Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:21

Subiect vot: PL-x 801/2023 - Anexa 7.01
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:324 89 62 31 - 18 15 21 36 27 18 - 5 2
- voturi pentru (DA):254 89 61 - - 18 15 2 36 26 2 - 5 -
- voturi împotrivă (NU):68 - - 31 - - - 19 - - 16 - - 2
- abțineri:1 - 1 - - - - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Alda Adrian deputat PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
5. Amet Varol deputat Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
7. Andronache Gabriel deputat PNL DA
8. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
9. Antal István-Loránt senator UDMR DA
10. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
11. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
12. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
13. Balan Ioan deputat PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
15. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
16. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
17. Barbu Costel deputat PNL DA
18. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
19. Barna Ilie Dan deputat USR NU
20. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
21. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
22. Băltărețu Viorel deputat USR NU
23. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
24. Bende Sándor deputat UDMR DA
25. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad deputat - NU
27. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
28. Bica Dănuț senator PNL DA
29. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
30. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
31. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
32. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
33. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
34. Bob Virgil Marius senator USR NU
35. Bodea Marius senator USR NU
36. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
37. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
38. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
40. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
41. Brătescu Liviu senator PNL DA
42. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
43. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
45. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
46. Bulai Iulian deputat USR NU
47. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
48. Burciu Cristina deputat PNL DA
49. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
50. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
51. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
52. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
53. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
54. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
55. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL Abținere
56. Cernic Sebastian senator USR NU
57. Chichirău Cosette-Paula deputat - NU
58. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
59. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
60. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
61. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
62. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
63. Cîtea Vasile deputat PSD DA
64. Constantin Daniel deputat PNL DA
65. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
67. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
68. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
69. Cristian Brian deputat USR NU
70. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
71. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
72. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
73. Csoma Botond deputat UDMR DA
74. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
75. Cupșa Ioan deputat PNL DA
76. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
77. Dancă Ionel deputat - NU
78. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
79. Dehelean Silviu deputat USR NU
80. Deneș Ioan senator PSD DA
81. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
82. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
83. Dîncu Vasile senator PSD DA
84. Dogariu Eugen senator PSD DA
85. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
86. Dragu Anca Dana senator USR NU
87. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
88. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
89. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
90. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
91. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
92. Farago Petru deputat UDMR DA
93. Fădor Angelica deputat PNL DA
94. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
95. Fălcoi Nicu deputat USR NU
96. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
97. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
98. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
99. Firea Gabriela senator PSD DA
100. Firu Stela senator PNL DA
101. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
102. Floroiu Ionel deputat PSD DA
103. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
104. Furtună Mirela deputat PSD DA
105. Gál Károly deputat UDMR DA
106. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
107. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
108. Genoiu Mihail senator PSD DA
109. Georgescu Laura senator PSD DA
110. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
111. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
113. Ghica Cristian senator USR NU
114. Giugea Nicolae deputat PNL DA
115. Giurgiu Adrian deputat USR NU
116. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
117. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
118. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
119. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
120. Gudu Michael deputat PNL DA
121. Guran Virgil senator PNL DA
122. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
123. Hatos Adrian senator PNL DA
124. Havârneanu Filip deputat USR NU
125. Hărătău Elena deputat PNL DA
126. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
127. Humelnicu Marius senator PSD DA
128. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
129. Huțu Alexandra deputat PSD DA
130. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
131. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
132. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
133. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
134. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
135. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
136. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
137. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
138. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
139. Kelemen Attila deputat UDMR DA
140. Kiss János deputat PNL DA
141. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
142. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
143. Könczei Csaba deputat UDMR DA
144. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
145. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
146. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
147. László Attila senator UDMR DA
148. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
149. Lazăr Teodor deputat USR NU
150. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
151. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
152. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
153. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
154. Lupu Andrei-Răzvan deputat - NU
155. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
156. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
157. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
158. Mang Ioan deputat PSD DA
159. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
160. Manta Claudiu deputat PSD DA
161. Mareș Mara deputat PNL DA
162. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
163. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
164. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
165. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
166. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
167. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
168. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
169. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
170. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
171. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
172. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
173. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
174. Mina Marian deputat PSD DA
175. Mircea Florin deputat PSD DA
176. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
177. Mirea Siminica senator PSD DA
178. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
179. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
180. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
181. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
182. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
183. Molnar Ervin deputat PNL DA
184. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
185. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
186. Moș Patricia Simina Arina senator PNL -
187. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
188. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
189. Munteanu Remus deputat PSD DA
190. Murariu Oana deputat USR NU
191. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
192. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
193. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
194. Mutu Gabriel senator PSD DA
195. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
196. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
197. Nagy Vasile deputat - NU
198. Nassar Rodica deputat PSD DA
199. Nazare Alexandru senator PNL DA
200. Năcuță Sorin deputat PNL DA
201. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
202. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
203. Neagu Nicolae senator PNL DA
204. Neață Eugen deputat PSD DA
205. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
206. Niță Nicu deputat PSD DA
207. Oprinoiu Aurel senator USR NU
208. Orban Ludovic deputat - NU
209. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
210. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
211. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
212. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
213. Pandea Ciprian senator PNL DA
214. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
215. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
216. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
217. Pălărie Ștefan senator USR NU
218. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
219. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
220. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
221. Plăiașu Gabriel deputat - NU
222. Polak Tudor deputat PNL DA
223. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
224. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
225. Popa Alexandru deputat PNL DA
226. Popa Maricel senator PSD DA
227. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
228. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
229. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
230. Popescu Ion-Dragoș senator - NU
231. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
232. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
233. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
234. Postică Andrei senator USR DA
235. Poteraș Cosmin-Marian senator - NU
236. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
237. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
238. Prunean Alin-Costel deputat - NU
239. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
240. Puiu Ovidiu senator PSD DA
241. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
242. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
243. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
244. Răducanu Sebastian senator PSD DA
245. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
246. Rizea Cristina Camelia deputat - NU
247. Roman Nicolae deputat - DA
248. Roșca Mircea deputat PNL DA
249. Rotaru Ion senator PSD DA
250. Rujan Dumitru deputat PNL DA
251. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
252. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
253. Salan Viorel deputat PSD DA
254. Sandu Viorica deputat PSD DA
255. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
256. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
257. Scarlat George senator PNL DA
258. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
259. Seres Dénes deputat UDMR DA
260. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
261. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
262. Solomon Adrian deputat PSD DA
263. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
264. Stan Ioan senator PSD DA
265. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
266. Stancu Paul deputat PSD DA
267. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
268. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
269. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
270. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
271. Stoica Diana deputat USR NU
272. Stoica Elena deputat PSD DA
273. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
274. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
275. Stroe Felix senator PSD DA
276. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
277. Szabó Ödön deputat UDMR DA
278. Șandru Cosmin deputat PNL DA
279. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
280. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
281. Șișcu George deputat PNL DA
282. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
283. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
284. Șoptică Costel deputat PNL DA
285. Șovăială Constantin deputat - NU
286. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
287. Tănase Antonel deputat - NU
288. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
289. Tătaru Nelu deputat PNL DA
290. Teniță Dragoș-Cătălin deputat - NU
291. Thellmann Christine deputat PNL DA
292. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
293. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
294. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
295. Toma Ilie deputat PSD DA
296. Toma Vasilică deputat PSD DA
297. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
298. Trăilă Cristina deputat PNL DA
299. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
300. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
301. Tudorache Daniel deputat PSD DA
302. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
303. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - NU
304. Turos Lóránd senator UDMR DA
305. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
306. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
307. Țachianu Marian deputat PSD DA
308. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
309. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
310. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
311. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
312. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
313. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
314. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
315. Vicol Costel senator USR NU
316. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
317. Vlașin Sorin senator PSD DA
318. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
319. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
320. Weber Mihai deputat PSD DA
321. Wiener Adrian deputat USR NU
322. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
323. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
324. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 15 iulie 2024, 3:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro