Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.06.2023 > 13:09 Versiunea pentru printare
Marți, 13 iunie 2023, ora 13:09

Poziție pe
ordinea de zi:
26
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 324/2022 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.61/2022 privind unele măsuri pentru acordarea de microgranturi și granturi pentru capital de lucru entităților din domeniul agroalimentar cu finanțare din fonduri externe nerambursabile
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:263 95 65 35 20 17 15 16
- voturi pentru (DA):263 95 65 35 20 17 15 16
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
24. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
25. Barna Ilie Dan USR DA
26. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
27. Bălășoiu Aurel PSD DA
28. Băltărețu Viorel USR DA
29. Bejinariu Eugen PSD DA
30. Bende Sándor UDMR DA
31. Benedek Zacharie UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad - DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR DA
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR DA
42. Bulai Oana-Gianina PSD DA
43. Buzoianu Diana-Anda USR DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
47. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
48. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
49. Chelaru Mircia AUR DA
50. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
51. Chirilă Virgil Alin PSD DA
52. Ciofu Cătălina PNL DA
53. Ciornei Radu Tudor USR DA
54. Ciubuc Ciprian - DA
55. Cîtea Vasile PSD DA
56. Coarnă Dumitru - DA
57. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
58. Constantin Daniel PNL DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Cristea Andi-Lucian PSD DA
61. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
62. Cristian Brian USR DA
63. Crîstici Ognean Minoritati DA
64. Crușoveanu Marian PNL DA
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Csoma Botond UDMR DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Damian Romulus-Marius PSD DA
69. Dămureanu Ringo AUR DA
70. Dehelean Silviu USR DA
71. Dinu Cristina-Elena PSD DA
72. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
73. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
74. Dumitru Florian-Emil PNL DA
75. Dunava Costel Neculai PSD DA
76. Enachi Raisa AUR DA
77. Farago Petru UDMR DA
78. Fădor Angelica PNL DA
79. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
80. Fălcoi Nicu USR DA
81. Fechet Mircea PNL DA
82. Feodor Silviu Minoritati DA
83. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
84. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
85. Florea Daniel - DA
86. Floroiu Ionel PSD DA
87. Focșa Dumitru-Viorel - DA
88. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
89. Furtună Mirela PSD DA
90. Gál Károly UDMR DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Gavrilă Anamaria - DA
93. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
94. Georgescu Nicolae PSD DA
95. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
96. Gheorghiu Bogdan PNL DA
97. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
98. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
99. Giugea Nicolae PNL DA
100. Giurgiu Adrian USR DA
101. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
102. Gliga Dumitrița PSD DA
103. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
104. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
105. Gudu Michael PNL DA
106. Hajdu Gábor UDMR DA
107. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
108. Hărătău Elena PNL DA
109. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
110. Horga Maria-Gabriela PNL DA
111. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
112. Huțu Alexandra PSD DA
113. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
114. Iancu Marius-Ionel PSD DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Ichim Cristian-Paul - DA
117. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
118. Ilie Victor USR DA
119. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ion Stelian-Cristian USR DA
122. Ionescu George - DA
123. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
124. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
125. Kelemen Attila UDMR DA
126. Kiss János PNL DA
127. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
128. Könczei Csaba UDMR DA
129. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
130. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
131. Lazăr Ion-Marian USR DA
132. Lazăr Teodor USR DA
133. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
134. Longher Ghervazen Minoritati DA
135. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
136. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
137. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
138. Macovei Silviu Nicu PSD DA
139. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
140. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
141. Mang Ioan PSD DA
142. Manta Claudiu PSD DA
143. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
144. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
145. Mărculescu Dumitru PNL DA
146. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
147. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
148. Miftode Marius-Andrei USR DA
149. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
150. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
151. Miklós Zoltán UDMR DA
152. Mina Marian PSD DA
153. Mircea Florin PSD DA
154. Mitrea Dumitrina AUR DA
155. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
156. Molnar Ervin PNL DA
157. Molnar Radu-Iulian USR DA
158. Morar Olivia-Diana PNL DA
159. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
160. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
161. Munteanu Remus PSD DA
162. Murariu Oana USR DA
163. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
164. Mușoiu Ștefan PSD DA
165. Nacov Gheorghe Minoritati DA
166. Nagy Szabolcs UDMR DA
167. Năcuță Sorin PNL DA
168. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
169. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
170. Neagu Denisa-Elena USR DA
171. Neață Eugen PSD DA
172. Niță Nicu PSD DA
173. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
174. Oteșanu Daniela PSD DA
175. Özmen Oana-Marciana PNL DA
176. Panait Radu USR DA
177. Paraschiv Rodica PSD DA
178. Pavelescu Nicolae PSD DA
179. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
180. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
181. Piper-Savu Florin PSD DA
182. Polak Tudor PNL DA
183. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
184. Pop Darius AUR DA
185. Pop Rareș Tudor USR DA
186. Popa Alexandru PNL DA
187. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
188. Popescu Dan-Cristian PSD DA
189. Popescu Pavel PNL DA
190. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
191. Popica Eduard-Andrei PSD DA
192. Predescu Ana-Loredana PSD DA
193. Presură Alexandra PSD DA
194. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
195. Prună Cristina-Mădălina USR DA
196. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
197. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
198. Rizea Cristina Camelia - DA
199. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
200. Roman Florin-Claudiu PNL DA
201. Roman Nicolae - DA
202. Roșca Mircea PNL DA
203. Rujan Dumitru PNL DA
204. Salan Viorel PSD DA
205. Sandu Viorica PSD DA
206. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
207. Scripnic Lilian AUR DA
208. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
209. Seres Dénes UDMR DA
210. Solomon Adrian PSD DA
211. Stancu Ionel Minoritati DA
212. Stativă Irinel Ioan PSD DA
213. Stănescu Vetuța PNL DA
214. Stângă George-Cătălin PNL DA
215. Stoian Maria PNL DA
216. Stoica Diana USR DA
217. Stoica Elena PSD DA
218. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
219. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
220. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
221. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
222. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
223. Șerban Gianina AUR DA
224. Șimon Gheorghe PSD DA
225. Șișcu George PNL DA
226. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
227. Șoldan Gheorghe PSD DA
228. Șoptică Costel PNL DA
229. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
230. Tănase Antonel - DA
231. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
232. Tătaru Nelu PNL DA
233. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
234. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
235. Terente Eugen USR DA
236. Thellmann Christine PNL DA
237. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
238. Toda Daniel-Liviu - DA
239. Todosiu Beniamin USR DA
240. Toma Ilie PSD DA
241. Toma Vasilică PSD DA
242. Trăilă Cristina PNL DA
243. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
244. Tudorache Daniel PSD DA
245. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
246. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
247. Turcan Raluca PNL DA
248. Tușa Adriana Diana PSD DA
249. Țachianu Marian PSD DA
250. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
251. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
252. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
253. Varga Glad-Aurel PNL DA
254. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
255. Vexler Silviu Minoritati DA
256. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
257. Vîlceanu Dan PNL DA
258. Volosatîi Boris AUR DA
259. Weber Mihai PSD DA
260. Wiener Adrian USR DA
261. Zakarias Zoltán UDMR DA
262. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
263. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 14 iunie 2024, 9:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro