Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.02.2024 > 11:53 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 februarie 2024, ora 11:53

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 722/2023 pentru modificarea și completarea Legii nr.192/2010 privind trecerea unor drumuri forestiere, a căilor ferate forestiere și a lucrărilor de corectare a torenților din domeniul public al statului și din administrarea Regiei Naționale a Pădurilor -Romsilva în domeniul public al unor unități administrativ-teritoriale și în administrarea consiliilor locale ale acestora
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:248 90 49 31 24 14 11 29
- voturi pentru (DA):169 90 49 - 1 14 11 4
- voturi împotrivă (NU):34 - - 31 - - - 3
- abțineri:45 - - - 23 - - 22
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR Abținere
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR Abținere
14. Apostol Alin-Gabriel USR NU
15. Ardelean Ben-Oni - DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badiu Georgel AUR Abținere
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Costel PNL DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR NU
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Benga Tudor - Vlad - NU
29. Bîrcă Constantin PSD DA
30. Blaga Daniel-Codruț USR NU
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bola Bogdan-Alexandru - NU
33. Bota Călin-Ioan PNL DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR NU
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bulai Iulian USR NU
39. Bulai Oana-Gianina PSD DA
40. Buzoianu Diana-Anda USR NU
41. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
42. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
43. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
44. Chelaru Mircia AUR Abținere
45. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
46. Chichirău Cosette-Paula - NU
47. Chira Claudiu-Martin - Abținere
48. Chirilă Virgil Alin PSD DA
49. Ciofu Cătălina PNL DA
50. Ciubuc Ciprian - Abținere
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Coarnă Dumitru - Abținere
53. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
54. Cozma Adrian-Felician PNL DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
56. Cristea Andi-Lucian PSD DA
57. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
58. Cristian Brian USR NU
59. Crîstici Ognean Minoritati DA
60. Crușoveanu Marian PNL DA
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Damian Romulus-Marius PSD DA
64. Dancă Ionel - Abținere
65. Dehelean Silviu USR NU
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Drancă Andrei-Iulian USR NU
68. Drulă Cătălin USR NU
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
70. Dumitru Florian-Emil PNL DA
71. Enachi Raisa AUR Abținere
72. Farago Petru UDMR DA
73. Fădor Angelica PNL DA
74. Fălcoi Nicu USR NU
75. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
76. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
77. Florea Daniel AUR Abținere
78. Florea Oana-Consuela PSD DA
79. Floroiu Ionel PSD DA
80. Flucuș Dumitru AUR Abținere
81. Focșa Dumitru-Viorel AUR Abținere
82. Furtună Mirela PSD DA
83. Gál Károly UDMR DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
85. Gavrilă Anamaria - Abținere
86. Georgescu Nicolae PSD DA
87. Gheba Daniel-Sorin AUR Abținere
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
89. Giugea Nicolae PNL DA
90. Giurgiu Adrian USR NU
91. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
92. Gliga Dumitrița PSD DA
93. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
94. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
95. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
96. Grosaru Andi-Gabriel - DA
97. Gudu Michael PNL DA
98. Hajdu Gábor UDMR DA
99. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
100. Havârneanu Filip USR NU
101. Hărătău Elena PNL DA
102. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
103. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
104. Huțu Alexandra PSD DA
105. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
106. Iancu Marius-Ionel PSD DA
107. Ibram Iusein Minoritati DA
108. Ichim Cristian-Paul - Abținere
109. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
110. Ilie Victor USR NU
111. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
112. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
113. Kelemen Attila UDMR DA
114. Kelemen Hunor UDMR DA
115. Kiss János PNL DA
116. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
117. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
118. Lasca Mihai Ioan - Abținere
119. Lazăr Ion-Marian USR NU
120. Lazăr Teodor USR NU
121. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
122. Longher Ghervazen Minoritati DA
123. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
124. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
125. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
126. Macovei Silviu Nicu PSD DA
127. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
128. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
129. Mang Ioan PSD DA
130. Manole Petre-Florin PSD DA
131. Manta Claudiu PSD DA
132. Mareș Mara PNL DA
133. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
134. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
135. Mărculescu Dumitru PNL DA
136. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
137. Miftode Marius-Andrei USR NU
138. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
139. Miklós Zoltán UDMR DA
140. Mina Marian PSD DA
141. Mircea Florin PSD DA
142. Miruță Radu-Dinel USR NU
143. Mitrea Dumitrina AUR DA
144. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
145. Moisin Radu-Marin PNL DA
146. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
147. Molnar Ervin PNL DA
148. Molnar Radu-Iulian USR NU
149. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
150. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
151. Munteanu Remus PSD DA
152. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
153. Mușoiu Ștefan PSD DA
154. Nagy Szabolcs UDMR DA
155. Nagy Vasile - Abținere
156. Nassar Rodica PSD DA
157. Năcuță Sorin PNL DA
158. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
159. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
160. Neagu Denisa-Elena USR NU
161. Neață Eugen PSD DA
162. Nechita Aurel PSD DA
163. Niță Nicu PSD DA
164. Orban Ludovic - Abținere
165. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
166. Özmen Oana-Marciana PNL DA
167. Paladi George-Adrian PNL DA
168. Paraschiv Rodica PSD DA
169. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
170. Pecingină Gheorghe - DA
171. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
172. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
173. Piper-Savu Florin PSD DA
174. Plăiașu Gabriel - Abținere
175. Polițeanu Mihai-Laurențiu - Abținere
176. Pop Rareș Tudor USR NU
177. Popa Radu Mihai PSD DA
178. Popescu Dan-Cristian PSD DA
179. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
180. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
181. Popica Eduard-Andrei PSD DA
182. Presură Alexandra PSD DA
183. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
184. Prună Cristina-Mădălina USR NU
185. Prunean Alin-Costel - Abținere
186. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
187. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
188. Rizea Cristina Camelia - Abținere
189. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
190. Roman Florin-Claudiu PNL DA
191. Roman Nicolae - Abținere
192. Rujan Dumitru PNL DA
193. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
194. Salan Viorel PSD DA
195. Sandu Viorica PSD DA
196. Scripnic Lilian AUR Abținere
197. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
198. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
199. Simion George-Nicolae AUR Abținere
200. Simonis Alfred - Robert PSD DA
201. Solomon Adrian PSD DA
202. Stancu Ionel Minoritati DA
203. Stancu Paul PSD DA
204. Stativă Irinel Ioan PSD DA
205. Stănescu Vetuța PNL DA
206. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
207. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
208. Stoica Diana USR NU
209. Stoica Elena PSD DA
210. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
211. Suciu Sebastian-Ilie AUR Abținere
212. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
213. Szabó Ödön UDMR DA
214. Șerban Gianina AUR Abținere
215. Șimon Gheorghe PSD DA
216. Șișcu George PNL DA
217. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
218. Șoldan Gheorghe PSD DA
219. Șoptică Costel PNL DA
220. Ștefan Ion - Abținere
221. Tanasă Dan AUR Abținere
222. Tănase Antonel - Abținere
223. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
224. Tătaru Nelu PNL DA
225. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
226. Terente Eugen USR NU
227. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
228. Toda Daniel-Liviu - Abținere
229. Toma Ilie PSD DA
230. Toma Vasilică PSD DA
231. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
232. Tudorache Daniel PSD DA
233. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
234. Tușa Adriana Diana PSD DA
235. Tuță George-Cristian PNL DA
236. Țachianu Marian PSD DA
237. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
238. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
239. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
240. Varga Glad-Aurel PNL DA
241. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
242. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
243. Vîlceanu Dan - DA
244. Volosatîi Boris AUR Abținere
245. Vulpescu Ioan PSD DA
246. Weber Mihai PSD DA
247. Zakarias Zoltán UDMR DA
248. Zetea Gabriel-Valer PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 25 iulie 2024, 23:06