Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.05.2023 > 10:08 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 mai 2023, ora 10:08

Subiect vot: PL 128/2023 - amânat 1 săptămână
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:108 48 12 20 5 6 5 12
- voturi pentru (DA):35 - - 20 5 1 - 9
- voturi împotrivă (NU):69 48 11 - - 5 5 -
- abțineri:4 - 1 - - - - 3
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Aelenei Dănuț - DA
2. Alda Adrian PSD NU
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Apostol Alin-Gabriel USR DA
6. Atanasiu Onuț Valeriu PNL Abținere
7. Badea Mihai-Alexandru USR DA
8. Balan Ioan PNL NU
9. Băltărețu Viorel USR DA
10. Bejinariu Eugen PSD NU
11. Benedek Zacharie UDMR NU
12. Berescu Monica-Elena USR DA
13. Bîrcă Constantin PSD NU
14. Botez Mihai-Cătălin USR DA
15. Buican Cristian PNL NU
16. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
17. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
18. Cîtea Vasile PSD NU
19. Coarnă Dumitru - DA
20. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
21. Cristian Brian USR DA
22. Crușoveanu Marian PNL NU
23. Csoma Botond UDMR NU
24. Damian Romulus-Marius PSD NU
25. Dămureanu Ringo AUR DA
26. Dinu Cristina-Elena PSD NU
27. Dunava Costel Neculai PSD NU
28. Fălcoi Nicu USR DA
29. Fechet Mircea PNL NU
30. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
31. Florea Oana-Consuela PSD NU
32. Floroiu Ionel PSD NU
33. Flucuș Dumitru AUR DA
34. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
35. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
36. Gavrilă Anamaria - Abținere
37. Georgescu Nicolae PSD NU
38. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
39. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
40. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
41. Gliga Dumitrița PSD NU
42. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
43. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
44. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
45. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
46. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
47. Ichim Cristian-Paul - DA
48. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
49. Ion Stelian-Cristian USR DA
50. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
51. Kiss János PNL NU
52. Könczei Csaba UDMR DA
53. Lazăr Ion-Marian USR DA
54. Lazăr Teodor USR DA
55. Lupu Andrei-Răzvan - DA
56. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
57. Mang Ioan PSD NU
58. Manta Claudiu PSD NU
59. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
60. Mărculescu Dumitru PNL NU
61. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
62. Miftode Marius-Andrei USR DA
63. Mina Marian PSD NU
64. Molnar Radu-Iulian USR DA
65. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
66. Murariu Oana USR DA
67. Nassar Rodica PSD NU
68. Năcuță Sorin PNL NU
69. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
70. Neagu Denisa-Elena USR DA
71. Neață Eugen PSD NU
72. Niță Nicu PSD NU
73. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
74. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
75. Piper-Savu Florin PSD NU
76. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
77. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
78. Predescu Ana-Loredana PSD NU
79. Prună Cristina-Mădălina USR DA
80. Prunean Alin-Costel - DA
81. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
82. Roman Nicolae - DA
83. Rujan Dumitru PNL NU
84. Sas Lóránt-Zoltan - DA
85. Scripnic Lilian AUR DA
86. Simonis Alfred - Robert PSD NU
87. Solomon Adrian PSD NU
88. Stancu Ionel Minoritati NU
89. Stoica Elena PSD NU
90. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
91. Szabó Ödön UDMR NU
92. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
93. Șovăială Constantin - DA
94. Tanasă Dan AUR DA
95. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
96. Terente Eugen USR DA
97. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
98. Tobă Francisc - Abținere
99. Toda Daniel-Liviu - DA
100. Toma Ilie PSD NU
101. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
102. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
103. Țachianu Marian PSD NU
104. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
105. Țoiu Oana-Silvia USR DA
106. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
107. Zakarias Zoltán UDMR NU
108. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 25 iulie 2024, 18:59