Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.10.2023 > 11:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 octombrie 2023, ora 11:42

Poziție pe
ordinea de zi:
24
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 515/2018 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.53/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.360/2002 privind Statutul polițistului
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:260 88 58 29 24 16 16 29
- voturi pentru (DA):213 87 58 - 24 16 16 12
- voturi împotrivă (NU):2 1 - - - - - 1
- abțineri:43 - - 29 - - - 14
- nu au votat:2 - - - - - - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR Abținere
24. Bălășoiu Aurel PSD DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Benga Tudor - Vlad - Abținere
29. Bîrcă Constantin PSD DA
30. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
33. Borta Raluca-Maria AUR DA
34. Bota Călin-Ioan PNL DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Burciu Cristina PNL DA
41. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Calotă Florică Ică PNL DA
44. Cambera Oana-Alexandra - DA
45. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
47. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
48. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
49. Chichirău Cosette-Paula - DA
50. Chira Claudiu-Martin - Abținere
51. Chirilă Virgil Alin PSD DA
52. Ciofu Cătălina PNL DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
55. Ciubuc Ciprian - DA
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Coarnă Dumitru AUR DA
58. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
59. Constantin Daniel PNL DA
60. Cozma Adrian-Felician PNL DA
61. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
62. Cristian Brian USR Abținere
63. Crîstici Ognean Minoritati DA
64. Crușoveanu Marian PNL DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Damian Romulus-Marius PSD DA
67. Dancă Ionel - Abținere
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
70. Drulă Cătălin USR Abținere
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
72. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
73. Dumitru Florian-Emil PNL DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Enachi Raisa AUR DA
76. Farago Petru UDMR DA
77. Fădor Angelica PNL DA
78. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
79. Feodor Silviu Minoritati DA
80. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
81. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
82. Florea Daniel - DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Floroiu Ionel PSD DA
85. Flucuș Dumitru AUR DA
86. Focșa Dumitru-Viorel - DA
87. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
88. Furtună Mirela PSD DA
89. Gál Károly UDMR DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
92. Georgescu Nicolae PSD DA
93. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
94. Gheorghiu Bogdan PNL DA
95. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
96. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
97. Giugea Nicolae PNL DA
98. Gliga Dumitrița PSD DA
99. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
100. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
101. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
102. Grosaru Andi-Gabriel - -
103. Gudu Michael PNL DA
104. Hajdu Gábor UDMR DA
105. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
106. Hărătău Elena PNL DA
107. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
108. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
109. Huțu Alexandra PSD DA
110. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
111. Iancu Marius-Ionel PSD DA
112. Ibram Iusein Minoritati DA
113. Ichim Cristian-Paul - DA
114. Ilie Victor USR Abținere
115. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
116. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
117. Ionescu George - Abținere
118. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
119. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
120. Kelemen Attila UDMR DA
121. Kelemen Hunor UDMR DA
122. Kiss János PNL DA
123. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
124. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
125. Könczei Csaba UDMR DA
126. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
127. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
128. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
129. Lazăr Teodor USR Abținere
130. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
131. Longher Ghervazen Minoritati DA
132. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
133. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
134. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
135. Lupu Andrei-Răzvan - DA
136. Macovei Silviu Nicu PSD DA
137. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
138. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
139. Mang Ioan PSD DA
140. Manta Claudiu PSD DA
141. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
142. Mărculescu Dumitru PNL DA
143. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
144. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
145. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
146. Miklós Zoltán UDMR DA
147. Mircea Florin PSD DA
148. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
149. Mitrea Dumitrina AUR DA
150. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
151. Moisin Radu-Marin PNL DA
152. Molnar Ervin PNL DA
153. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
154. Morar Olivia-Diana PNL DA
155. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
156. Munteanu Remus PSD DA
157. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
158. Nagy Vasile - Abținere
159. Nassar Rodica PSD DA
160. Năcuță Sorin PNL DA
161. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
162. Neață Eugen PSD DA
163. Nechita Aurel PSD NU
164. Niță Nicu PSD DA
165. Orban Ludovic - Abținere
166. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
167. Oteșanu Daniela PSD DA
168. Özmen Oana-Marciana PNL DA
169. Paladi George-Adrian PNL DA
170. Pambuccian Varujan Minoritati DA
171. Paraschiv Rodica PSD DA
172. Pavelescu Nicolae PSD DA
173. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
174. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
175. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
176. Piper-Savu Florin PSD DA
177. Plăiașu Gabriel - Abținere
178. Polak Tudor PNL DA
179. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
180. Pop Darius AUR DA
181. Pop Rareș Tudor USR Abținere
182. Popa Radu Mihai PSD DA
183. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
184. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
185. Popica Eduard-Andrei PSD DA
186. Presură Alexandra PSD DA
187. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
188. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
189. Prunean Alin-Costel - DA
190. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
191. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
192. Rizea Cristina Camelia - DA
193. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
194. Roman Florin-Claudiu PNL DA
195. Roman Nicolae - -
196. Roșca Mircea PNL DA
197. Rujan Dumitru PNL DA
198. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
199. Salan Viorel PSD DA
200. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
201. Scripnic Lilian AUR DA
202. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
203. Seres Dénes UDMR DA
204. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
205. Simion George-Nicolae AUR DA
206. Simonis Alfred - Robert PSD DA
207. Stancu Ionel Minoritati DA
208. Stancu Paul PSD DA
209. Stănescu Vetuța PNL DA
210. Stoian Maria PNL DA
211. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
212. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
213. Stoica Diana USR Abținere
214. Stoica Elena PSD DA
215. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
216. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
217. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
218. Szabó Ödön UDMR DA
219. Șandru Cosmin PNL DA
220. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
221. Șerban Gianina AUR DA
222. Șimon Gheorghe PSD DA
223. Șișcu George PNL DA
224. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
225. Șoldan Gheorghe PSD DA
226. Șoptică Costel PNL DA
227. Șovăială Constantin - Abținere
228. Ștefan Ion - Abținere
229. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
230. Tanasă Dan AUR DA
231. Tănase Antonel - Abținere
232. Tătaru Nelu PNL DA
233. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
234. Terente Eugen USR Abținere
235. Thellmann Christine PNL DA
236. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
237. Toda Daniel-Liviu - DA
238. Todosiu Beniamin USR Abținere
239. Toma Ilie PSD DA
240. Toma Vasilică PSD DA
241. Trăilă Cristina PNL DA
242. Tudorache Daniel PSD DA
243. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
244. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
245. Tușa Adriana Diana PSD DA
246. Tuță George-Cristian PNL DA
247. Țachianu Marian PSD DA
248. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
249. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
250. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
251. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
252. Vexler Silviu Minoritati DA
253. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
254. Vîlceanu Dan PNL DA
255. Volosatîi Boris AUR DA
256. Weber Mihai PSD DA
257. Wiener Adrian USR Abținere
258. Zakarias Zoltán UDMR DA
259. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
260. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 20 iunie 2024, 19:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro