Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.06.2023 > 13:05 Versiunea pentru printare
Marți, 13 iunie 2023, ora 13:05

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 80/2022 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.140/2021 privind unele aspecte referitoare la contractele de vânzare de bunuri
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:259 96 64 34 20 17 15 13
- voturi pentru (DA):254 96 64 34 20 17 15 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:5 - - - - - - 5
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR DA
25. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Băltărețu Viorel USR DA
28. Bejinariu Eugen PSD DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benedek Zacharie UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad - DA
32. Bîrcă Constantin PSD DA
33. Blaga Daniel-Codruț USR DA
34. Bota Călin-Ioan PNL DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Iulian USR DA
41. Bulai Oana-Gianina PSD DA
42. Buzoianu Diana-Anda USR DA
43. Calista Mara-Daniela PNL DA
44. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
46. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
47. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
48. Chelaru Mircia AUR DA
49. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
50. Chirilă Virgil Alin PSD DA
51. Ciofu Cătălina PNL DA
52. Ciornei Radu Tudor USR DA
53. Ciubuc Ciprian - Abținere
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Coarnă Dumitru - Abținere
56. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
57. Constantin Daniel PNL DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
59. Cristea Andi-Lucian PSD DA
60. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
61. Cristian Brian USR DA
62. Crîstici Ognean Minoritati DA
63. Crușoveanu Marian PNL DA
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Csoma Botond UDMR DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Damian Romulus-Marius PSD DA
68. Dămureanu Ringo AUR DA
69. Dehelean Silviu USR DA
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
72. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
73. Dumitru Florian-Emil PNL DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Enachi Raisa AUR DA
76. Farago Petru UDMR DA
77. Fădor Angelica PNL DA
78. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
79. Fălcoi Nicu USR DA
80. Fechet Mircea PNL DA
81. Feodor Silviu Minoritati DA
82. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
83. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
84. Florea Daniel - DA
85. Floroiu Ionel PSD DA
86. Focșa Dumitru-Viorel - Abținere
87. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
88. Furtună Mirela PSD DA
89. Gál Károly UDMR DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Gavrilă Anamaria - Abținere
92. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
93. Georgescu Nicolae PSD DA
94. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
95. Gheorghiu Bogdan PNL DA
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
97. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
98. Giugea Nicolae PNL DA
99. Giurgiu Adrian USR DA
100. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
101. Gliga Dumitrița PSD DA
102. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
103. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
104. Gudu Michael PNL DA
105. Hajdu Gábor UDMR DA
106. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
107. Hărătău Elena PNL DA
108. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
109. Horga Maria-Gabriela PNL DA
110. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
111. Huțu Alexandra PSD DA
112. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
113. Iancu Marius-Ionel PSD DA
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Ichim Cristian-Paul - DA
116. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
117. Ilie Victor USR DA
118. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
119. Intotero Natalia-Elena PSD DA
120. Ion Stelian-Cristian USR DA
121. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
122. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
123. Kelemen Attila UDMR DA
124. Kiss János PNL DA
125. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
126. Könczei Csaba UDMR DA
127. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
128. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
129. Lazăr Teodor USR DA
130. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
131. Longher Ghervazen Minoritati DA
132. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
133. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
134. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
135. Macovei Silviu Nicu PSD DA
136. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
137. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
138. Mang Ioan PSD DA
139. Manta Claudiu PSD DA
140. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
141. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
142. Mărculescu Dumitru PNL DA
143. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
144. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
145. Miftode Marius-Andrei USR DA
146. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
147. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
148. Miklós Zoltán UDMR DA
149. Mina Marian PSD DA
150. Mircea Florin PSD DA
151. Mitrea Dumitrina AUR DA
152. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
153. Molnar Ervin PNL DA
154. Molnar Radu-Iulian USR DA
155. Morar Olivia-Diana PNL DA
156. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
157. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
158. Munteanu Remus PSD DA
159. Murariu Oana USR DA
160. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
161. Mușoiu Ștefan PSD DA
162. Nacov Gheorghe Minoritati DA
163. Nagy Szabolcs UDMR DA
164. Năcuță Sorin PNL DA
165. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
166. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
167. Neagu Denisa-Elena USR DA
168. Neață Eugen PSD DA
169. Niță Nicu PSD DA
170. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
171. Oteșanu Daniela PSD DA
172. Özmen Oana-Marciana PNL DA
173. Panait Radu USR DA
174. Paraschiv Rodica PSD DA
175. Pavelescu Nicolae PSD DA
176. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
177. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
178. Piper-Savu Florin PSD DA
179. Polak Tudor PNL DA
180. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
181. Pop Darius AUR DA
182. Pop Rareș Tudor USR DA
183. Popa Alexandru PNL DA
184. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
185. Popescu Dan-Cristian PSD DA
186. Popescu Pavel PNL DA
187. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
188. Popica Eduard-Andrei PSD DA
189. Predescu Ana-Loredana PSD DA
190. Presură Alexandra PSD DA
191. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
192. Prună Cristina-Mădălina USR DA
193. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
194. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
195. Rizea Cristina Camelia - DA
196. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
197. Roman Nicolae - Abținere
198. Roșca Mircea PNL DA
199. Rujan Dumitru PNL DA
200. Salan Viorel PSD DA
201. Sandu Viorica PSD DA
202. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
203. Scripnic Lilian AUR DA
204. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
205. Seres Dénes UDMR DA
206. Simonis Alfred - Robert PSD DA
207. Solomon Adrian PSD DA
208. Stancu Ionel Minoritati DA
209. Stativă Irinel Ioan PSD DA
210. Stănescu Vetuța PNL DA
211. Stângă George-Cătălin PNL DA
212. Stoian Maria PNL DA
213. Stoica Diana USR DA
214. Stoica Elena PSD DA
215. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
216. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
217. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
218. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
219. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
220. Șerban Gianina AUR DA
221. Șimon Gheorghe PSD DA
222. Șișcu George PNL DA
223. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
224. Șoldan Gheorghe PSD DA
225. Șoptică Costel PNL DA
226. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
227. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
228. Tătaru Nelu PNL DA
229. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
230. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
231. Terente Eugen USR DA
232. Thellmann Christine PNL DA
233. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
234. Toda Daniel-Liviu - DA
235. Todosiu Beniamin USR DA
236. Toma Ilie PSD DA
237. Toma Vasilică PSD DA
238. Trăilă Cristina PNL DA
239. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
240. Tudorache Daniel PSD DA
241. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
242. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
243. Turcan Raluca PNL DA
244. Tușa Adriana Diana PSD DA
245. Țachianu Marian PSD DA
246. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
247. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
248. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
249. Varga Glad-Aurel PNL DA
250. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
251. Vexler Silviu Minoritati DA
252. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
253. Vîlceanu Dan PNL DA
254. Volosatîi Boris AUR DA
255. Weber Mihai PSD DA
256. Wiener Adrian USR DA
257. Zakarias Zoltán UDMR DA
258. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
259. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 14 iunie 2024, 9:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro