Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.10.2023 > 11:23 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 octombrie 2023, ora 11:23

Poziție pe
ordinea de zi:
21
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 441/2020 Legea pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.101/2020 privind unele măsuri pentru implementarea proiectelor cu finanțare din fonduri europene în vederea evitării riscului de dezangajare pentru perioada de programare 2014-2020
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:257 89 58 28 20 16 16 30
- voturi pentru (DA):254 89 58 28 20 16 16 27
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Badiu Georgel AUR DA
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Benga Tudor - Vlad - DA
29. Bîrcă Constantin PSD DA
30. Blaga Daniel-Codruț USR DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bola Bogdan-Alexandru - DA
33. Borta Raluca-Maria AUR DA
34. Bota Călin-Ioan PNL DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Burciu Cristina PNL DA
41. Buzoianu Diana-Anda USR DA
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Cambera Oana-Alexandra - DA
44. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
46. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
47. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
48. Chichirău Cosette-Paula - DA
49. Chira Claudiu-Martin - DA
50. Chirilă Virgil Alin PSD DA
51. Ciofu Cătălina PNL DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciornei Radu Tudor USR DA
54. Ciubuc Ciprian - DA
55. Cîtea Vasile PSD DA
56. Coarnă Dumitru AUR DA
57. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
58. Constantin Daniel PNL DA
59. Cozma Adrian-Felician PNL DA
60. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
61. Cristian Brian USR DA
62. Crîstici Ognean Minoritati DA
63. Crușoveanu Marian PNL DA
64. Csoma Botond UDMR DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Damian Romulus-Marius PSD DA
67. Dancă Ionel - DA
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Drancă Andrei-Iulian USR DA
70. Drulă Cătălin USR DA
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
72. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
73. Dumitru Florian-Emil PNL DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Enachi Raisa AUR DA
76. Farago Petru UDMR DA
77. Fădor Angelica PNL DA
78. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
79. Feodor Silviu Minoritati DA
80. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
81. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
82. Florea Daniel - DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Floroiu Ionel PSD DA
85. Focșa Dumitru-Viorel - Abținere
86. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
87. Furtună Mirela PSD DA
88. Gál Károly UDMR DA
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
90. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
91. Georgescu Nicolae PSD DA
92. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
93. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
94. Gheorghiu Bogdan PNL DA
95. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
96. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
97. Giugea Nicolae PNL DA
98. Gliga Dumitrița PSD DA
99. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
100. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
101. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
102. Grosaru Andi-Gabriel - NU
103. Gudu Michael PNL DA
104. Hajdu Gábor UDMR DA
105. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
106. Hărătău Elena PNL DA
107. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
108. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
109. Huțu Alexandra PSD DA
110. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
111. Iancu Marius-Ionel PSD DA
112. Ibram Iusein Minoritati DA
113. Ichim Cristian-Paul - DA
114. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
115. Ilie Victor USR DA
116. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
117. Ion Stelian-Cristian USR DA
118. Ionescu George - DA
119. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
120. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
121. Kelemen Attila UDMR DA
122. Kelemen Hunor UDMR DA
123. Kiss János PNL DA
124. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
125. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
126. Könczei Csaba UDMR DA
127. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
128. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
129. Lasca Mihai Ioan - DA
130. Lazăr Ion-Marian USR DA
131. Lazăr Teodor USR DA
132. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
133. Longher Ghervazen Minoritati DA
134. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
135. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
136. Lupu Andrei-Răzvan - DA
137. Macovei Silviu Nicu PSD DA
138. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
139. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
140. Mang Ioan PSD DA
141. Manta Claudiu PSD DA
142. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
143. Mărculescu Dumitru PNL DA
144. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
145. Miftode Marius-Andrei USR DA
146. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
147. Mina Marian PSD DA
148. Mircea Florin PSD DA
149. Miruță Radu-Dinel USR DA
150. Mitrea Dumitrina AUR DA
151. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
152. Moisin Radu-Marin PNL DA
153. Molnar Ervin PNL DA
154. Molnar Radu-Iulian USR DA
155. Morar Olivia-Diana PNL DA
156. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
157. Munteanu Remus PSD DA
158. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
159. Nagy Vasile - DA
160. Nassar Rodica PSD DA
161. Năcuță Sorin PNL DA
162. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
163. Neață Eugen PSD DA
164. Nechita Aurel PSD DA
165. Niță Nicu PSD DA
166. Orban Ludovic - DA
167. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
168. Oteșanu Daniela PSD DA
169. Özmen Oana-Marciana PNL DA
170. Paladi George-Adrian PNL DA
171. Pambuccian Varujan Minoritati DA
172. Paraschiv Rodica PSD DA
173. Pavelescu Nicolae PSD DA
174. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
175. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
176. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
177. Piper-Savu Florin PSD DA
178. Plăiașu Gabriel - DA
179. Polak Tudor PNL DA
180. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
181. Pop Rareș Tudor USR DA
182. Popa Radu Mihai PSD DA
183. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
184. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
185. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
186. Popica Eduard-Andrei PSD DA
187. Presură Alexandra PSD DA
188. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
189. Prună Cristina-Mădălina USR DA
190. Prunean Alin-Costel - DA
191. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
192. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
193. Rizea Cristina Camelia - DA
194. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
195. Roman Florin-Claudiu PNL DA
196. Roman Nicolae - -
197. Roșca Mircea PNL DA
198. Rujan Dumitru PNL DA
199. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
200. Salan Viorel PSD DA
201. Scripnic Lilian AUR DA
202. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
203. Seres Dénes UDMR DA
204. Simion George-Nicolae AUR DA
205. Simonis Alfred - Robert PSD DA
206. Stancu Ionel Minoritati DA
207. Stancu Paul PSD DA
208. Stănescu Vetuța PNL DA
209. Stoian Maria PNL DA
210. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
211. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
212. Stoica Diana USR DA
213. Stoica Elena PSD DA
214. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
215. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
216. Szabó Ödön UDMR DA
217. Șandru Cosmin PNL DA
218. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
219. Șerban Gianina AUR DA
220. Șimon Gheorghe PSD DA
221. Șișcu George PNL DA
222. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
223. Șoldan Gheorghe PSD DA
224. Șoptică Costel PNL DA
225. Șovăială Constantin - DA
226. Ștefan Ion - DA
227. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
228. Tanasă Dan AUR DA
229. Tănase Antonel - DA
230. Tătaru Nelu PNL DA
231. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
232. Terente Eugen USR DA
233. Thellmann Christine PNL DA
234. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
235. Toda Daniel-Liviu - DA
236. Todosiu Beniamin USR DA
237. Toma Ilie PSD DA
238. Toma Vasilică PSD DA
239. Trăilă Cristina PNL DA
240. Tudorache Daniel PSD DA
241. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
242. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
243. Tușa Adriana Diana PSD DA
244. Tuță George-Cristian PNL DA
245. Țachianu Marian PSD DA
246. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
247. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
248. Varga Glad-Aurel PNL DA
249. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
250. Vexler Silviu Minoritati DA
251. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
252. Volosatîi Boris AUR DA
253. Weber Mihai PSD DA
254. Wiener Adrian USR DA
255. Zakarias Zoltán UDMR DA
256. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
257. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 15 iunie 2024, 18:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro