Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.10.2023 > 11:46 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 octombrie 2023, ora 11:46

Poziție pe
ordinea de zi:
29
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 372/2022 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.66/2022 pentru completarea Legii nr.16/2017 privind detașarea salariaților în cadrul prestării de servicii transnaționale
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:260 89 58 30 24 17 16 26
- voturi pentru (DA):259 89 58 30 24 17 16 25
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR DA
24. Bălășoiu Aurel PSD DA
25. Băltărețu Viorel USR DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Bende Sándor UDMR DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Benga Tudor - Vlad - DA
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț USR DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bola Bogdan-Alexandru - DA
34. Borta Raluca-Maria AUR DA
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Burciu Cristina PNL DA
42. Buzoianu Diana-Anda USR DA
43. Calista Mara-Daniela PNL DA
44. Calotă Florică Ică PNL DA
45. Cambera Oana-Alexandra - DA
46. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
48. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
49. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
50. Chichirău Cosette-Paula - DA
51. Chira Claudiu-Martin - DA
52. Chirilă Virgil Alin PSD DA
53. Ciofu Cătălina PNL DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciornei Radu Tudor USR DA
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Coarnă Dumitru AUR DA
58. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
59. Constantin Daniel PNL DA
60. Cozma Adrian-Felician PNL DA
61. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
62. Cristian Brian USR DA
63. Crîstici Ognean Minoritati DA
64. Crușoveanu Marian PNL DA
65. Csoma Botond UDMR DA
66. Damian Romulus-Marius PSD DA
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Drancă Andrei-Iulian USR DA
69. Drulă Cătălin USR DA
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
72. Dumitru Florian-Emil PNL DA
73. Dunava Costel Neculai PSD DA
74. Enachi Raisa AUR DA
75. Farago Petru UDMR DA
76. Fădor Angelica PNL DA
77. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
78. Feodor Silviu Minoritati DA
79. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
80. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
81. Florea Daniel - DA
82. Florea Oana-Consuela PSD DA
83. Floroiu Ionel PSD DA
84. Flucuș Dumitru AUR DA
85. Focșa Dumitru-Viorel - DA
86. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
87. Furtună Mirela PSD DA
88. Gál Károly UDMR DA
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
90. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
91. Georgescu Nicolae PSD DA
92. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
93. Gheorghiu Bogdan PNL DA
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
96. Giugea Nicolae PNL DA
97. Gliga Dumitrița PSD DA
98. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
99. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
100. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
101. Grosaru Andi-Gabriel - DA
102. Gudu Michael PNL DA
103. Hajdu Gábor UDMR DA
104. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
105. Hărătău Elena PNL DA
106. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
107. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
108. Huțu Alexandra PSD DA
109. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
110. Iancu Marius-Ionel PSD DA
111. Ibram Iusein Minoritati DA
112. Ichim Cristian-Paul - DA
113. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
114. Ilie Victor USR DA
115. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
116. Ion Stelian-Cristian USR DA
117. Ionescu George - DA
118. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
119. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
120. Kelemen Attila UDMR DA
121. Kelemen Hunor UDMR DA
122. Kiss János PNL DA
123. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
124. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
125. Könczei Csaba UDMR DA
126. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
127. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
128. Lasca Mihai Ioan - DA
129. Lazăr Ion-Marian USR DA
130. Lazăr Teodor USR DA
131. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
132. Longher Ghervazen Minoritati DA
133. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
134. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
135. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
136. Lupu Andrei-Răzvan - DA
137. Macovei Silviu Nicu PSD DA
138. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
139. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
140. Mang Ioan PSD DA
141. Manta Claudiu PSD DA
142. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
143. Mărculescu Dumitru PNL DA
144. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
145. Miftode Marius-Andrei USR DA
146. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
147. Miklós Zoltán UDMR DA
148. Mina Marian PSD DA
149. Mircea Florin PSD DA
150. Miruță Radu-Dinel USR DA
151. Mitrea Dumitrina AUR DA
152. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
153. Moisin Radu-Marin PNL DA
154. Molnar Ervin PNL DA
155. Molnar Radu-Iulian USR DA
156. Morar Olivia-Diana PNL DA
157. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
158. Munteanu Remus PSD DA
159. Nagy Vasile - DA
160. Nassar Rodica PSD DA
161. Năcuță Sorin PNL DA
162. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
163. Neață Eugen PSD DA
164. Nechita Aurel PSD DA
165. Niță Nicu PSD DA
166. Orban Ludovic - DA
167. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
168. Oteșanu Daniela PSD DA
169. Özmen Oana-Marciana PNL DA
170. Paladi George-Adrian PNL DA
171. Pambuccian Varujan Minoritati DA
172. Paraschiv Rodica PSD DA
173. Pavelescu Nicolae PSD DA
174. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
175. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
176. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
177. Piper-Savu Florin PSD DA
178. Plăiașu Gabriel - DA
179. Polak Tudor PNL DA
180. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
181. Pop Darius AUR DA
182. Pop Rareș Tudor USR DA
183. Popa Radu Mihai PSD DA
184. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
185. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
186. Popica Eduard-Andrei PSD DA
187. Presură Alexandra PSD DA
188. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
189. Prună Cristina-Mădălina USR DA
190. Prunean Alin-Costel - DA
191. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
192. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
193. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
194. Roman Florin-Claudiu PNL DA
195. Roman Nicolae - -
196. Roșca Mircea PNL DA
197. Rujan Dumitru PNL DA
198. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
199. Salan Viorel PSD DA
200. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
201. Scripnic Lilian AUR DA
202. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
203. Seres Dénes UDMR DA
204. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
205. Simion George-Nicolae AUR DA
206. Simonis Alfred - Robert PSD DA
207. Stancu Ionel Minoritati DA
208. Stancu Paul PSD DA
209. Stănescu Vetuța PNL DA
210. Stoian Maria PNL DA
211. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
212. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
213. Stoica Diana USR DA
214. Stoica Elena PSD DA
215. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
216. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
217. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
218. Szabó Ödön UDMR DA
219. Șandru Cosmin PNL DA
220. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
221. Șerban Gianina AUR DA
222. Șimon Gheorghe PSD DA
223. Șișcu George PNL DA
224. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
225. Șoldan Gheorghe PSD DA
226. Șoptică Costel PNL DA
227. Șovăială Constantin - DA
228. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
229. Tanasă Dan AUR DA
230. Tănase Antonel - DA
231. Tătaru Nelu PNL DA
232. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
233. Terente Eugen USR DA
234. Thellmann Christine PNL DA
235. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
236. Toda Daniel-Liviu - DA
237. Todosiu Beniamin USR DA
238. Toma Ilie PSD DA
239. Toma Vasilică PSD DA
240. Trăilă Cristina PNL DA
241. Tudorache Daniel PSD DA
242. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
243. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
244. Tușa Adriana Diana PSD DA
245. Tuță George-Cristian PNL DA
246. Țachianu Marian PSD DA
247. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
248. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
249. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
250. Varga Glad-Aurel PNL DA
251. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
252. Vexler Silviu Minoritati DA
253. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
254. Vîlceanu Dan PNL DA
255. Volosatîi Boris AUR DA
256. Weber Mihai PSD DA
257. Wiener Adrian USR DA
258. Zakarias Zoltán UDMR DA
259. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
260. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 20 iunie 2024, 18:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro