Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.06.2023 > 13:07 Versiunea pentru printare
Marți, 13 iunie 2023, ora 13:07

Poziție pe
ordinea de zi:
24
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 300/2022 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.56/2022 privind unele măsuri de eficientizare a activității turistice aferente sezonului turistic estival 2022 pe litoralul românesc al Mării Negre
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:259 95 65 33 19 17 15 15
- voturi pentru (DA):252 95 65 33 19 17 14 9
- voturi împotrivă (NU):3 - - - - - - 3
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:3 - - - - - 1 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
24. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
25. Barna Ilie Dan USR DA
26. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
27. Bălășoiu Aurel PSD DA
28. Băltărețu Viorel USR DA
29. Bejinariu Eugen PSD DA
30. Bende Sándor UDMR DA
31. Benedek Zacharie UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad - DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR DA
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR DA
42. Bulai Oana-Gianina PSD DA
43. Buzoianu Diana-Anda USR DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
47. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
48. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
49. Chelaru Mircia AUR DA
50. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
51. Chirilă Virgil Alin PSD DA
52. Ciofu Cătălina PNL DA
53. Ciornei Radu Tudor USR DA
54. Ciubuc Ciprian - NU
55. Cîtea Vasile PSD DA
56. Coarnă Dumitru - NU
57. Constantin Daniel PNL DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
59. Cristea Andi-Lucian PSD DA
60. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
61. Cristian Brian USR DA
62. Crîstici Ognean Minoritati DA
63. Crușoveanu Marian PNL DA
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Csoma Botond UDMR DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Damian Romulus-Marius PSD DA
68. Dămureanu Ringo AUR DA
69. Dehelean Silviu USR DA
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
72. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
73. Dumitru Florian-Emil PNL DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Enachi Raisa AUR DA
76. Farago Petru UDMR DA
77. Fădor Angelica PNL DA
78. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
79. Fălcoi Nicu USR DA
80. Fechet Mircea PNL DA
81. Feodor Silviu Minoritati DA
82. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
83. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
84. Florea Daniel - DA
85. Floroiu Ionel PSD DA
86. Focșa Dumitru-Viorel - Abținere
87. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
88. Furtună Mirela PSD DA
89. Gál Károly UDMR DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Gavrilă Anamaria - NU
92. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
93. Georgescu Nicolae PSD DA
94. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
95. Gheorghiu Bogdan PNL DA
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
97. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
98. Giugea Nicolae PNL DA
99. Giurgiu Adrian USR DA
100. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
101. Gliga Dumitrița PSD DA
102. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
103. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
104. Gudu Michael PNL DA
105. Hajdu Gábor UDMR DA
106. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
107. Hărătău Elena PNL DA
108. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
109. Horga Maria-Gabriela PNL DA
110. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
111. Huțu Alexandra PSD DA
112. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
113. Iancu Marius-Ionel PSD DA
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Ichim Cristian-Paul - DA
116. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
117. Ilie Victor USR DA
118. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
119. Intotero Natalia-Elena PSD DA
120. Ion Stelian-Cristian USR DA
121. Ionescu George - -
122. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
123. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
124. Kelemen Attila UDMR DA
125. Kiss János PNL DA
126. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
127. Könczei Csaba UDMR DA
128. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
129. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
130. Lazăr Ion-Marian USR DA
131. Lazăr Teodor USR DA
132. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
133. Longher Ghervazen Minoritati DA
134. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
135. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
136. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
137. Macovei Silviu Nicu PSD DA
138. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
139. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati -
140. Mang Ioan PSD DA
141. Manta Claudiu PSD DA
142. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
143. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
144. Mărculescu Dumitru PNL DA
145. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
146. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
147. Miftode Marius-Andrei USR DA
148. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
149. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
150. Miklós Zoltán UDMR DA
151. Mina Marian PSD DA
152. Mircea Florin PSD DA
153. Mitrea Dumitrina AUR DA
154. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
155. Molnar Ervin PNL DA
156. Molnar Radu-Iulian USR DA
157. Morar Olivia-Diana PNL DA
158. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
159. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
160. Munteanu Remus PSD DA
161. Murariu Oana USR DA
162. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
163. Mușoiu Ștefan PSD DA
164. Nacov Gheorghe Minoritati DA
165. Nagy Szabolcs UDMR DA
166. Năcuță Sorin PNL DA
167. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
168. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
169. Neață Eugen PSD DA
170. Niță Nicu PSD DA
171. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
172. Oteșanu Daniela PSD DA
173. Özmen Oana-Marciana PNL DA
174. Panait Radu USR DA
175. Paraschiv Rodica PSD DA
176. Pavelescu Nicolae PSD DA
177. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
178. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
179. Piper-Savu Florin PSD DA
180. Polak Tudor PNL DA
181. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
182. Pop Darius AUR DA
183. Pop Rareș Tudor USR DA
184. Popa Alexandru PNL DA
185. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
186. Popescu Dan-Cristian PSD DA
187. Popescu Pavel PNL DA
188. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
189. Popica Eduard-Andrei PSD DA
190. Predescu Ana-Loredana PSD DA
191. Presură Alexandra PSD DA
192. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
193. Prună Cristina-Mădălina USR DA
194. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
195. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
196. Rizea Cristina Camelia - DA
197. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
198. Roman Florin-Claudiu PNL DA
199. Roman Nicolae - -
200. Roșca Mircea PNL DA
201. Rujan Dumitru PNL DA
202. Salan Viorel PSD DA
203. Sandu Viorica PSD DA
204. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
205. Scripnic Lilian AUR DA
206. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
207. Seres Dénes UDMR DA
208. Solomon Adrian PSD DA
209. Stancu Ionel Minoritati DA
210. Stativă Irinel Ioan PSD DA
211. Stănescu Vetuța PNL DA
212. Stângă George-Cătălin PNL DA
213. Stoian Maria PNL DA
214. Stoica Elena PSD DA
215. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
216. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
217. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
218. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
219. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
220. Șerban Gianina AUR DA
221. Șimon Gheorghe PSD DA
222. Șișcu George PNL DA
223. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
224. Șoldan Gheorghe PSD DA
225. Șoptică Costel PNL DA
226. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
227. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
228. Tătaru Nelu PNL DA
229. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
230. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
231. Terente Eugen USR DA
232. Thellmann Christine PNL DA
233. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
234. Toda Daniel-Liviu - DA
235. Todosiu Beniamin USR DA
236. Toma Ilie PSD DA
237. Toma Vasilică PSD DA
238. Trăilă Cristina PNL DA
239. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
240. Tudorache Daniel PSD DA
241. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
242. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
243. Turcan Raluca PNL DA
244. Tușa Adriana Diana PSD DA
245. Țachianu Marian PSD DA
246. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
247. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
248. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
249. Varga Glad-Aurel PNL DA
250. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
251. Vexler Silviu Minoritati DA
252. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
253. Vîlceanu Dan PNL DA
254. Volosatîi Boris AUR DA
255. Weber Mihai PSD DA
256. Wiener Adrian USR DA
257. Zakarias Zoltán UDMR DA
258. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
259. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 22 mai 2024, 18:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro