Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:22 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:22

Subiect vot: PL-x 801/2023 - Anexa 7.02
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:326 88 62 34 - 18 15 22 37 25 18 - 5 2
- voturi pentru (DA):254 88 62 - - 18 15 2 37 25 2 - 5 -
- voturi împotrivă (NU):69 - - 32 - - - 20 - - 15 - - 2
- abțineri:3 - - 2 - - - - - - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Alda Adrian deputat PSD DA
4. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
5. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
6. Amet Varol deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
8. Andronache Gabriel deputat PNL DA
9. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
12. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
13. Balan Ioan deputat PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
15. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
16. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
17. Barbu Costel deputat PNL DA
18. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
19. Barna Ilie Dan deputat USR NU
20. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
21. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
22. Băltărețu Viorel deputat USR NU
23. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
24. Bende Sándor deputat UDMR DA
25. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad deputat - NU
27. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
28. Bica Dănuț senator PNL DA
29. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
31. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
32. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
33. Bob Virgil Marius senator USR NU
34. Bodea Marius senator USR NU
35. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
36. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
37. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
39. Brătescu Liviu senator PNL DA
40. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
41. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
43. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
44. Bulai Iulian deputat USR NU
45. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
46. Burciu Cristina deputat PNL DA
47. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
48. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
49. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
50. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
51. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
53. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
54. Cernic Sebastian senator USR NU
55. Chichirău Cosette-Paula deputat - NU
56. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
57. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
58. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
59. Ciornei Radu Tudor deputat USR Abținere
60. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
61. Cîtea Vasile deputat PSD DA
62. Constantin Daniel deputat PNL DA
63. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
65. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
66. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
67. Cristian Brian deputat USR NU
68. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
69. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
70. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
71. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
72. Csoma Botond deputat UDMR DA
73. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
74. Cupșa Ioan deputat PNL DA
75. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
76. Dancă Ionel deputat - NU
77. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
78. Dehelean Silviu deputat USR NU
79. Deneș Ioan senator PSD DA
80. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
81. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
82. Dîncu Vasile senator PSD DA
83. Dogariu Eugen senator PSD DA
84. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
85. Dragu Anca Dana senator USR NU
86. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
87. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
88. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
89. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
90. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
91. Farago Petru deputat UDMR DA
92. Fădor Angelica deputat PNL DA
93. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
94. Fălcoi Nicu deputat USR NU
95. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
96. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
97. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
98. Firea Gabriela senator PSD DA
99. Firu Stela senator PNL DA
100. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
101. Floroiu Ionel deputat PSD DA
102. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
103. Furtună Mirela deputat PSD DA
104. Gál Károly deputat UDMR DA
105. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
106. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
107. Genoiu Mihail senator PSD DA
108. Georgescu Laura senator PSD DA
109. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
110. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
111. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
112. Ghica Cristian senator USR NU
113. Giugea Nicolae deputat PNL DA
114. Giurgiu Adrian deputat USR NU
115. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
116. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
117. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
118. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
119. Gudu Michael deputat PNL DA
120. Guran Virgil senator PNL DA
121. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
122. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
123. Havârneanu Filip deputat USR NU
124. Hărătău Elena deputat PNL DA
125. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
126. Humelnicu Marius senator PSD DA
127. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
128. Huțu Alexandra deputat PSD DA
129. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
130. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
131. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
132. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
133. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
134. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
135. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
136. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
137. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
138. Kelemen Attila deputat UDMR DA
139. Kiss János deputat PNL DA
140. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
141. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
142. Könczei Csaba deputat UDMR DA
143. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
144. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
145. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
146. László Attila senator UDMR DA
147. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
148. Lazăr Teodor deputat USR NU
149. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
150. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
151. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
152. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
153. Lupu Andrei-Răzvan deputat - NU
154. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
155. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
156. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
157. Mang Ioan deputat PSD DA
158. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
159. Manta Claudiu deputat PSD DA
160. Mareș Mara deputat PNL DA
161. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
162. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
163. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
164. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
165. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
166. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
167. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
168. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
169. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
170. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
171. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
172. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
173. Mina Marian deputat PSD DA
174. Mircea Florin deputat PSD DA
175. Mircescu Ion-Narcis senator USR Abținere
176. Mirea Siminica senator PSD DA
177. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
178. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
179. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
180. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
181. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
182. Molnar Ervin deputat PNL DA
183. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
184. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
185. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
186. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
187. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
188. Munteanu Remus deputat PSD DA
189. Murariu Oana deputat USR NU
190. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
191. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
192. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
193. Mutu Gabriel senator PSD DA
194. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
195. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
196. Nagy Vasile deputat - NU
197. Nassar Rodica deputat PSD DA
198. Nazare Alexandru senator PNL DA
199. Năcuță Sorin deputat PNL DA
200. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
201. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
202. Neagu Nicolae senator PNL DA
203. Neață Eugen deputat PSD DA
204. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
205. Niță Nicu deputat PSD DA
206. Oprinoiu Aurel senator USR NU
207. Orban Ludovic deputat - NU
208. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
209. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
210. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
211. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
212. Pandea Ciprian senator PNL DA
213. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
214. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
215. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
216. Pălărie Ștefan senator USR NU
217. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
218. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
219. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
220. Plăiașu Gabriel deputat - NU
221. Polak Tudor deputat PNL DA
222. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
223. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
224. Popa Alexandru deputat PNL DA
225. Popa Maricel senator PSD DA
226. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
227. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
228. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
229. Popescu Ion-Dragoș senator - NU
230. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
231. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
232. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
233. Postică Andrei senator USR DA
234. Poteraș Cosmin-Marian senator - NU
235. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
236. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
237. Prunean Alin-Costel deputat - NU
238. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
239. Puiu Ovidiu senator PSD DA
240. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
241. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
242. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
243. Răducanu Sebastian senator PSD DA
244. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
245. Rizea Cristina Camelia deputat - NU
246. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
247. Roman Nicolae deputat - DA
248. Roșca Mircea deputat PNL DA
249. Rotaru Ion senator PSD DA
250. Rujan Dumitru deputat PNL DA
251. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
252. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
253. Salan Viorel deputat PSD DA
254. Sandu Viorica deputat PSD DA
255. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
256. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
257. Scarlat George senator PNL DA
258. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
259. Seres Dénes deputat UDMR DA
260. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
261. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
262. Solomon Adrian deputat PSD DA
263. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
264. Stan Ioan senator PSD DA
265. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
266. Stancu Paul deputat PSD DA
267. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
268. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
269. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
270. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
271. Stoica Diana deputat USR NU
272. Stoica Elena deputat PSD DA
273. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
274. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
275. Stroe Felix senator PSD DA
276. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
277. Szabó Ödön deputat UDMR DA
278. Șandru Cosmin deputat PNL DA
279. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
280. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
281. Șișcu George deputat PNL DA
282. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
283. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
284. Șoptică Costel deputat PNL DA
285. Șovăială Constantin deputat - NU
286. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
287. Tănase Antonel deputat - NU
288. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
289. Tătaru Nelu deputat PNL DA
290. Teniță Dragoș-Cătălin deputat - NU
291. Terente Eugen deputat USR NU
292. Thellmann Christine deputat PNL DA
293. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
294. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
295. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
296. Toma Ilie deputat PSD DA
297. Toma Vasilică deputat PSD DA
298. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
299. Trăilă Cristina deputat PNL DA
300. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
301. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
302. Trufin Lucian senator PSD DA
303. Tudorache Daniel deputat PSD DA
304. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
305. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - NU
306. Turos Lóránd senator UDMR DA
307. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
308. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
309. Țachianu Marian deputat PSD DA
310. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
311. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
312. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
313. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
314. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR Abținere
315. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
316. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
317. Vicol Costel senator USR NU
318. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
319. Vlașin Sorin senator PSD DA
320. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
321. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
322. Weber Mihai deputat PSD DA
323. Wiener Adrian deputat USR NU
324. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
325. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
326. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 15 iulie 2024, 3:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro