Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.10.2023 > 11:24 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 octombrie 2023, ora 11:24

Poziție pe
ordinea de zi:
16
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 499/2023 pentru ratificarea Acordului de împrumut (Proiect privind Prevenirea și Reducerea Poluării din Spațiul Rural în România) dintre România și Banca Internațională pentru Reconstrucție și Dezvoltare, semnat la București la 6 aprilie 2023
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:260 88 59 28 22 17 16 30
- voturi pentru (DA):187 86 58 - - 17 16 10
- voturi împotrivă (NU):37 - - - 22 - - 15
- abțineri:35 2 1 28 - - - 4
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR NU
5. Albișteanu Mihail AUR NU
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - NU
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
17. Badiu Georgel AUR NU
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR Abținere
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR Abținere
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Benga Tudor - Vlad - Abținere
29. Bîrcă Constantin PSD DA
30. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bola Bogdan-Alexandru - NU
33. Borta Raluca-Maria AUR NU
34. Bota Călin-Ioan PNL DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Burciu Cristina PNL DA
41. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Calotă Florică Ică PNL DA
44. Cambera Oana-Alexandra - DA
45. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
47. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
48. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
49. Chichirău Cosette-Paula - DA
50. Chira Claudiu-Martin - NU
51. Chirilă Virgil Alin PSD DA
52. Ciofu Cătălina PNL DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
55. Ciubuc Ciprian - NU
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Coarnă Dumitru AUR NU
58. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
59. Constantin Daniel PNL DA
60. Cozma Adrian-Felician PNL DA
61. Cristescu Radu-Mihai PSD Abținere
62. Cristian Brian USR Abținere
63. Crîstici Ognean Minoritati DA
64. Crușoveanu Marian PNL DA
65. Csoma Botond UDMR DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Damian Romulus-Marius PSD DA
68. Dancă Ionel - Abținere
69. Dinu Cristina-Elena PSD DA
70. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
71. Drulă Cătălin USR Abținere
72. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
73. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
74. Dumitru Florian-Emil PNL DA
75. Dunava Costel Neculai PSD DA
76. Enachi Raisa AUR NU
77. Farago Petru UDMR DA
78. Fădor Angelica PNL DA
79. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
80. Feodor Silviu Minoritati DA
81. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
82. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
83. Florea Daniel - Abținere
84. Florea Oana-Consuela PSD DA
85. Floroiu Ionel PSD DA
86. Focșa Dumitru-Viorel - NU
87. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
88. Furtună Mirela PSD DA
89. Gál Károly UDMR DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
92. Georgescu Nicolae PSD DA
93. Gheba Daniel-Sorin AUR NU
94. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
95. Gheorghiu Bogdan PNL DA
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
97. Ghiță Daniel-Florin PSD Abținere
98. Giugea Nicolae PNL DA
99. Gliga Dumitrița PSD DA
100. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
101. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
102. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
103. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
104. Gudu Michael PNL DA
105. Hajdu Gábor UDMR DA
106. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
107. Hărătău Elena PNL DA
108. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
109. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
110. Huțu Alexandra PSD DA
111. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
112. Iancu Marius-Ionel PSD DA
113. Ibram Iusein Minoritati DA
114. Ichim Cristian-Paul - DA
115. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
116. Ilie Victor USR Abținere
117. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
118. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
119. Ionescu George - NU
120. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
121. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
122. Kelemen Attila UDMR DA
123. Kelemen Hunor UDMR DA
124. Kiss János PNL DA
125. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
126. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
127. Könczei Csaba UDMR DA
128. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
129. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
130. Lasca Mihai Ioan - NU
131. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
132. Lazăr Teodor USR Abținere
133. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
134. Longher Ghervazen Minoritati DA
135. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
136. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
137. Lupu Andrei-Răzvan - DA
138. Macovei Silviu Nicu PSD DA
139. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
140. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
141. Mang Ioan PSD DA
142. Manta Claudiu PSD DA
143. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
144. Mărculescu Dumitru PNL DA
145. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
146. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
147. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
148. Miklós Zoltán UDMR DA
149. Mina Marian PSD DA
150. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
151. Mitrea Dumitrina AUR NU
152. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
153. Moisin Radu-Marin PNL DA
154. Molnar Ervin PNL DA
155. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
156. Morar Olivia-Diana PNL DA
157. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
158. Munteanu Remus PSD DA
159. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
160. Nagy Vasile - DA
161. Nassar Rodica PSD DA
162. Năcuță Sorin PNL DA
163. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
164. Neață Eugen PSD DA
165. Nechita Aurel PSD DA
166. Niță Nicu PSD DA
167. Orban Ludovic - NU
168. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
169. Oteșanu Daniela PSD DA
170. Özmen Oana-Marciana PNL DA
171. Paladi George-Adrian PNL DA
172. Pambuccian Varujan Minoritati DA
173. Paraschiv Rodica PSD DA
174. Pavelescu Nicolae PSD DA
175. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
176. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
177. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
178. Piper-Savu Florin PSD DA
179. Plăiașu Gabriel - NU
180. Polak Tudor PNL DA
181. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
182. Pop Darius AUR NU
183. Pop Rareș Tudor USR Abținere
184. Popa Radu Mihai PSD DA
185. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
186. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
187. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
188. Popica Eduard-Andrei PSD DA
189. Presură Alexandra PSD DA
190. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
191. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
192. Prunean Alin-Costel - DA
193. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
194. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
195. Rizea Cristina Camelia - DA
196. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
197. Roman Florin-Claudiu PNL DA
198. Roman Nicolae - -
199. Roșca Mircea PNL DA
200. Rujan Dumitru PNL DA
201. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
202. Salan Viorel PSD DA
203. Scripnic Lilian AUR NU
204. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
205. Seres Dénes UDMR DA
206. Simion George-Nicolae AUR NU
207. Simonis Alfred - Robert PSD DA
208. Stancu Ionel Minoritati DA
209. Stancu Paul PSD DA
210. Stănescu Vetuța PNL DA
211. Stoian Maria PNL DA
212. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
213. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
214. Stoica Diana USR Abținere
215. Stoica Elena PSD DA
216. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
217. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
218. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
219. Szabó Ödön UDMR DA
220. Șandru Cosmin PNL DA
221. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
222. Șerban Gianina AUR NU
223. Șimon Gheorghe PSD DA
224. Șișcu George PNL DA
225. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
226. Șoldan Gheorghe PSD DA
227. Șoptică Costel PNL DA
228. Șovăială Constantin - NU
229. Ștefan Ion - NU
230. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
231. Tanasă Dan AUR NU
232. Tănase Antonel - NU
233. Tătaru Nelu PNL DA
234. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
235. Terente Eugen USR Abținere
236. Thellmann Christine PNL DA
237. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
238. Toda Daniel-Liviu - DA
239. Todosiu Beniamin USR Abținere
240. Toma Ilie PSD DA
241. Toma Vasilică PSD DA
242. Trăilă Cristina PNL DA
243. Tudorache Daniel PSD DA
244. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
245. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
246. Tușa Adriana Diana PSD DA
247. Tuță George-Cristian PNL DA
248. Țachianu Marian PSD DA
249. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
250. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
251. Varga Glad-Aurel PNL DA
252. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
253. Vexler Silviu Minoritati DA
254. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
255. Volosatîi Boris AUR NU
256. Weber Mihai PSD DA
257. Wiener Adrian USR Abținere
258. Zakarias Zoltán UDMR DA
259. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
260. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 15 iunie 2024, 18:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro