Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.06.2023 > 13:06 Versiunea pentru printare
Marți, 13 iunie 2023, ora 13:06

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 455/2022 pentru modificarea Legii nr.287/2009 privind Codul civil
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:236 94 45 35 20 17 12 13
- voturi pentru (DA):140 94 20 - - 17 7 2
- voturi împotrivă (NU):42 - 5 35 - - - 2
- abțineri:50 - 17 - 20 - 4 9
- nu au votat:4 - 3 - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR Abținere
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
8. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
9. Andrușceac Antonio AUR Abținere
10. Apostol Alin-Gabriel USR NU
11. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL -
12. Axinia Adrian-George AUR Abținere
13. Badea Mihai-Alexandru USR NU
14. Badiu Georgel AUR Abținere
15. Balan Ioan PNL Abținere
16. Balint Liviu-Ioan PNL DA
17. Banias Mircea Marius PNL DA
18. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
19. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
20. Barna Ilie Dan USR NU
21. Băcanu Cristian-Tudor PNL NU
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Băltărețu Viorel USR NU
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Benga Tudor - Vlad - Abținere
28. Bîrcă Constantin PSD DA
29. Blaga Daniel-Codruț USR NU
30. Botez Mihai-Cătălin USR NU
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budăi Marius-Constantin PSD DA
33. Buican Cristian PNL Abținere
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bulai Iulian USR NU
36. Bulai Oana-Gianina PSD DA
37. Buzoianu Diana-Anda USR NU
38. Calista Mara-Daniela PNL -
39. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
41. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
42. Căuș Vasile-Aurel PNL Abținere
43. Chelaru Mircia AUR Abținere
44. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
45. Chirilă Virgil Alin PSD DA
46. Ciofu Cătălina PNL DA
47. Ciornei Radu Tudor USR NU
48. Cîtea Vasile PSD DA
49. Coarnă Dumitru - NU
50. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
51. Constantin Daniel PNL DA
52. Cristea Andi-Lucian PSD DA
53. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
54. Cristian Brian USR NU
55. Crîstici Ognean Minoritati Abținere
56. Crușoveanu Marian PNL DA
57. Csép Éva-Andrea UDMR DA
58. Csoma Botond UDMR DA
59. Cupșa Ioan PNL Abținere
60. Damian Romulus-Marius PSD DA
61. Dămureanu Ringo AUR Abținere
62. Dehelean Silviu USR NU
63. Dinu Cristina-Elena PSD DA
64. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
65. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
66. Dumitru Florian-Emil PNL DA
67. Dunava Costel Neculai PSD DA
68. Enachi Raisa AUR Abținere
69. Farago Petru UDMR DA
70. Făgărășian Valentin-Ilie PNL Abținere
71. Fălcoi Nicu USR NU
72. Fechet Mircea PNL DA
73. Feodor Silviu Minoritati DA
74. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
75. Florea Daniel - DA
76. Floroiu Ionel PSD DA
77. Focșa Dumitru-Viorel - Abținere
78. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
79. Furtună Mirela PSD DA
80. Gál Károly UDMR DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
82. Gavrilă Anamaria - NU
83. Georgescu Nicolae PSD DA
84. Gheba Daniel-Sorin AUR Abținere
85. Gheorghiu Bogdan PNL -
86. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
87. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
88. Giugea Nicolae PNL DA
89. Giurgiu Adrian USR NU
90. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
91. Gliga Dumitrița PSD DA
92. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
93. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
94. Hajdu Gábor UDMR DA
95. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
96. Hărătău Elena PNL DA
97. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
98. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
99. Huțu Alexandra PSD DA
100. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
101. Iancu Marius-Ionel PSD DA
102. Ibram Iusein Minoritati DA
103. Ichim Cristian-Paul - Abținere
104. Ignat Ion-Alin-Dan PNL NU
105. Ilie Victor USR NU
106. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
107. Intotero Natalia-Elena PSD DA
108. Ion Stelian-Cristian USR NU
109. Ionescu George - DA
110. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
111. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
112. Kelemen Attila UDMR DA
113. Kiss János PNL NU
114. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
115. Könczei Csaba UDMR DA
116. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
117. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
118. Lazăr Ion-Marian USR NU
119. Lazăr Teodor USR NU
120. Longher Ghervazen Minoritati Abținere
121. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
122. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
123. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
124. Macovei Silviu Nicu PSD DA
125. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
126. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
127. Mang Ioan PSD DA
128. Manta Claudiu PSD DA
129. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
130. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
131. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
132. Miftode Marius-Andrei USR NU
133. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
134. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
135. Miklós Zoltán UDMR DA
136. Mina Marian PSD DA
137. Mircea Florin PSD DA
138. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
139. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
140. Molnar Ervin PNL Abținere
141. Molnar Radu-Iulian USR NU
142. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
143. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
144. Munteanu Remus PSD DA
145. Murariu Oana USR NU
146. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
147. Mușoiu Ștefan PSD DA
148. Nacov Gheorghe Minoritati Abținere
149. Nagy Szabolcs UDMR DA
150. Năcuță Sorin PNL Abținere
151. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
152. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
153. Neagu Denisa-Elena USR NU
154. Neață Eugen PSD DA
155. Niță Nicu PSD DA
156. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
157. Oteșanu Daniela PSD DA
158. Özmen Oana-Marciana PNL DA
159. Panait Radu USR NU
160. Paraschiv Rodica PSD DA
161. Pavelescu Nicolae PSD DA
162. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati -
163. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
164. Piper-Savu Florin PSD DA
165. Polak Tudor PNL DA
166. Polițeanu Mihai-Laurențiu - Abținere
167. Pop Darius AUR Abținere
168. Pop Rareș Tudor USR NU
169. Popa Alexandru PNL DA
170. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
171. Popescu Dan-Cristian PSD DA
172. Popescu Pavel PNL DA
173. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
174. Popica Eduard-Andrei PSD DA
175. Predescu Ana-Loredana PSD DA
176. Presură Alexandra PSD DA
177. Prună Cristina-Mădălina USR NU
178. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
179. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
180. Rizea Cristina Camelia - Abținere
181. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
182. Roman Nicolae - Abținere
183. Roșca Mircea PNL Abținere
184. Salan Viorel PSD DA
185. Sandu Viorica PSD DA
186. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
187. Scripnic Lilian AUR Abținere
188. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
189. Seres Dénes UDMR DA
190. Simonis Alfred - Robert PSD DA
191. Solomon Adrian PSD DA
192. Stancu Ionel Minoritati DA
193. Stativă Irinel Ioan PSD DA
194. Stănescu Vetuța PNL Abținere
195. Stoian Maria PNL Abținere
196. Stoica Diana USR NU
197. Stoica Elena PSD DA
198. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
199. Suciu Sebastian-Ilie AUR Abținere
200. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
201. Șerban Gianina AUR Abținere
202. Șimon Gheorghe PSD DA
203. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
204. Șoldan Gheorghe PSD DA
205. Șoptică Costel PNL DA
206. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
207. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
208. Teniță Dragoș-Cătălin - Abținere
209. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
210. Terente Eugen USR NU
211. Thellmann Christine PNL Abținere
212. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
213. Toda Daniel-Liviu - Abținere
214. Todosiu Beniamin USR NU
215. Toma Ilie PSD DA
216. Toma Vasilică PSD DA
217. Trăilă Cristina PNL NU
218. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
219. Tudorache Daniel PSD DA
220. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
221. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
222. Tușa Adriana Diana PSD DA
223. Țachianu Marian PSD DA
224. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
225. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
226. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
227. Varga Glad-Aurel PNL DA
228. Vecerdi Cristina-Agnes PNL Abținere
229. Vexler Silviu Minoritati DA
230. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
231. Vîlceanu Dan PNL NU
232. Volosatîi Boris AUR Abținere
233. Weber Mihai PSD DA
234. Wiener Adrian USR NU
235. Zakarias Zoltán UDMR DA
236. Zetea Gabriel-Valer PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 24 iunie 2024, 11:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro