Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.10.2023 > 11:35 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 octombrie 2023, ora 11:35

Poziție pe
ordinea de zi:
31
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 626/2022 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.33/2022 privind reglementarea unor măsuri financiar-fiscale și bugetare
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:256 87 56 27 25 17 16 28
- voturi pentru (DA):253 87 56 27 25 17 16 25
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:2 - - - - - - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR DA
24. Bălășoiu Aurel PSD DA
25. Băltărețu Viorel USR DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Bende Sándor UDMR DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Benga Tudor - Vlad - DA
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț USR DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bola Bogdan-Alexandru - DA
34. Borta Raluca-Maria AUR DA
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Burciu Cristina PNL DA
42. Buzoianu Diana-Anda USR DA
43. Calista Mara-Daniela PNL DA
44. Calotă Florică Ică PNL DA
45. Cambera Oana-Alexandra - DA
46. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
48. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
49. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
50. Chichirău Cosette-Paula - DA
51. Chira Claudiu-Martin - DA
52. Chirilă Virgil Alin PSD DA
53. Ciofu Cătălina PNL DA
54. Ciornei Radu Tudor USR DA
55. Cîtea Vasile PSD DA
56. Coarnă Dumitru AUR DA
57. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
58. Constantin Daniel PNL DA
59. Cozma Adrian-Felician PNL DA
60. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
61. Crîstici Ognean Minoritati DA
62. Csoma Botond UDMR DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Damian Romulus-Marius PSD DA
65. Dancă Ionel - DA
66. Dămureanu Ringo AUR DA
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Drancă Andrei-Iulian USR DA
69. Drulă Cătălin USR DA
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
72. Dumitru Florian-Emil PNL DA
73. Dunava Costel Neculai PSD DA
74. Enachi Raisa AUR DA
75. Farago Petru UDMR DA
76. Fădor Angelica PNL DA
77. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
78. Feodor Silviu Minoritati DA
79. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
80. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
81. Florea Daniel - DA
82. Florea Oana-Consuela PSD DA
83. Floroiu Ionel PSD DA
84. Flucuș Dumitru AUR DA
85. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
86. Furtună Mirela PSD DA
87. Gál Károly UDMR DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
89. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
90. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
91. Gheorghiu Bogdan PNL DA
92. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
93. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
94. Giugea Nicolae PNL DA
95. Gliga Dumitrița PSD DA
96. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
97. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
98. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
99. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
100. Gudu Michael PNL DA
101. Hajdu Gábor UDMR DA
102. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
103. Hărătău Elena PNL DA
104. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
105. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
106. Huțu Alexandra PSD DA
107. Iancu Marius-Ionel PSD DA
108. Ibram Iusein Minoritati DA
109. Ichim Cristian-Paul - DA
110. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
111. Ilie Victor USR DA
112. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
113. Ion Stelian-Cristian USR DA
114. Ionescu George - DA
115. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
116. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
117. Kelemen Attila UDMR DA
118. Kelemen Hunor UDMR DA
119. Kiss János PNL DA
120. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
121. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
122. Könczei Csaba UDMR DA
123. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
124. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
125. Lasca Mihai Ioan - DA
126. Lazăr Ion-Marian USR DA
127. Lazăr Teodor USR DA
128. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
129. Longher Ghervazen Minoritati DA
130. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
131. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
132. Lupu Andrei-Răzvan - DA
133. Macovei Silviu Nicu PSD DA
134. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
135. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
136. Mang Ioan PSD DA
137. Manta Claudiu PSD DA
138. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
139. Mărculescu Dumitru PNL DA
140. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
141. Miftode Marius-Andrei USR DA
142. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
143. Miklós Zoltán UDMR DA
144. Mina Marian PSD DA
145. Mircea Florin PSD DA
146. Miruță Radu-Dinel USR DA
147. Mitrea Dumitrina AUR DA
148. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
149. Moisin Radu-Marin PNL DA
150. Molnar Ervin PNL DA
151. Molnar Radu-Iulian USR DA
152. Morar Olivia-Diana PNL DA
153. Munteanu Remus PSD DA
154. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
155. Nagy Vasile - DA
156. Nassar Rodica PSD DA
157. Năcuță Sorin PNL DA
158. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
159. Neață Eugen PSD DA
160. Nechita Aurel PSD DA
161. Niță Nicu PSD DA
162. Orban Ludovic - -
163. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
164. Oteșanu Daniela PSD DA
165. Özmen Oana-Marciana PNL DA
166. Paladi George-Adrian PNL DA
167. Pambuccian Varujan Minoritati DA
168. Paraschiv Rodica PSD DA
169. Pavelescu Nicolae PSD DA
170. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
171. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
172. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
173. Piper-Savu Florin PSD DA
174. Plăiașu Gabriel - DA
175. Polak Tudor PNL DA
176. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
177. Pop Darius AUR DA
178. Pop Rareș Tudor USR DA
179. Popa Radu Mihai PSD DA
180. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
181. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
182. Popica Eduard-Andrei PSD DA
183. Presură Alexandra PSD DA
184. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
185. Prună Cristina-Mădălina USR DA
186. Prunean Alin-Costel - DA
187. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
188. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
189. Rizea Cristina Camelia - DA
190. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
191. Roman Florin-Claudiu PNL DA
192. Roman Nicolae - -
193. Roșca Mircea PNL DA
194. Rujan Dumitru PNL DA
195. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
196. Salan Viorel PSD DA
197. Scripnic Lilian AUR DA
198. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
199. Seres Dénes UDMR DA
200. Simion George-Nicolae AUR DA
201. Simonis Alfred - Robert PSD DA
202. Stancu Ionel Minoritati DA
203. Stancu Paul PSD DA
204. Stănescu Vetuța PNL DA
205. Stoian Maria PNL DA
206. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
207. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
208. Stoica Diana USR DA
209. Stoica Elena PSD DA
210. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
211. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
212. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
213. Szabó Ödön UDMR DA
214. Șandru Cosmin PNL DA
215. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
216. Șerban Gianina AUR DA
217. Șimon Gheorghe PSD DA
218. Șișcu George PNL DA
219. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
220. Șoldan Gheorghe PSD DA
221. Șoptică Costel PNL DA
222. Șovăială Constantin - DA
223. Ștefan Ion - DA
224. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
225. Tanasă Dan AUR DA
226. Tănase Antonel - DA
227. Tătaru Nelu PNL DA
228. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
229. Terente Eugen USR DA
230. Thellmann Christine PNL DA
231. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
232. Toda Daniel-Liviu - DA
233. Todosiu Beniamin USR DA
234. Toma Ilie PSD DA
235. Toma Vasilică PSD DA
236. Trăilă Cristina PNL DA
237. Tudorache Daniel PSD DA
238. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
239. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
240. Tușa Adriana Diana PSD DA
241. Tuță George-Cristian PNL DA
242. Țachianu Marian PSD DA
243. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
244. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
245. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
246. Varga Glad-Aurel PNL DA
247. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
248. Vexler Silviu Minoritati DA
249. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
250. Vîlceanu Dan PNL DA
251. Volosatîi Boris AUR DA
252. Weber Mihai PSD DA
253. Wiener Adrian USR DA
254. Zakarias Zoltán UDMR DA
255. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
256. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 20 iunie 2024, 18:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro