Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.10.2023 > 11:17 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 octombrie 2023, ora 11:17

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 168/2023 pentru modificarea și completarea art.72 din Legea nr.273/2006 privind finanțele publice locale
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:247 81 57 27 20 17 16 29
- voturi pentru (DA):245 81 57 27 20 17 15 28
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:2 - - - - - 1 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR DA
16. Badiu Georgel AUR DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
21. Barna Ilie Dan USR DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Băltărețu Viorel USR DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Benga Tudor - Vlad - DA
28. Blaga Daniel-Codruț USR DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL DA
30. Bola Bogdan-Alexandru - DA
31. Borta Raluca-Maria AUR DA
32. Bota Călin-Ioan PNL DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burciu Cristina PNL DA
39. Buzoianu Diana-Anda USR DA
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Calotă Florică Ică PNL DA
42. Cambera Oana-Alexandra - DA
43. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
45. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
46. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
47. Chichirău Cosette-Paula - DA
48. Chira Claudiu-Martin - DA
49. Chirilă Virgil Alin PSD DA
50. Ciofu Cătălina PNL DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciornei Radu Tudor USR DA
53. Ciubuc Ciprian - DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Coarnă Dumitru AUR DA
56. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
57. Constantin Daniel PNL DA
58. Cozma Adrian-Felician PNL DA
59. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
60. Cristian Brian USR DA
61. Crîstici Ognean Minoritati DA
62. Crușoveanu Marian PNL DA
63. Csoma Botond UDMR DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Damian Romulus-Marius PSD DA
66. Dancă Ionel - DA
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Drancă Andrei-Iulian USR DA
69. Drulă Cătălin USR DA
70. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
71. Dumitru Florian-Emil PNL DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Enachi Raisa AUR DA
74. Farago Petru UDMR DA
75. Fădor Angelica PNL DA
76. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
77. Feodor Silviu Minoritati DA
78. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
79. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
80. Florea Daniel - DA
81. Florea Oana-Consuela PSD DA
82. Floroiu Ionel PSD DA
83. Focșa Dumitru-Viorel - DA
84. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
85. Furtună Mirela PSD DA
86. Gál Károly UDMR DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
90. Gheorghiu Bogdan PNL DA
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
92. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
93. Giugea Nicolae PNL DA
94. Gliga Dumitrița PSD DA
95. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
96. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
97. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
98. Grosaru Andi-Gabriel - DA
99. Gudu Michael PNL DA
100. Hajdu Gábor UDMR DA
101. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
102. Hărătău Elena PNL DA
103. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
104. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
105. Iancu Marius-Ionel PSD DA
106. Ibram Iusein Minoritati DA
107. Ichim Cristian-Paul - DA
108. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
109. Ilie Victor USR DA
110. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
111. Ion Stelian-Cristian USR DA
112. Ionescu George - DA
113. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
114. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
115. Kelemen Attila UDMR DA
116. Kelemen Hunor UDMR DA
117. Kiss János PNL DA
118. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
119. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
120. Könczei Csaba UDMR DA
121. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
122. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
123. Lazăr Ion-Marian USR DA
124. Lazăr Teodor USR DA
125. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
126. Longher Ghervazen Minoritati DA
127. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
128. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
129. Lupu Andrei-Răzvan - DA
130. Macovei Silviu Nicu PSD DA
131. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
132. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
133. Mang Ioan PSD DA
134. Manta Claudiu PSD DA
135. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
136. Mărculescu Dumitru PNL DA
137. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
138. Miftode Marius-Andrei USR DA
139. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
140. Miklós Zoltán UDMR DA
141. Mircea Florin PSD DA
142. Miruță Radu-Dinel USR DA
143. Mitrea Dumitrina AUR DA
144. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
145. Moisin Radu-Marin PNL DA
146. Molnar Ervin PNL DA
147. Molnar Radu-Iulian USR DA
148. Morar Olivia-Diana PNL DA
149. Munteanu Remus PSD DA
150. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
151. Nagy Vasile - DA
152. Nassar Rodica PSD DA
153. Năcuță Sorin PNL DA
154. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
155. Neață Eugen PSD DA
156. Nechita Aurel PSD DA
157. Niță Nicu PSD DA
158. Orban Ludovic - DA
159. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
160. Oteșanu Daniela PSD DA
161. Özmen Oana-Marciana PNL DA
162. Paladi George-Adrian PNL DA
163. Pambuccian Varujan Minoritati DA
164. Paraschiv Rodica PSD DA
165. Pavelescu Nicolae PSD DA
166. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
167. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
168. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
169. Piper-Savu Florin PSD DA
170. Plăiașu Gabriel - DA
171. Polak Tudor PNL DA
172. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
173. Pop Rareș Tudor USR DA
174. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
175. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
176. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
177. Popica Eduard-Andrei PSD DA
178. Presură Alexandra PSD DA
179. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
180. Prună Cristina-Mădălina USR DA
181. Prunean Alin-Costel - DA
182. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
183. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
184. Rizea Cristina Camelia - DA
185. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
186. Roman Florin-Claudiu PNL DA
187. Roman Nicolae - -
188. Roșca Mircea PNL DA
189. Rujan Dumitru PNL DA
190. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
191. Salan Viorel PSD DA
192. Scripnic Lilian AUR DA
193. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
194. Seres Dénes UDMR DA
195. Simion George-Nicolae AUR DA
196. Simonis Alfred - Robert PSD DA
197. Stancu Ionel Minoritati DA
198. Stancu Paul PSD DA
199. Stănescu Vetuța PNL DA
200. Stoian Maria PNL DA
201. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
202. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
203. Stoica Diana USR DA
204. Stoica Elena PSD DA
205. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
206. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
207. Szabó Ödön UDMR DA
208. Șandru Cosmin PNL DA
209. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
210. Șerban Gianina AUR DA
211. Șimon Gheorghe PSD DA
212. Șișcu George PNL DA
213. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
214. Șoldan Gheorghe PSD DA
215. Șoptică Costel PNL DA
216. Șovăială Constantin - DA
217. Ștefan Ion - DA
218. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
219. Tanasă Dan AUR DA
220. Tănase Antonel - DA
221. Tătaru Nelu PNL DA
222. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
223. Terente Eugen USR DA
224. Thellmann Christine PNL DA
225. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
226. Toda Daniel-Liviu - DA
227. Todosiu Beniamin USR DA
228. Toma Ilie PSD DA
229. Toma Vasilică PSD DA
230. Trăilă Cristina PNL DA
231. Tudorache Daniel PSD DA
232. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
233. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
234. Tușa Adriana Diana PSD DA
235. Tuță George-Cristian PNL DA
236. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
237. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
238. Varga Glad-Aurel PNL DA
239. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
240. Vexler Silviu Minoritati DA
241. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
242. Volosatîi Boris AUR DA
243. Weber Mihai PSD DA
244. Wiener Adrian USR DA
245. Zakarias Zoltán UDMR DA
246. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
247. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 19 iunie 2024, 23:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro