Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.12.2023 > 16:35 Versiunea pentru printare
Luni, 11 decembrie 2023, ora 16:35

Subiect vot: Retrimitere la comisie - PL 732/2023
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:198 65 43 27 27 8 8 20
- voturi pentru (DA):30 - 1 - 27 - - 2
- voturi împotrivă (NU):122 65 42 1 - 6 8 -
- abțineri:46 - - 26 - 2 - 18
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Alda Adrian PSD NU
6. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
7. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
8. Andronache Gabriel PNL NU
9. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
10. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
11. Axinia Adrian-George AUR DA
12. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
13. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
14. Badiu Georgel AUR DA
15. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
16. Balan Ioan PNL NU
17. Banias Mircea Marius PNL NU
18. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
19. Barna Ilie Dan USR Abținere
20. Bălășoiu Aurel PSD NU
21. Bejinariu Eugen PSD NU
22. Benga Tudor - Vlad - Abținere
23. Berescu Monica-Elena USR Abținere
24. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
25. Bîrcă Constantin PSD NU
26. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
27. Bota Călin-Ioan PNL NU
28. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
29. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
30. Bulai Oana-Gianina PSD NU
31. Burciu Cristina PNL NU
32. Calista Mara-Daniela PNL NU
33. Calotă Florică Ică AUR DA
34. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
35. Chelaru Mircia AUR DA
36. Chira Claudiu-Martin - Abținere
37. Chirilă Virgil Alin PSD NU
38. Ciofu Cătălina PNL NU
39. Cîtea Vasile PSD NU
40. Coarnă Dumitru AUR DA
41. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
42. Cozma Adrian-Felician PNL NU
43. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
44. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
45. Cristian Brian USR Abținere
46. Crușoveanu Marian PNL NU
47. Csép Éva-Andrea UDMR NU
48. Cupșa Ioan PNL NU
49. Dancă Ionel - Abținere
50. Dămureanu Ringo AUR DA
51. Dehelean Silviu USR Abținere
52. Dinu Cristina-Elena PSD NU
53. Dumitru Florian-Emil PNL NU
54. Dunava Costel Neculai PSD NU
55. Enachi Raisa AUR DA
56. Farago Petru UDMR NU
57. Fădor Angelica PNL NU
58. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
59. Fălcoi Nicu USR Abținere
60. Feodor Silviu Minoritati NU
61. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
62. Florea Daniel AUR DA
63. Florea Oana-Consuela PSD NU
64. Floroiu Ionel PSD NU
65. Flucuș Dumitru AUR DA
66. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
67. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
68. Gavrilă Anamaria - DA
69. Georgescu Nicolae PSD NU
70. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
71. Gheorghiu Bogdan PNL NU
72. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
73. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
74. Giugea Nicolae PNL NU
75. Gliga Dumitrița PSD NU
76. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
77. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
78. Gudu Michael PNL NU
79. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
80. Havârneanu Filip USR Abținere
81. Hărătău Elena PNL NU
82. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
83. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
84. Huțu Alexandra PSD NU
85. Ibram Iusein Minoritati NU
86. Ichim Cristian-Paul - Abținere
87. Ignat Ion-Alin-Dan PNL NU
88. Ilie Victor USR Abținere
89. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
90. Intotero Natalia-Elena PSD NU
91. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
92. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
93. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
94. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
95. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
96. Lasca Mihai Ioan - Abținere
97. Lazăr Teodor USR Abținere
98. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
99. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
100. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
101. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
102. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
103. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
104. Mang Ioan PSD NU
105. Manole Petre-Florin PSD NU
106. Manta Claudiu PSD NU
107. Mareș Mara PNL NU
108. Marșalic Jaro Norbert PNL NU
109. Mărculescu Dumitru PNL NU
110. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
111. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
112. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
113. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
114. Miklós Zoltán UDMR NU
115. Mina Marian PSD NU
116. Mircea Florin PSD NU
117. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
118. Mitrea Dumitrina AUR DA
119. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
120. Molnar Ervin PNL NU
121. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
122. Morar Olivia-Diana PNL NU
123. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
124. Mușoiu Ștefan PSD NU
125. Nagy Szabolcs UDMR Abținere
126. Nassar Rodica PSD NU
127. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
128. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
129. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
130. Neață Eugen PSD NU
131. Niță Nicu PSD NU
132. Orban Ludovic - Abținere
133. Özmen Oana-Marciana PNL NU
134. Panait Radu USR Abținere
135. Paraschiv Rodica PSD NU
136. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
137. Piper-Savu Florin PSD NU
138. Plăiașu Gabriel - Abținere
139. Polak Tudor PNL NU
140. Pop Darius AUR DA
141. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
142. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
143. Predescu Ana-Loredana AUR DA
144. Presură Alexandra PSD NU
145. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
146. Prunean Alin-Costel - Abținere
147. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
148. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
149. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
150. Roman Nicolae - DA
151. Roșca Mircea PNL NU
152. Rujan Dumitru PNL NU
153. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
154. Salan Viorel PSD NU
155. Sandu Viorica PSD NU
156. Scripnic Lilian AUR DA
157. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
158. Seres Dénes UDMR Abținere
159. Simion George-Nicolae AUR DA
160. Simonis Alfred - Robert PSD NU
161. Solomon Adrian PSD NU
162. Stancu Ionel Minoritati NU
163. Stancu Paul PSD NU
164. Stativă Irinel Ioan PSD NU
165. Stănescu Vetuța PNL NU
166. Stoian Maria PNL NU
167. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
168. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
169. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
170. Șandru Cosmin PNL NU
171. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
172. Șerban Gianina AUR DA
173. Șimon Gheorghe PSD NU
174. Șișcu George PNL NU
175. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
176. Șoptică Costel PNL DA
177. Șovăială Constantin - Abținere
178. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
179. Tanasă Dan AUR DA
180. Tănase Antonel - Abținere
181. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
182. Tătaru Nelu PNL NU
183. Teniță Dragoș-Cătălin - Abținere
184. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
185. Thellmann Christine PNL NU
186. Toda Daniel-Liviu - Abținere
187. Toma Ilie PSD NU
188. Toma Vasilică PSD NU
189. Trăilă Cristina PNL NU
190. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
191. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
192. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
193. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
194. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
195. Volosatîi Boris AUR DA
196. Zakarias Zoltán UDMR NU
197. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
198. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 24 iunie 2024, 4:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro