Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.02.2024 > 11:52 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 februarie 2024, ora 11:52

Poziție pe
ordinea de zi:
29
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 623/2022 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.28/2022 privind stabilirea unor măsuri pentru derularea Programului național de dezvoltare locală etapa I
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:249 91 50 31 23 14 11 29
- voturi pentru (DA):205 91 50 - 23 14 11 16
- voturi împotrivă (NU):3 - - 2 - - - 1
- abțineri:41 - - 29 - - - 12
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
15. Ardelean Ben-Oni - DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Costel PNL DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR Abținere
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Benga Tudor - Vlad - Abținere
29. Bîrcă Constantin PSD DA
30. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
33. Bota Călin-Ioan PNL DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bulai Iulian USR Abținere
39. Bulai Oana-Gianina PSD DA
40. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
41. Cambera Oana-Alexandra - DA
42. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
43. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
44. Chelaru Mircia AUR DA
45. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
46. Chichirău Cosette-Paula - Abținere
47. Chira Claudiu-Martin - DA
48. Chirilă Virgil Alin PSD DA
49. Ciofu Cătălina PNL DA
50. Ciubuc Ciprian - DA
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Coarnă Dumitru - DA
53. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
54. Cozma Adrian-Felician PNL DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
56. Cristea Andi-Lucian PSD DA
57. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
58. Cristian Brian USR Abținere
59. Crîstici Ognean Minoritati DA
60. Crușoveanu Marian PNL DA
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Damian Romulus-Marius PSD DA
64. Dancă Ionel - Abținere
65. Dehelean Silviu USR Abținere
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
68. Drulă Cătălin USR Abținere
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
70. Dumitru Florian-Emil PNL DA
71. Enachi Raisa AUR DA
72. Farago Petru UDMR DA
73. Fădor Angelica PNL DA
74. Fălcoi Nicu USR Abținere
75. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
76. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
77. Florea Daniel AUR DA
78. Florea Oana-Consuela PSD DA
79. Floroiu Ionel PSD DA
80. Flucuș Dumitru AUR DA
81. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
82. Furtună Mirela PSD DA
83. Gál Károly UDMR DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
85. Gavrilă Anamaria - DA
86. Georgescu Nicolae PSD DA
87. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
89. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
90. Giugea Nicolae PNL DA
91. Giurgiu Adrian USR Abținere
92. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
93. Gliga Dumitrița PSD DA
94. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
95. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
96. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
97. Grosaru Andi-Gabriel - DA
98. Gudu Michael PNL DA
99. Hajdu Gábor UDMR DA
100. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
101. Havârneanu Filip USR Abținere
102. Hărătău Elena PNL DA
103. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
104. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
105. Huțu Alexandra PSD DA
106. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
107. Iancu Marius-Ionel PSD DA
108. Ibram Iusein Minoritati DA
109. Ichim Cristian-Paul - DA
110. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
111. Ilie Victor USR Abținere
112. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
113. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
114. Kelemen Attila UDMR DA
115. Kelemen Hunor UDMR DA
116. Kiss János PNL DA
117. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
118. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
119. Lasca Mihai Ioan - DA
120. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
121. Lazăr Teodor USR Abținere
122. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
123. Longher Ghervazen Minoritati DA
124. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
125. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
126. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
127. Macovei Silviu Nicu PSD DA
128. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
129. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
130. Mang Ioan PSD DA
131. Manole Petre-Florin PSD DA
132. Manta Claudiu PSD DA
133. Mareș Mara PNL DA
134. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
135. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
136. Mărculescu Dumitru PNL DA
137. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
138. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
139. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
140. Miklós Zoltán UDMR DA
141. Mina Marian PSD DA
142. Mircea Florin PSD DA
143. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
144. Mitrea Dumitrina AUR DA
145. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
146. Moisin Radu-Marin PNL DA
147. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
148. Molnar Ervin PNL DA
149. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
150. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
151. Munteanu Remus PSD DA
152. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
153. Mușoiu Ștefan PSD DA
154. Nagy Szabolcs UDMR DA
155. Nagy Vasile - Abținere
156. Nassar Rodica PSD DA
157. Năcuță Sorin PNL DA
158. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
159. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
160. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
161. Neață Eugen PSD DA
162. Nechita Aurel PSD DA
163. Niță Nicu PSD DA
164. Orban Ludovic - NU
165. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
166. Özmen Oana-Marciana PNL DA
167. Paladi George-Adrian PNL DA
168. Paraschiv Rodica PSD DA
169. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
170. Pecingină Gheorghe - DA
171. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
172. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
173. Piper-Savu Florin PSD DA
174. Plăiașu Gabriel - Abținere
175. Polițeanu Mihai-Laurențiu - Abținere
176. Pop Rareș Tudor USR Abținere
177. Popa Radu Mihai PSD DA
178. Popescu Dan-Cristian PSD DA
179. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
180. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
181. Popica Eduard-Andrei PSD DA
182. Presură Alexandra PSD DA
183. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
184. Prună Cristina-Mădălina USR NU
185. Prunean Alin-Costel - DA
186. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
187. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
188. Rizea Cristina Camelia - DA
189. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
190. Roman Florin-Claudiu PNL DA
191. Roman Nicolae - DA
192. Rujan Dumitru PNL DA
193. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
194. Salan Viorel PSD DA
195. Sandu Viorica PSD DA
196. Scripnic Lilian AUR DA
197. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
198. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
199. Simion George-Nicolae AUR DA
200. Simonis Alfred - Robert PSD DA
201. Solomon Adrian PSD DA
202. Stancu Ionel Minoritati DA
203. Stancu Paul PSD DA
204. Stativă Irinel Ioan PSD DA
205. Stănescu Vetuța PNL DA
206. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
207. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
208. Stoica Diana USR Abținere
209. Stoica Elena PSD DA
210. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
211. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
212. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
213. Szabó Ödön UDMR DA
214. Șerban Gianina AUR DA
215. Șimon Gheorghe PSD DA
216. Șișcu George PNL DA
217. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
218. Șoldan Gheorghe PSD DA
219. Șoptică Costel PNL DA
220. Ștefan Ion - Abținere
221. Tanasă Dan AUR DA
222. Tănase Antonel - Abținere
223. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
224. Tătaru Nelu PNL DA
225. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
226. Terente Eugen USR Abținere
227. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
228. Toda Daniel-Liviu - DA
229. Toma Ilie PSD DA
230. Toma Vasilică PSD DA
231. Trăilă Cristina PNL DA
232. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
233. Tudorache Daniel PSD DA
234. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
235. Tușa Adriana Diana PSD DA
236. Tuță George-Cristian PNL DA
237. Țachianu Marian PSD DA
238. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
239. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
240. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
241. Varga Glad-Aurel PNL DA
242. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
243. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
244. Vîlceanu Dan - DA
245. Volosatîi Boris AUR DA
246. Vulpescu Ioan PSD DA
247. Weber Mihai PSD DA
248. Zakarias Zoltán UDMR DA
249. Zetea Gabriel-Valer PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 21 iulie 2024, 17:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro