Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.06.2023 > 12:42 Versiunea pentru printare
Marți, 13 iunie 2023, ora 12:42

Subiect vot: PL 94/2022 - timp dezbatere
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:172 68 40 26 18 9 3 8
- voturi pentru (DA):164 68 39 24 18 9 3 3
- voturi împotrivă (NU):6 - - 1 - - - 5
- abțineri:1 - - 1 - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Alda Adrian PSD DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL -
9. Andrușceac Antonio AUR DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
12. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
13. Axinia Adrian-George AUR DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR DA
15. Badiu Georgel AUR DA
16. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
17. Bălășoiu Aurel PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Bîrcă Constantin PSD DA
21. Blaga Daniel-Codruț USR DA
22. Bota Călin-Ioan PNL DA
23. Botez Mihai-Cătălin USR DA
24. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
25. Buican Cristian PNL DA
26. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
27. Calista Mara-Daniela PNL DA
28. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
29. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
30. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
31. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
32. Chirilă Virgil Alin PSD DA
33. Ciofu Cătălina PNL DA
34. Ciornei Radu Tudor USR DA
35. Ciubuc Ciprian - NU
36. Cîtea Vasile PSD DA
37. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
38. Cristian Brian USR Abținere
39. Crușoveanu Marian PNL DA
40. Csép Éva-Andrea UDMR DA
41. Csoma Botond UDMR DA
42. Cupșa Ioan PNL DA
43. Damian Romulus-Marius PSD DA
44. Dehelean Silviu USR DA
45. Dinu Cristina-Elena PSD DA
46. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
47. Dunava Costel Neculai PSD DA
48. Enachi Raisa AUR DA
49. Farago Petru UDMR DA
50. Fădor Angelica PNL DA
51. Fălcoi Nicu USR DA
52. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
53. Floroiu Ionel PSD DA
54. Focșa Dumitru-Viorel - NU
55. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
56. Gavrilă Anamaria - NU
57. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
58. Georgescu Nicolae PSD DA
59. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
60. Gheorghiu Bogdan PNL DA
61. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
62. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
63. Giugea Nicolae PNL DA
64. Giurgiu Adrian USR DA
65. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
66. Gliga Dumitrița PSD DA
67. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
68. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
69. Gudu Michael PNL DA
70. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
71. Hărătău Elena PNL DA
72. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
73. Horga Maria-Gabriela PNL DA
74. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
75. Huțu Alexandra PSD DA
76. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
77. Ichim Cristian-Paul - DA
78. Ilie Victor USR DA
79. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
80. Intotero Natalia-Elena PSD DA
81. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
82. Kiss János PNL DA
83. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
84. Könczei Csaba UDMR DA
85. Lasca Mihai Ioan - NU
86. Lazăr Ion-Marian USR DA
87. Lazăr Teodor USR DA
88. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
89. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
90. Macovei Silviu Nicu PSD DA
91. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
92. Mang Ioan PSD DA
93. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
94. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
95. Mărculescu Dumitru PNL DA
96. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
97. Miftode Marius-Andrei USR DA
98. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
99. Mina Marian PSD DA
100. Mircea Florin PSD DA
101. Mitrea Dumitrina AUR DA
102. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
103. Molnar Ervin PNL DA
104. Molnar Radu-Iulian USR DA
105. Morar Olivia-Diana PNL DA
106. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
107. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
108. Munteanu Remus PSD DA
109. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
110. Mușoiu Ștefan PSD DA
111. Nagy Szabolcs UDMR DA
112. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
113. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
114. Neagu Denisa-Elena USR DA
115. Neață Eugen PSD DA
116. Niță Nicu PSD DA
117. Panait Radu USR DA
118. Paraschiv Rodica PSD DA
119. Pavelescu Nicolae PSD DA
120. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
121. Piper-Savu Florin PSD DA
122. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
123. Pop Darius AUR DA
124. Pop Rareș Tudor USR DA
125. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
126. Popescu Dan-Cristian PSD DA
127. Predescu Ana-Loredana PSD DA
128. Presură Alexandra PSD DA
129. Prună Cristina-Mădălina USR DA
130. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
131. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
132. Roman Florin-Claudiu PNL DA
133. Roman Nicolae - NU
134. Rujan Dumitru PNL DA
135. Salan Viorel PSD DA
136. Sandu Viorica PSD DA
137. Scripnic Lilian AUR DA
138. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
139. Simion George-Nicolae AUR DA
140. Solomon Adrian PSD DA
141. Stângă George-Cătălin PNL DA
142. Stoian Maria PNL DA
143. Stoica Diana USR DA
144. Stoica Elena PSD DA
145. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
146. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
147. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
148. Șerban Gianina AUR DA
149. Șimon Gheorghe PSD DA
150. Șișcu George PNL DA
151. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
152. Șoldan Gheorghe PSD DA
153. Șoptică Costel PNL DA
154. Tătaru Nelu PNL DA
155. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
156. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
157. Terente Eugen USR DA
158. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
159. Toma Ilie PSD DA
160. Trăilă Cristina PNL DA
161. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
162. Tudorache Daniel PSD DA
163. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
164. Țachianu Marian PSD DA
165. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
166. Varga Glad-Aurel PNL DA
167. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
168. Vîlceanu Dan PNL DA
169. Wiener Adrian USR DA
170. Zakarias Zoltán UDMR DA
171. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
172. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 20 iunie 2024, 0:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro