelica PNL DA
62. Fălcoi Nicu USR DA
63. Fechet Mircea PNL DA
64. Florea Oana-Consuela PSD DA
65. Floroiu Ionel PSD DA
66. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
67. Gál Károly UDMR DA
68. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
69. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
70. Georgescu Nicolae PSD DA
71. Gheba Daniel-Sorin - DA
72. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
73. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
74. Giugea Nicolae PNL DA
75. Giurgiu Adrian USR DA
76. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
77. Gliga Dumitrița PSD DA
78. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
79. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
80. Grosaru Andi-Gabriel - DA
81. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
82. Havârneanu Filip USR DA
83. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
84. Huțu Alexandra PSD DA
85. Ibram Iusein Minoritati DA
86. Ichim Cristian-Paul - DA
87. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
88. Ilie Victor USR DA
89. Intotero Natalia-Elena PSD DA
90. Ion Stelian-Cristian USR DA
91. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
92. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
93. Kelemen Attila UDMR DA
94. Kiss János PNL DA
95. Kocsis-Cristea Alexandru - -
96. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR -
97. Könczei Csaba UDMR DA
98. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
99. Lasca Mihai Ioan - DA
100. Lazăr Ion-Marian USR DA
101. Lazăr Teodor USR DA
102. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
103. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
104. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
105. Lupu Andrei-Răzvan - DA
106. Macovei Silviu Nicu PSD DA
107. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
108. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
109. Manta Claudiu PSD DA
110. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
111. Mărculescu Dumitru PNL DA
112. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
113. Miftode Marius-Andrei USR DA
114. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
115. Mina Marian PSD DA
116. Mircea Florin PSD DA
117. Miruță Radu-Dinel USR DA
118. Mitrea Dumitrina AUR DA
119. Miuțescu Gheorghe Adrian - -
120. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
121. Molnar Ervin PNL DA
122. Molnar Radu-Iulian USR DA
123. Morar Olivia-Diana PNL DA
124. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
125. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
126. Munteanu Remus PSD DA
127. Murariu Oana USR DA
128. Mușoiu Ștefan PSD DA
129. Nacov Gheorghe Minoritati DA
130. Nassar Rodica PSD DA
131. Năcuță Sorin PNL DA
132. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
133. Neagu Denisa-Elena USR DA
134. Neață Eugen PSD DA
135. Niță Nicu PSD DA
136. Orban Ludovic - DA
137. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
138. Paladi George-Adrian PSD DA
139. Panait Radu USR DA
140. Paraschiv Rodica PSD DA
141. Pavelescu Nicolae PSD DA
142. Pecingină Gheorghe PNL DA
143. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
144. Piper-Savu Florin PSD DA
145. Polak Tudor PNL DA
146. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
147. Pop Rareș Tudor USR -
148. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
149. Popescu Dan-Cristian PSD DA
150. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
151. Predescu Ana-Loredana PSD DA
152. Presură Alexandra PSD DA
153. Prună Cristina-Mădălina USR DA
154. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
155. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
156. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
157. Roman Florin-Claudiu PNL DA
158. Roșca Mircea PNL DA
159. Rujan Dumitru PNL DA
160. Rusu Daniel-Gheorghe - -
161. Salan Viorel PSD DA
162. Sandu Viorica PSD DA
163. Sas Lóránt-Zoltan - DA
164. Scripnic Lilian AUR DA
165. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
166. Seres Dénes UDMR DA
167. Simion George-Nicolae AUR DA
168. Simonis Alfred - Robert PSD DA
169. Stancu Paul PSD DA
170. Stănescu Vetuța PNL DA
171. Stângă George-Cătălin PNL DA
172. Stoian Maria PNL DA
173. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
174. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
175. Stoica Diana USR DA
176. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
177. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
178. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
179. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
180. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
181. Șerban Gianina AUR DA
182. Șișcu George PNL DA
183. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
184. Șoldan Gheorghe PSD DA
185. Șovăială Constantin - DA
186. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
187. Tanasă Dan AUR DA
188. Tănase Antonel - DA
189. Tătaru Nelu PNL DA
190. Terente Eugen USR DA
191. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
192. Tobă Francisc - DA
193. Toma Ilie PSD DA
194. Toma Vasilică PSD DA
195. Trăilă Cristina PNL DA
196. Tudorache Daniel PSD DA
197. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
198. Turcan Raluca PNL DA
199. Țachianu Marian PSD DA
200. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
201. Țoiu Oana-Silvia USR DA
202. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
203. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
204. Vexler Silviu Minoritati DA
205. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
206. Vîlceanu Dan PNL DA
207. Volosatîi Boris AUR DA
208. Vulpescu Ioan PSD DA
209. Zakarias Zoltán UDMR DA
210. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 19 iunie 2024, 19:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro