Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.06.2023 > 13:08 Versiunea pentru printare
Marți, 13 iunie 2023, ora 13:08

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 398/2023 privind înființarea Universității Naționale de Știință și Tehnologie Politehnică București
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:261 95 64 34 20 17 15 16
- voturi pentru (DA):214 95 63 - 20 17 15 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:47 - 1 34 - - - 12
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
24. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
25. Barna Ilie Dan USR Abținere
26. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
27. Bălășoiu Aurel PSD DA
28. Băltărețu Viorel USR Abținere
29. Bejinariu Eugen PSD DA
30. Bende Sándor UDMR DA
31. Benedek Zacharie UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad - Abținere
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR Abținere
42. Bulai Oana-Gianina PSD DA
43. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
47. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
48. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
49. Chelaru Mircia AUR DA
50. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
51. Chirilă Virgil Alin PSD DA
52. Ciofu Cătălina PNL DA
53. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
54. Ciubuc Ciprian - Abținere
55. Cîtea Vasile PSD DA
56. Coarnă Dumitru - Abținere
57. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
58. Constantin Daniel PNL DA
59. Cristea Andi-Lucian PSD DA
60. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
61. Cristian Brian USR Abținere
62. Crîstici Ognean Minoritati DA
63. Crușoveanu Marian PNL DA
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Csoma Botond UDMR DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Damian Romulus-Marius PSD DA
68. Dămureanu Ringo AUR DA
69. Dehelean Silviu USR Abținere
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
72. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
73. Dumitru Florian-Emil PNL DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Enachi Raisa AUR DA
76. Farago Petru UDMR DA
77. Fădor Angelica PNL DA
78. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
79. Fălcoi Nicu USR Abținere
80. Fechet Mircea PNL DA
81. Feodor Silviu Minoritati DA
82. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
83. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
84. Florea Daniel - DA
85. Floroiu Ionel PSD DA
86. Focșa Dumitru-Viorel - DA
87. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
88. Furtună Mirela PSD DA
89. Gál Károly UDMR DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Gavrilă Anamaria - Abținere
92. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
93. Georgescu Nicolae PSD DA
94. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
95. Gheorghiu Bogdan PNL DA
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
97. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
98. Giugea Nicolae PNL DA
99. Giurgiu Adrian USR Abținere
100. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
101. Gliga Dumitrița PSD DA
102. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
103. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
104. Gudu Michael PNL DA
105. Hajdu Gábor UDMR DA
106. Hărătău Elena PNL DA
107. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
108. Horga Maria-Gabriela PNL DA
109. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
110. Huțu Alexandra PSD DA
111. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
112. Ibram Iusein Minoritati DA
113. Ichim Cristian-Paul - Abținere
114. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
115. Ilie Victor USR Abținere
116. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
117. Intotero Natalia-Elena PSD DA
118. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
119. Ionescu George - Abținere
120. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
121. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
122. Kelemen Attila UDMR DA
123. Kiss János PNL DA
124. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
125. Könczei Csaba UDMR DA
126. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
127. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
128. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
129. Lazăr Teodor USR Abținere
130. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
131. Longher Ghervazen Minoritati DA
132. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
133. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
134. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
135. Macovei Silviu Nicu PSD DA
136. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
137. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
138. Mang Ioan PSD DA
139. Manta Claudiu PSD DA
140. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
141. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
142. Mărculescu Dumitru PNL DA
143. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
144. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
145. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
146. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
147. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
148. Miklós Zoltán UDMR DA
149. Mina Marian PSD DA
150. Mircea Florin PSD DA
151. Mitrea Dumitrina AUR DA
152. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
153. Molnar Ervin PNL DA
154. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
155. Morar Olivia-Diana PNL DA
156. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
157. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
158. Munteanu Remus PSD DA
159. Murariu Oana USR Abținere
160. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
161. Mușoiu Ștefan PSD DA
162. Nacov Gheorghe Minoritati DA
163. Nagy Szabolcs UDMR DA
164. Năcuță Sorin PNL DA
165. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
166. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
167. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
168. Neață Eugen PSD DA
169. Niță Nicu PSD DA
170. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
171. Oteșanu Daniela PSD DA
172. Özmen Oana-Marciana PNL DA
173. Panait Radu USR Abținere
174. Paraschiv Rodica PSD DA
175. Pavelescu Nicolae PSD DA
176. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
177. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
178. Piper-Savu Florin PSD DA
179. Polak Tudor PNL DA
180. Polițeanu Mihai-Laurențiu - Abținere
181. Pop Darius AUR DA
182. Pop Rareș Tudor USR Abținere
183. Popa Alexandru PNL DA
184. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
185. Popescu Dan-Cristian PSD DA
186. Popescu Pavel PNL DA
187. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
188. Popica Eduard-Andrei PSD DA
189. Predescu Ana-Loredana PSD DA
190. Presură Alexandra PSD DA
191. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
192. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
193. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
194. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
195. Rizea Cristina Camelia - DA
196. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
197. Roman Florin-Claudiu PNL DA
198. Roman Nicolae - DA
199. Roșca Mircea PNL DA
200. Rujan Dumitru PNL DA
201. Salan Viorel PSD DA
202. Sandu Viorica PSD DA
203. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
204. Scripnic Lilian AUR DA
205. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
206. Seres Dénes UDMR DA
207. Simonis Alfred - Robert PSD DA
208. Solomon Adrian PSD DA
209. Stancu Ionel Minoritati DA
210. Stativă Irinel Ioan PSD DA
211. Stănescu Vetuța PNL DA
212. Stângă George-Cătălin PNL DA
213. Stoian Maria PNL DA
214. Stoica Diana USR Abținere
215. Stoica Elena PSD DA
216. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
217. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
218. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
219. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
220. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
221. Șerban Gianina AUR DA
222. Șimon Gheorghe PSD DA
223. Șișcu George PNL DA
224. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
225. Șoldan Gheorghe PSD DA
226. Șoptică Costel PNL DA
227. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
228. Tănase Antonel - Abținere
229. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
230. Tătaru Nelu PNL DA
231. Teniță Dragoș-Cătălin - Abținere
232. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
233. Terente Eugen USR Abținere
234. Thellmann Christine PNL DA
235. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
236. Toda Daniel-Liviu - Abținere
237. Todosiu Beniamin USR Abținere
238. Toma Ilie PSD DA
239. Toma Vasilică PSD DA
240. Trăilă Cristina PNL DA
241. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
242. Tudorache Daniel PSD DA
243. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
244. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
245. Turcan Raluca PNL DA
246. Tușa Adriana Diana PSD DA
247. Țachianu Marian PSD DA
248. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
249. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
250. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
251. Varga Glad-Aurel PNL DA
252. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
253. Vexler Silviu Minoritati DA
254. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
255. Vîlceanu Dan PNL Abținere
256. Volosatîi Boris AUR DA
257. Weber Mihai PSD DA
258. Wiener Adrian USR Abținere
259. Zakarias Zoltán UDMR DA
260. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
261. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 24 iunie 2024, 11:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro