Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:24 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:24

Subiect vot: PL-x 801/2023 - Anexa 9
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:324 88 60 33 - 18 15 21 36 27 18 - 5 3
- voturi pentru (DA):252 88 60 - - 18 15 1 36 27 2 - 5 -
- voturi împotrivă (NU):68 - - 33 - - - 16 - - 16 - - 3
- abțineri:4 - - - - - - 4 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Alda Adrian deputat PSD DA
4. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
5. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
6. Amet Varol deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
8. Andronache Gabriel deputat PNL DA
9. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
12. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
13. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
14. Balan Ioan deputat PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
16. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
17. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
18. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
19. Barna Ilie Dan deputat USR NU
20. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
21. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
22. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
23. Bende Sándor deputat UDMR DA
24. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
25. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
26. Bica Dănuț senator PNL DA
27. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
28. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
30. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
32. Bob Virgil Marius senator USR NU
33. Bodea Marius senator USR NU
34. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
35. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
36. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
38. Brătescu Liviu senator PNL DA
39. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
42. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
43. Bulai Iulian deputat USR NU
44. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
45. Burciu Cristina deputat PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
47. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
48. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
49. Cambera Oana-Alexandra deputat - NU
50. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
51. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
53. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
54. Cernic Sebastian senator USR NU
55. Chichirău Cosette-Paula deputat - NU
56. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
57. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
58. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
59. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
60. Ciubuc Ciprian deputat - NU
61. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
62. Cîtea Vasile deputat PSD DA
63. Constantin Daniel deputat PNL DA
64. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
66. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
67. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
68. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
69. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
70. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
71. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
72. Csoma Botond deputat UDMR DA
73. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
74. Cupșa Ioan deputat PNL DA
75. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
76. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
77. Dehelean Silviu deputat USR NU
78. Deneș Ioan senator PSD DA
79. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
80. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
81. Dîncu Vasile senator PSD DA
82. Dogariu Eugen senator PSD DA
83. Dragu Anca Dana senator USR NU
84. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
85. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
86. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
87. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
88. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
89. Farago Petru deputat UDMR DA
90. Fădor Angelica deputat PNL DA
91. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
92. Fălcoi Nicu deputat USR NU
93. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
94. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
95. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
96. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
97. Firea Gabriela senator PSD DA
98. Firu Stela senator PNL DA
99. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
100. Floroiu Ionel deputat PSD DA
101. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
102. Furtună Mirela deputat PSD DA
103. Gál Károly deputat UDMR DA
104. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
106. Genoiu Mihail senator PSD DA
107. Georgescu Laura senator PSD DA
108. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
109. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
110. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
111. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
112. Ghica Cristian senator USR NU
113. Giugea Nicolae deputat PNL DA
114. Giurgiu Adrian deputat USR NU
115. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
116. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
117. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
118. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
119. Gudu Michael deputat PNL DA
120. Guran Virgil senator PNL DA
121. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
122. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
123. Hatos Adrian senator PNL DA
124. Havârneanu Filip deputat USR NU
125. Hărătău Elena deputat PNL DA
126. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
127. Humelnicu Marius senator PSD DA
128. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
129. Huțu Alexandra deputat PSD DA
130. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
131. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
132. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
133. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
134. Ilie Victor deputat USR NU
135. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
136. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
137. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
138. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
139. Iordache Ion senator PNL DA
140. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
141. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
142. Kiss János deputat PNL DA
143. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
144. Könczei Csaba deputat UDMR DA
145. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
146. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
147. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
148. László Attila senator UDMR DA
149. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
150. Lazăr Teodor deputat USR NU
151. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
152. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
153. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
154. Lupu Andrei-Răzvan deputat - NU
155. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
156. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
157. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
158. Mang Ioan deputat PSD DA
159. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
160. Manta Claudiu deputat PSD DA
161. Mareș Mara deputat PNL DA
162. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
163. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
164. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
165. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
166. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
167. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
168. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
169. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
170. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
171. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
172. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
173. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
174. Mina Marian deputat PSD DA
175. Mircea Florin deputat PSD DA
176. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
177. Mirea Siminica senator PSD DA
178. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
179. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
180. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
181. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
182. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
183. Molnar Ervin deputat PNL DA
184. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
185. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
186. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
187. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
188. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
189. Munteanu Remus deputat PSD DA
190. Murariu Oana deputat USR NU
191. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
192. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
193. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
194. Mutu Gabriel senator PSD DA
195. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
196. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
197. Nagy Vasile deputat - NU
198. Nassar Rodica deputat PSD DA
199. Nazare Alexandru senator PNL DA
200. Năcuță Sorin deputat PNL DA
201. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
202. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
203. Neagu Nicolae senator PNL DA
204. Neață Eugen deputat PSD DA
205. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
206. Niță Nicu deputat PSD DA
207. Oprinoiu Aurel senator USR NU
208. Orban Ludovic deputat - NU
209. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
210. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
211. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
212. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
213. Panait Radu deputat USR NU
214. Pandea Ciprian senator PNL DA
215. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
216. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
217. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
218. Pălărie Ștefan senator USR NU
219. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
220. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
221. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
222. Plăiașu Gabriel deputat - Abținere
223. Polak Tudor deputat PNL DA
224. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
225. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
226. Popa Alexandru deputat PNL DA
227. Popa Maricel senator PSD DA
228. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
229. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
230. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
231. Popescu Ion-Dragoș senator - NU
232. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
233. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
234. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
235. Postică Andrei senator USR DA
236. Poteraș Cosmin-Marian senator - NU
237. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
238. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
239. Prunean Alin-Costel deputat - NU
240. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
241. Puiu Ovidiu senator PSD DA
242. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
243. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
244. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
245. Răducanu Sebastian senator PSD DA
246. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
247. Rizea Cristina Camelia deputat - NU
248. Roman Nicolae deputat - Abținere
249. Roșca Mircea deputat PNL DA
250. Rotaru Ion senator PSD DA
251. Rujan Dumitru deputat PNL DA
252. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
253. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - Abținere
254. Salan Viorel deputat PSD DA
255. Sandu Viorica deputat PSD DA
256. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
257. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
258. Scarlat George senator PNL DA
259. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
260. Seres Dénes deputat UDMR DA
261. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
262. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
263. Solomon Adrian deputat PSD DA
264. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
265. Stan Ioan senator PSD DA
266. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
267. Stancu Paul deputat PSD DA
268. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
269. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
270. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
271. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
272. Stoica Diana deputat USR NU
273. Stoica Elena deputat PSD DA
274. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
275. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
276. Stroe Felix senator PSD DA
277. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
278. Szabó Ödön deputat UDMR DA
279. Șandru Cosmin deputat PNL DA
280. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
281. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
282. Șișcu George deputat PNL DA
283. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
284. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
285. Șoptică Costel deputat PNL DA
286. Șovăială Constantin deputat - NU
287. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
288. Tănase Antonel deputat - Abținere
289. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
290. Tătaru Nelu deputat PNL DA
291. Teniță Dragoș-Cătălin deputat - NU
292. Terente Eugen deputat USR NU
293. Thellmann Christine deputat PNL DA
294. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
295. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
296. Toma Ilie deputat PSD DA
297. Toma Vasilică deputat PSD DA
298. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
299. Trăilă Cristina deputat PNL DA
300. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
301. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
302. Tudorache Daniel deputat PSD DA
303. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
304. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - NU
305. Turos Lóránd senator UDMR DA
306. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
307. Țachianu Marian deputat PSD DA
308. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
309. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
310. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
311. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
312. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
313. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
314. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
315. Vicol Costel senator USR NU
316. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
317. Vlașin Sorin senator PSD DA
318. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
319. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
320. Weber Mihai deputat PSD DA
321. Wiener Adrian deputat USR NU
322. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
323. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
324. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 15 iulie 2024, 2:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro