Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.06.2023 > 13:15 Versiunea pentru printare
Marți, 13 iunie 2023, ora 13:15

Poziție pe
ordinea de zi:
29
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 260/2022 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.51/2022 privind instituirea unei scheme de ajutor de stat pentru susținerea activității crescătorilor din sectoarele bovine, suine și avicol în contextul crizei economice generate de pandemia COVID 19
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:254 91 61 35 20 17 15 15
- voturi pentru (DA):252 91 61 34 20 17 15 14
- voturi împotrivă (NU):2 - - 1 - - - 1
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
24. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
25. Barna Ilie Dan USR DA
26. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
27. Bălășoiu Aurel PSD DA
28. Băltărețu Viorel USR DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benedek Zacharie UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad - DA
32. Bîrcă Constantin PSD DA
33. Blaga Daniel-Codruț USR DA
34. Bota Călin-Ioan PNL DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Iulian USR DA
41. Bulai Oana-Gianina PSD DA
42. Buzoianu Diana-Anda USR DA
43. Calista Mara-Daniela PNL DA
44. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
45. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
46. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
47. Chelaru Mircia AUR DA
48. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
49. Chirilă Virgil Alin PSD DA
50. Ciofu Cătălina PNL DA
51. Ciornei Radu Tudor USR DA
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Coarnă Dumitru - NU
54. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
55. Constantin Daniel PNL DA
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
57. Cristea Andi-Lucian PSD DA
58. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
59. Cristian Brian USR DA
60. Crîstici Ognean Minoritati DA
61. Crușoveanu Marian PNL DA
62. Csép Éva-Andrea UDMR DA
63. Csoma Botond UDMR DA
64. Damian Romulus-Marius PSD DA
65. Dămureanu Ringo AUR DA
66. Dehelean Silviu USR DA
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
69. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
70. Dumitru Florian-Emil PNL DA
71. Dunava Costel Neculai PSD DA
72. Enachi Raisa AUR DA
73. Farago Petru UDMR DA
74. Fădor Angelica PNL DA
75. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
76. Fălcoi Nicu USR DA
77. Fechet Mircea PNL DA
78. Feodor Silviu Minoritati DA
79. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
80. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
81. Florea Daniel - DA
82. Floroiu Ionel PSD DA
83. Focșa Dumitru-Viorel - DA
84. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
85. Furtună Mirela PSD DA
86. Gál Károly UDMR DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
88. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
89. Georgescu Nicolae PSD DA
90. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
91. Gheorghiu Bogdan PNL DA
92. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
93. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
94. Giugea Nicolae PNL DA
95. Giurgiu Adrian USR DA
96. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
97. Gliga Dumitrița PSD DA
98. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
99. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
100. Gudu Michael PNL DA
101. Hajdu Gábor UDMR DA
102. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
103. Hărătău Elena PNL DA
104. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
105. Horga Maria-Gabriela PNL DA
106. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
107. Huțu Alexandra PSD DA
108. Iancu Marius-Ionel PSD DA
109. Ibram Iusein Minoritati DA
110. Ichim Cristian-Paul - DA
111. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
112. Ilie Victor USR DA
113. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
114. Intotero Natalia-Elena PSD DA
115. Ion Stelian-Cristian USR DA
116. Ionescu George - DA
117. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
118. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
119. Kelemen Attila UDMR DA
120. Kiss János PNL DA
121. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
122. Könczei Csaba UDMR DA
123. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
124. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
125. Lazăr Ion-Marian USR DA
126. Lazăr Teodor USR DA
127. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
128. Longher Ghervazen Minoritati DA
129. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
130. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
131. Macovei Silviu Nicu PSD DA
132. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
133. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
134. Mang Ioan PSD DA
135. Manta Claudiu PSD DA
136. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
137. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
138. Mărculescu Dumitru PNL DA
139. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
140. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
141. Miftode Marius-Andrei USR DA
142. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
143. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
144. Miklós Zoltán UDMR DA
145. Mina Marian PSD DA
146. Mircea Florin PSD DA
147. Mitrea Dumitrina AUR DA
148. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
149. Molnar Ervin PNL DA
150. Molnar Radu-Iulian USR DA
151. Morar Olivia-Diana PNL DA
152. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
153. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
154. Munteanu Remus PSD DA
155. Murariu Oana USR DA
156. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
157. Mușoiu Ștefan PSD DA
158. Nacov Gheorghe Minoritati DA
159. Nagy Szabolcs UDMR DA
160. Năcuță Sorin PNL DA
161. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
162. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
163. Neagu Denisa-Elena USR DA
164. Neață Eugen PSD DA
165. Niță Nicu PSD DA
166. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
167. Oteșanu Daniela PSD DA
168. Özmen Oana-Marciana PNL DA
169. Panait Radu USR DA
170. Paraschiv Rodica PSD DA
171. Pavelescu Nicolae PSD DA
172. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
173. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
174. Piper-Savu Florin PSD DA
175. Polak Tudor PNL DA
176. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
177. Pop Darius AUR DA
178. Pop Rareș Tudor USR DA
179. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
180. Popescu Dan-Cristian PSD DA
181. Popescu Pavel PNL DA
182. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
183. Predescu Ana-Loredana PSD DA
184. Presură Alexandra PSD DA
185. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
186. Prună Cristina-Mădălina USR DA
187. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
188. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
189. Rizea Cristina Camelia - DA
190. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
191. Roman Florin-Claudiu PNL DA
192. Roman Nicolae - DA
193. Roșca Mircea PNL DA
194. Rujan Dumitru PNL DA
195. Salan Viorel PSD DA
196. Sandu Viorica PSD DA
197. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
198. Scripnic Lilian AUR DA
199. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
200. Seres Dénes UDMR DA
201. Simonis Alfred - Robert PSD DA
202. Solomon Adrian PSD DA
203. Stancu Ionel Minoritati DA
204. Stativă Irinel Ioan PSD DA
205. Stănescu Vetuța PNL DA
206. Stângă George-Cătălin PNL DA
207. Stoian Maria PNL DA
208. Stoica Diana USR DA
209. Stoica Elena PSD DA
210. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
211. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
212. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
213. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
214. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
215. Șerban Gianina AUR DA
216. Șimon Gheorghe PSD DA
217. Șișcu George PNL DA
218. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
219. Șoldan Gheorghe PSD DA
220. Șoptică Costel PNL DA
221. Șovăială Constantin - DA
222. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
223. Tănase Antonel - DA
224. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
225. Tătaru Nelu PNL DA
226. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
227. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
228. Terente Eugen USR DA
229. Thellmann Christine PNL DA
230. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
231. Toda Daniel-Liviu - DA
232. Todosiu Beniamin USR DA
233. Toma Ilie PSD DA
234. Toma Vasilică PSD DA
235. Trăilă Cristina PNL DA
236. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
237. Tudorache Daniel PSD DA
238. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
239. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
240. Turcan Raluca PNL DA
241. Tușa Adriana Diana PSD DA
242. Țachianu Marian PSD DA
243. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
244. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
245. Varga Glad-Aurel PNL DA
246. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
247. Vexler Silviu Minoritati DA
248. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
249. Volosatîi Boris AUR DA
250. Weber Mihai PSD DA
251. Wiener Adrian USR DA
252. Zakarias Zoltán UDMR DA
253. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
254. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 18 iunie 2024, 18:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro