Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.10.2023 > 11:41 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 octombrie 2023, ora 11:41

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 317/2023 pentru modificarea Legii nr.129/1997 pentru ratificarea Tratatului cu privire la relațiile de bună vecinătate și cooperare dintre România și Ucraina
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:238 89 59 30 1 17 14 28
- voturi pentru (DA):233 89 59 30 1 17 14 23
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:2 - - - - - - 2
- nu au votat:2 - - - - - - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albotă Emil-Florin PSD DA
4. Alda Adrian PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta - DA
6. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
12. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
13. Badea Mihai-Alexandru USR DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PNL DA
16. Banias Mircea Marius PNL DA
17. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
18. Barna Ilie Dan USR DA
19. Bălășoiu Aurel PSD DA
20. Băltărețu Viorel USR DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad - DA
25. Bîrcă Constantin PSD DA
26. Blaga Daniel-Codruț USR DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bola Bogdan-Alexandru - DA
29. Bota Călin-Ioan PNL DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budăi Marius-Constantin PSD DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burciu Cristina PNL DA
36. Buzoianu Diana-Anda USR DA
37. Calista Mara-Daniela PNL DA
38. Calotă Florică Ică PNL DA
39. Cambera Oana-Alexandra - DA
40. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
42. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
43. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
44. Chichirău Cosette-Paula - DA
45. Chira Claudiu-Martin - DA
46. Chirilă Virgil Alin PSD DA
47. Ciofu Cătălina PNL DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciornei Radu Tudor USR DA
50. Cîtea Vasile PSD DA
51. Coarnă Dumitru AUR DA
52. Constantin Daniel PNL DA
53. Cozma Adrian-Felician PNL DA
54. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
55. Cristian Brian USR DA
56. Crîstici Ognean Minoritati DA
57. Crușoveanu Marian PNL DA
58. Csoma Botond UDMR DA
59. Cupșa Ioan PNL DA
60. Damian Romulus-Marius PSD DA
61. Dancă Ionel - DA
62. Dinu Cristina-Elena PSD DA
63. Drancă Andrei-Iulian USR DA
64. Drulă Cătălin USR DA
65. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
66. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
67. Dumitru Florian-Emil PNL DA
68. Dunava Costel Neculai PSD DA
69. Farago Petru UDMR DA
70. Fădor Angelica PNL DA
71. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
72. Feodor Silviu Minoritati DA
73. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
74. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
75. Florea Daniel - Abținere
76. Florea Oana-Consuela PSD DA
77. Floroiu Ionel PSD DA
78. Focșa Dumitru-Viorel - NU
79. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
80. Furtună Mirela PSD DA
81. Gál Károly UDMR DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
83. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
84. Georgescu Nicolae PSD DA
85. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
86. Gheorghiu Bogdan PNL DA
87. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
88. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
89. Giugea Nicolae PNL DA
90. Gliga Dumitrița PSD DA
91. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
92. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
93. Grosaru Andi-Gabriel - DA
94. Gudu Michael PNL DA
95. Hajdu Gábor UDMR DA
96. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
97. Hărătău Elena PNL DA
98. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
99. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
100. Huțu Alexandra PSD DA
101. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
102. Iancu Marius-Ionel PSD DA
103. Ibram Iusein Minoritati DA
104. Ichim Cristian-Paul - DA
105. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
106. Ilie Victor USR DA
107. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
108. Ion Stelian-Cristian USR DA
109. Ionescu George - DA
110. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
111. Kelemen Attila UDMR DA
112. Kelemen Hunor UDMR DA
113. Kiss János PNL DA
114. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
115. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
116. Könczei Csaba UDMR DA
117. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
118. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
119. Lazăr Ion-Marian USR DA
120. Lazăr Teodor USR DA
121. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
122. Longher Ghervazen Minoritati DA
123. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
124. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
125. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
126. Lupu Andrei-Răzvan - DA
127. Macovei Silviu Nicu PSD DA
128. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
129. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
130. Mang Ioan PSD DA
131. Manta Claudiu PSD DA
132. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
133. Mărculescu Dumitru PNL DA
134. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
135. Miftode Marius-Andrei USR DA
136. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
137. Miklós Zoltán UDMR DA
138. Mina Marian PSD DA
139. Mircea Florin PSD DA
140. Miruță Radu-Dinel USR DA
141. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
142. Moisin Radu-Marin PNL DA
143. Molnar Ervin PNL DA
144. Molnar Radu-Iulian USR DA
145. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
146. Munteanu Remus PSD DA
147. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
148. Nagy Vasile - DA
149. Nassar Rodica PSD DA
150. Năcuță Sorin PNL DA
151. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
152. Neață Eugen PSD DA
153. Nechita Aurel PSD DA
154. Niță Nicu PSD DA
155. Orban Ludovic - -
156. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
157. Oteșanu Daniela PSD DA
158. Özmen Oana-Marciana PNL DA
159. Paladi George-Adrian PNL DA
160. Pambuccian Varujan Minoritati DA
161. Paraschiv Rodica PSD DA
162. Pavelescu Nicolae PSD DA
163. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
164. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
165. Piper-Savu Florin PSD DA
166. Plăiașu Gabriel - DA
167. Polak Tudor PNL DA
168. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
169. Pop Rareș Tudor USR DA
170. Popa Radu Mihai PSD DA
171. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
172. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
173. Popica Eduard-Andrei PSD DA
174. Presură Alexandra PSD DA
175. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
176. Prună Cristina-Mădălina USR DA
177. Prunean Alin-Costel - DA
178. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
179. Rizea Cristina Camelia - DA
180. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
181. Roman Florin-Claudiu PNL DA
182. Roman Nicolae - -
183. Roșca Mircea PNL DA
184. Rujan Dumitru PNL DA
185. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
186. Salan Viorel PSD DA
187. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
188. Seres Dénes UDMR DA
189. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
190. Simonis Alfred - Robert PSD DA
191. Stancu Ionel Minoritati DA
192. Stancu Paul PSD DA
193. Stănescu Vetuța PNL DA
194. Stoian Maria PNL DA
195. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
196. Stoica Diana USR DA
197. Stoica Elena PSD DA
198. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
199. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
200. Szabó Ödön UDMR DA
201. Șandru Cosmin PNL DA
202. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
203. Șimon Gheorghe PSD DA
204. Șișcu George PNL DA
205. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
206. Șoldan Gheorghe PSD DA
207. Șoptică Costel PNL DA
208. Șovăială Constantin - DA
209. Ștefan Ion - DA
210. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
211. Tănase Antonel - Abținere
212. Tătaru Nelu PNL DA
213. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
214. Terente Eugen USR DA
215. Thellmann Christine PNL DA
216. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
217. Toda Daniel-Liviu - DA
218. Todosiu Beniamin USR DA
219. Toma Ilie PSD DA
220. Toma Vasilică PSD DA
221. Trăilă Cristina PNL DA
222. Tudorache Daniel PSD DA
223. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
224. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
225. Tușa Adriana Diana PSD DA
226. Tuță George-Cristian PNL DA
227. Țachianu Marian PSD DA
228. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
229. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
230. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
231. Varga Glad-Aurel PNL DA
232. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
233. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
234. Vîlceanu Dan PNL DA
235. Weber Mihai PSD DA
236. Wiener Adrian USR DA
237. Zakarias Zoltán UDMR DA
238. Zetea Gabriel-Valer PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 20 iunie 2024, 19:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro