Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.10.2023 > 11:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 octombrie 2023, ora 11:21

Poziție pe
ordinea de zi:
14
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 294/2023 pentru modificarea Legii nr.209/2020 privind unele măsuri de trecere a frontierei de stat a României și de facilitare a trecerii frontierei de către lucrătorii frontalieri
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:251 85 56 27 20 17 16 30
- voturi pentru (DA):250 85 56 27 20 17 16 29
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Badiu Georgel AUR DA
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Benga Tudor - Vlad - DA
29. Blaga Daniel-Codruț USR DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bola Bogdan-Alexandru - DA
32. Borta Raluca-Maria AUR DA
33. Bota Călin-Ioan PNL DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Burciu Cristina PNL DA
40. Buzoianu Diana-Anda USR DA
41. Calista Mara-Daniela PNL DA
42. Cambera Oana-Alexandra - DA
43. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
45. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
46. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
47. Chichirău Cosette-Paula - DA
48. Chira Claudiu-Martin - DA
49. Chirilă Virgil Alin PSD DA
50. Ciofu Cătălina PNL DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciornei Radu Tudor USR DA
53. Ciubuc Ciprian - DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Coarnă Dumitru AUR DA
56. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
57. Constantin Daniel PNL DA
58. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
59. Cristian Brian USR DA
60. Crîstici Ognean Minoritati DA
61. Crușoveanu Marian PNL DA
62. Csoma Botond UDMR DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Damian Romulus-Marius PSD DA
65. Dancă Ionel - DA
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Drancă Andrei-Iulian USR DA
68. Drulă Cătălin USR DA
69. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
70. Dumitru Florian-Emil PNL DA
71. Dunava Costel Neculai PSD DA
72. Enachi Raisa AUR DA
73. Farago Petru UDMR DA
74. Fădor Angelica PNL DA
75. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
76. Feodor Silviu Minoritati DA
77. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
78. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
79. Florea Daniel - DA
80. Florea Oana-Consuela PSD DA
81. Floroiu Ionel PSD DA
82. Focșa Dumitru-Viorel - DA
83. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
84. Furtună Mirela PSD DA
85. Gál Károly UDMR DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
87. Georgescu Nicolae PSD DA
88. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
89. Gheorghiu Bogdan PNL DA
90. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
91. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
92. Giugea Nicolae PNL DA
93. Gliga Dumitrița PSD DA
94. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
95. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
96. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
97. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
98. Gudu Michael PNL DA
99. Hajdu Gábor UDMR DA
100. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
101. Hărătău Elena PNL DA
102. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
103. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
104. Huțu Alexandra PSD DA
105. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
106. Iancu Marius-Ionel PSD DA
107. Ibram Iusein Minoritati DA
108. Ichim Cristian-Paul - DA
109. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
110. Ilie Victor USR DA
111. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
112. Ion Stelian-Cristian USR DA
113. Ionescu George - DA
114. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
115. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
116. Kelemen Attila UDMR DA
117. Kelemen Hunor UDMR DA
118. Kiss János PNL DA
119. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
120. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
121. Könczei Csaba UDMR DA
122. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
123. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
124. Lasca Mihai Ioan - DA
125. Lazăr Ion-Marian USR DA
126. Lazăr Teodor USR DA
127. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
128. Longher Ghervazen Minoritati DA
129. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
130. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
131. Lupu Andrei-Răzvan - DA
132. Macovei Silviu Nicu PSD DA
133. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
134. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
135. Mang Ioan PSD DA
136. Manta Claudiu PSD DA
137. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
138. Mărculescu Dumitru PNL DA
139. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
140. Miftode Marius-Andrei USR DA
141. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
142. Miklós Zoltán UDMR DA
143. Mina Marian PSD DA
144. Mircea Florin PSD DA
145. Miruță Radu-Dinel USR DA
146. Mitrea Dumitrina AUR DA
147. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
148. Moisin Radu-Marin PNL DA
149. Molnar Ervin PNL DA
150. Molnar Radu-Iulian USR DA
151. Morar Olivia-Diana PNL DA
152. Munteanu Remus PSD DA
153. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
154. Nagy Vasile - DA
155. Nassar Rodica PSD DA
156. Năcuță Sorin PNL DA
157. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
158. Neață Eugen PSD DA
159. Nechita Aurel PSD DA
160. Niță Nicu PSD DA
161. Orban Ludovic - DA
162. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
163. Oteșanu Daniela PSD DA
164. Özmen Oana-Marciana PNL DA
165. Paladi George-Adrian PNL DA
166. Pambuccian Varujan Minoritati DA
167. Paraschiv Rodica PSD DA
168. Pavelescu Nicolae PSD DA
169. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
170. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
171. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
172. Piper-Savu Florin PSD DA
173. Plăiașu Gabriel - DA
174. Polak Tudor PNL DA
175. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
176. Pop Rareș Tudor USR DA
177. Popa Radu Mihai PSD DA
178. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
179. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
180. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
181. Popica Eduard-Andrei PSD DA
182. Presură Alexandra PSD DA
183. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
184. Prună Cristina-Mădălina USR DA
185. Prunean Alin-Costel - DA
186. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
187. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
188. Rizea Cristina Camelia - DA
189. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
190. Roman Florin-Claudiu PNL DA
191. Roman Nicolae - DA
192. Roșca Mircea PNL DA
193. Rujan Dumitru PNL DA
194. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
195. Salan Viorel PSD DA
196. Scripnic Lilian AUR DA
197. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
198. Seres Dénes UDMR DA
199. Simion George-Nicolae AUR DA
200. Simonis Alfred - Robert PSD DA
201. Stancu Ionel Minoritati DA
202. Stancu Paul PSD DA
203. Stănescu Vetuța PNL DA
204. Stoian Maria PNL DA
205. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
206. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
207. Stoica Diana USR DA
208. Stoica Elena PSD DA
209. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
210. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
211. Szabó Ödön UDMR DA
212. Șandru Cosmin PNL DA
213. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
214. Șerban Gianina AUR DA
215. Șimon Gheorghe PSD DA
216. Șișcu George PNL DA
217. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
218. Șoldan Gheorghe PSD DA
219. Șoptică Costel PNL DA
220. Șovăială Constantin - DA
221. Ștefan Ion - DA
222. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
223. Tanasă Dan AUR DA
224. Tănase Antonel - DA
225. Tătaru Nelu PNL DA
226. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
227. Terente Eugen USR DA
228. Thellmann Christine PNL DA
229. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
230. Toda Daniel-Liviu - DA
231. Todosiu Beniamin USR DA
232. Toma Ilie PSD DA
233. Toma Vasilică PSD DA
234. Trăilă Cristina PNL DA
235. Tudorache Daniel PSD DA
236. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
237. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
238. Tușa Adriana Diana PSD DA
239. Tuță George-Cristian PNL DA
240. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
241. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
242. Varga Glad-Aurel PNL DA
243. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
244. Vexler Silviu Minoritati DA
245. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
246. Volosatîi Boris AUR DA
247. Weber Mihai PSD DA
248. Wiener Adrian USR DA
249. Zakarias Zoltán UDMR DA
250. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
251. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 21 iunie 2024, 10:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro