Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.10.2023 > 10:16 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 octombrie 2023, ora 10:16

Subiect vot: PL-x 553/2019 - amendament admis 5
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:136 50 27 20 15 4 5 15
- voturi pentru (DA):0 - - - - - - -
- voturi împotrivă (NU):88 50 27 1 - 4 5 1
- abțineri:48 - - 19 15 - - 14
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Albișteanu Mihail AUR Abținere
4. Alda Adrian PSD NU
5. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
6. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
9. Axinia Adrian-George AUR Abținere
10. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
11. Badiu Georgel AUR Abținere
12. Balan Ioan PNL NU
13. Banias Mircea Marius PNL NU
14. Bălășoiu Aurel PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Bîrcă Constantin PSD NU
17. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
18. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
19. Bota Călin-Ioan PNL NU
20. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
21. Buican Cristian PNL NU
22. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
23. Burciu Cristina PNL NU
24. Calista Mara-Daniela PNL NU
25. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
26. Chira Claudiu-Martin - Abținere
27. Chirilă Virgil Alin PSD NU
28. Ciofu Cătălina PNL NU
29. Ciornei Radu Tudor USR NU
30. Coarnă Dumitru AUR Abținere
31. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
32. Crușoveanu Marian PNL NU
33. Cupșa Ioan PNL NU
34. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
35. Dumitru Florian-Emil PNL NU
36. Enachi Raisa AUR Abținere
37. Fădor Angelica PNL NU
38. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
39. Feodor Silviu Minoritati NU
40. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
41. Flucuș Dumitru AUR Abținere
42. Gál Károly UDMR NU
43. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
44. Georgescu Nicolae PSD NU
45. Gheba Daniel-Sorin AUR Abținere
46. Gheorghiu Bogdan PNL NU
47. Gliga Dumitrița PSD NU
48. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
49. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
50. Grosaru Andi-Gabriel - NU
51. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
52. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
53. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
54. Huțu Alexandra PSD NU
55. Ichim Cristian-Paul - Abținere
56. Ignat Ion-Alin-Dan PNL NU
57. Ilie Victor USR Abținere
58. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
59. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
60. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
61. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
62. Kiss János PNL NU
63. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
64. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
65. Lazăr Teodor USR Abținere
66. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
67. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
68. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
69. Macovei Silviu Nicu PSD NU
70. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati NU
71. Mang Ioan PSD NU
72. Manta Claudiu PSD NU
73. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
74. Mărculescu Dumitru PNL NU
75. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
76. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
77. Miklós Zoltán UDMR NU
78. Mina Marian PSD NU
79. Mircea Florin PSD NU
80. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
81. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
82. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
83. Munteanu Remus PSD NU
84. Nassar Rodica PSD NU
85. Năcuță Sorin PNL NU
86. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
87. Neață Eugen PSD NU
88. Nechita Aurel PSD NU
89. Niță Nicu PSD NU
90. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
91. Özmen Oana-Marciana PNL NU
92. Pambuccian Varujan Minoritati NU
93. Paraschiv Rodica PSD NU
94. Pavelescu Nicolae PSD NU
95. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
96. Piper-Savu Florin PSD NU
97. Polițeanu Mihai-Laurențiu - Abținere
98. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
99. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
100. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
101. Predescu Ana-Loredana PSD NU
102. Presură Alexandra PSD NU
103. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
104. Prunean Alin-Costel - Abținere
105. Rizea Cristina Camelia - Abținere
106. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
107. Roman Florin-Claudiu PNL NU
108. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
109. Salan Viorel PSD NU
110. Scripnic Lilian AUR Abținere
111. Simonis Alfred - Robert PSD NU
112. Stancu Paul PSD NU
113. Stănescu Vetuța PNL NU
114. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
115. Stoica Diana USR Abținere
116. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
117. Szabó Ödön UDMR NU
118. Șerban Gianina AUR Abținere
119. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
120. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
121. Tănase Antonel - Abținere
122. Tătaru Nelu PNL NU
123. Terente Eugen USR Abținere
124. Toda Daniel-Liviu - Abținere
125. Toma Ilie PSD NU
126. Toma Vasilică PSD NU
127. Tudorache Daniel PSD NU
128. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
129. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
130. Țachianu Marian PSD NU
131. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
132. Varga Glad-Aurel PNL NU
133. Volosatîi Boris AUR Abținere
134. Wiener Adrian USR Abținere
135. Zakarias Zoltán UDMR NU
136. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 18 iunie 2024, 5:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro