Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.05.2023 > 10:12 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 mai 2023, ora 10:12

Subiect vot: PL 233/2023 - timp dezbatere
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:143 63 22 24 7 5 5 17
- voturi pentru (DA):135 62 22 24 7 5 5 10
- voturi împotrivă (NU):4 1 - - - - - 3
- abțineri:3 - - - - - - 3
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Aelenei Dănuț - DA
3. Alda Adrian PSD DA
4. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Apostol Alin-Gabriel USR DA
8. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
9. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
10. Badea Mihai-Alexandru USR DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Bălășoiu Aurel PSD DA
13. Băltărețu Viorel USR DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Berescu Monica-Elena USR DA
16. Bîrcă Constantin PSD DA
17. Bola Bogdan-Alexandru - DA
18. Bota Călin-Ioan PNL DA
19. Botez Mihai-Cătălin USR DA
20. Buican Cristian PNL DA
21. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
22. Buzoianu Diana-Anda USR DA
23. Calista Mara-Daniela PNL DA
24. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
25. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
26. Chichirău Cosette-Paula USR DA
27. Cîtea Vasile PSD NU
28. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
29. Cristian Brian USR DA
30. Crușoveanu Marian PNL DA
31. Csoma Botond UDMR DA
32. Cupșa Ioan PNL DA
33. Damian Romulus-Marius PSD DA
34. Dancă Ionel - -
35. Dinu Cristina-Elena PSD DA
36. Dumitru Florian-Emil PNL DA
37. Dunava Costel Neculai PSD DA
38. Fălcoi Nicu USR DA
39. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
40. Florea Oana-Consuela PSD DA
41. Floroiu Ionel PSD DA
42. Flucuș Dumitru AUR DA
43. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
44. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
45. Gavrilă Anamaria - NU
46. Georgescu Nicolae PSD DA
47. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
48. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
49. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
50. Gliga Dumitrița PSD DA
51. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
52. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
53. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
54. Gudu Michael PNL DA
55. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
56. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
57. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
58. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
59. Iancu Marius-Ionel PSD DA
60. Ichim Cristian-Paul - DA
61. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
62. Ilie Victor USR DA
63. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
64. Ion Stelian-Cristian USR DA
65. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
66. Kiss János PNL DA
67. Könczei Csaba UDMR DA
68. Lazăr Ion-Marian USR DA
69. Lazăr Teodor USR DA
70. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
71. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
72. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
73. Lupu Andrei-Răzvan - DA
74. Macovei Silviu Nicu PSD DA
75. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
76. Mang Ioan PSD DA
77. Manta Claudiu PSD DA
78. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
79. Mărculescu Dumitru PNL DA
80. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
81. Miftode Marius-Andrei USR DA
82. Mina Marian PSD DA
83. Mircea Florin PSD DA
84. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
85. Molnar Radu-Iulian USR DA
86. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
87. Munteanu Remus PSD DA
88. Nassar Rodica PSD DA
89. Năcuță Sorin PNL DA
90. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
91. Neagu Denisa-Elena USR DA
92. Neață Eugen PSD DA
93. Niță Nicu PSD DA
94. Paraschiv Rodica PSD DA
95. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
96. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
97. Piper-Savu Florin PSD DA
98. Plăiașu Gabriel - NU
99. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
100. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
101. Popica Eduard-Andrei PSD DA
102. Predescu Ana-Loredana PSD DA
103. Prună Cristina-Mădălina USR DA
104. Prunean Alin-Costel - DA
105. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
106. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
107. Roman Nicolae - DA
108. Rujan Dumitru PNL DA
109. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
110. Salan Viorel PSD DA
111. Sandu Viorica PSD DA
112. Sas Lóránt-Zoltan - DA
113. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
114. Scripnic Lilian AUR DA
115. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
116. Simonis Alfred - Robert PSD DA
117. Solomon Adrian PSD DA
118. Stancu Ionel Minoritati DA
119. Stativă Irinel Ioan PSD DA
120. Stoica Elena PSD DA
121. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
122. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
123. Szabó Ödön UDMR DA
124. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
125. Șișcu George PNL DA
126. Șoldan Gheorghe PSD DA
127. Șovăială Constantin - NU
128. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
129. Terente Eugen USR DA
130. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
131. Tobă Francisc - DA
132. Toda Daniel-Liviu - DA
133. Toma Ilie PSD DA
134. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
135. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
136. Țachianu Marian PSD DA
137. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
138. Țoiu Oana-Silvia USR DA
139. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
140. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
141. Volosatîi Boris AUR DA
142. Zakarias Zoltán UDMR DA
143. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 24 iulie 2024, 8:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro