Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:21

Subiect vot: PL-x 801/2023 - Anexa 7
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:321 86 60 33 - 18 14 23 38 28 14 - 5 2
- voturi pentru (DA):251 85 59 - - 18 14 1 38 28 3 - 5 -
- voturi împotrivă (NU):67 - - 33 - - - 21 - - 11 - - 2
- abțineri:3 1 1 - - - - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Alda Adrian deputat PSD DA
4. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
5. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
6. Amet Varol deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
8. Andronache Gabriel deputat PNL DA
9. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
12. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
13. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
14. Balan Ioan deputat PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
16. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
17. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
18. Barbu Costel deputat PNL DA
19. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
20. Barna Ilie Dan deputat USR NU
21. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
22. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
23. Băltărețu Viorel deputat USR NU
24. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
25. Bende Sándor deputat UDMR DA
26. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
27. Benga Tudor - Vlad deputat - NU
28. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
29. Bica Dănuț senator PNL DA
30. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
31. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
32. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
33. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
35. Bodea Marius senator USR NU
36. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
37. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
38. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
40. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
41. Brătescu Liviu senator PNL DA
42. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
44. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
45. Bulai Iulian deputat USR NU
46. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
47. Burciu Cristina deputat PNL DA
48. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
49. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
50. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
51. Cambera Oana-Alexandra deputat - NU
52. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
53. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
54. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
55. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
56. Chichirău Cosette-Paula deputat - NU
57. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
58. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
59. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
60. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
61. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
62. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
63. Cîtea Vasile deputat PSD DA
64. Constantin Daniel deputat PNL DA
65. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
67. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
68. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
69. Cristian Brian deputat USR NU
70. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
71. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
72. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
73. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
74. Csoma Botond deputat UDMR DA
75. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
76. Cupșa Ioan deputat PNL DA
77. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
78. Dancă Ionel deputat - NU
79. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
80. Dehelean Silviu deputat USR NU
81. Deneș Ioan senator PSD DA
82. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
83. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
84. Dîncu Vasile senator PSD DA
85. Dogariu Eugen senator PSD DA
86. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
87. Dragu Anca Dana senator USR NU
88. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
89. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
90. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
91. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
92. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
93. Farago Petru deputat UDMR DA
94. Fădor Angelica deputat PNL DA
95. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
96. Fălcoi Nicu deputat USR NU
97. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
98. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
99. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
100. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
101. Firea Gabriela senator PSD DA
102. Firu Stela senator PNL DA
103. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
104. Floroiu Ionel deputat PSD DA
105. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
106. Furtună Mirela deputat PSD DA
107. Gál Károly deputat UDMR DA
108. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
109. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
110. Genoiu Mihail senator PSD DA
111. Georgescu Laura senator PSD DA
112. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
113. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
114. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
115. Ghica Cristian senator USR NU
116. Giurgiu Adrian deputat USR NU
117. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
118. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
119. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
120. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
121. Gudu Michael deputat PNL DA
122. Guran Virgil senator PNL DA
123. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
124. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
125. Hatos Adrian senator PNL DA
126. Havârneanu Filip deputat USR NU
127. Hărătău Elena deputat PNL DA
128. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
129. Humelnicu Marius senator PSD DA
130. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
131. Huțu Alexandra deputat PSD DA
132. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
133. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
134. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
135. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
136. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
137. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
138. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
139. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
140. Iordache Ion senator PNL DA
141. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
142. Kelemen Attila deputat UDMR DA
143. Kiss János deputat PNL DA
144. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
145. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
146. Könczei Csaba deputat UDMR DA
147. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
148. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
149. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
150. László Attila senator UDMR DA
151. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
152. Lazăr Teodor deputat USR NU
153. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
154. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
155. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
156. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
157. Lupu Andrei-Răzvan deputat - NU
158. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
159. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
160. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
161. Mang Ioan deputat PSD DA
162. Manta Claudiu deputat PSD DA
163. Mareș Mara deputat PNL DA
164. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
165. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
166. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
167. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
168. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
169. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
170. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
171. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
172. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
173. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
174. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
175. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
176. Mina Marian deputat PSD DA
177. Mircea Florin deputat PSD DA
178. Mirea Siminica senator PSD DA
179. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
180. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
181. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
182. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
183. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
184. Molnar Ervin deputat PNL DA
185. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
186. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
187. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
188. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
189. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
190. Munteanu Remus deputat PSD DA
191. Murariu Oana deputat USR NU
192. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
193. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
194. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
195. Mutu Gabriel senator PSD DA
196. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
197. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
198. Nagy Vasile deputat - NU
199. Nassar Rodica deputat PSD DA
200. Năcuță Sorin deputat PNL DA
201. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
202. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
203. Neagu Nicolae senator PNL DA
204. Neață Eugen deputat PSD DA
205. Niță Nicu deputat PSD DA
206. Oprinoiu Aurel senator USR DA
207. Orban Ludovic deputat - NU
208. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
209. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
210. Pandea Ciprian senator PNL DA
211. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
212. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
213. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
214. Pălărie Ștefan senator USR NU
215. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
216. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
217. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
218. Plăiașu Gabriel deputat - NU
219. Polak Tudor deputat PNL DA
220. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
221. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
222. Popa Alexandru deputat PNL DA
223. Popa Maricel senator PSD DA
224. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
225. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
226. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
227. Popescu Ion-Dragoș senator - NU
228. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
229. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
230. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
231. Postică Andrei senator USR DA
232. Poteraș Cosmin-Marian senator - NU
233. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
234. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
235. Prunean Alin-Costel deputat - NU
236. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
237. Puiu Ovidiu senator PSD DA
238. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
239. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
240. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
241. Răducanu Sebastian senator PSD DA
242. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
243. Rizea Cristina Camelia deputat - NU
244. Roman Nicolae deputat - Abținere
245. Roșca Mircea deputat PNL DA
246. Rotaru Ion senator PSD DA
247. Rujan Dumitru deputat PNL DA
248. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
249. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
250. Salan Viorel deputat PSD DA
251. Sandu Viorica deputat PSD DA
252. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
253. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
254. Scarlat George senator PNL DA
255. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
256. Seres Dénes deputat UDMR DA
257. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL Abținere
258. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
259. Solomon Adrian deputat PSD DA
260. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
261. Stan Ioan senator PSD DA
262. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
263. Stancu Paul deputat PSD DA
264. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
265. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
266. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
267. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
268. Stoica Diana deputat USR NU
269. Stoica Elena deputat PSD DA
270. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
271. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
272. Stroe Felix senator PSD DA
273. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
274. Szabó Ödön deputat UDMR DA
275. Șandru Cosmin deputat PNL DA
276. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
277. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
278. Șișcu George deputat PNL DA
279. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
280. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
281. Șoptică Costel deputat PNL DA
282. Șovăială Constantin deputat - NU
283. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
284. Tănase Antonel deputat - NU
285. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
286. Teniță Dragoș-Cătălin deputat - NU
287. Terente Eugen deputat USR NU
288. Thellmann Christine deputat PNL DA
289. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD Abținere
290. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
291. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
292. Toma Ilie deputat PSD DA
293. Toma Vasilică deputat PSD DA
294. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
295. Trăilă Cristina deputat PNL DA
296. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
297. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
298. Trufin Lucian senator PSD DA
299. Tudorache Daniel deputat PSD DA
300. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
301. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - NU
302. Turos Lóránd senator UDMR DA
303. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
304. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
305. Țachianu Marian deputat PSD DA
306. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
307. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
308. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
309. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
310. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
311. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
312. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
313. Vicol Costel senator USR NU
314. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
315. Vlașin Sorin senator PSD DA
316. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
317. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
318. Weber Mihai deputat PSD DA
319. Wiener Adrian deputat USR NU
320. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
321. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 16 iulie 2024, 6:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro