Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.02.2024 > 16:05 Versiunea pentru printare
Luni, 12 februarie 2024, ora 16:05

Subiect vot: Modificarea ordinii de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:156 63 27 26 13 4 8 15
- voturi pentru (DA):148 63 27 26 13 4 8 7
- voturi împotrivă (NU):2 - - - - - - 2
- abțineri:6 - - - - - - 6
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Alda Adrian PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
6. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
7. Apostol Alin-Gabriel USR DA
8. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
9. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
10. Badea Mihai-Alexandru USR DA
11. Badiu Georgel AUR DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Bălășoiu Aurel PSD DA
14. Băltărețu Viorel USR DA
15. Benedek Zacharie UDMR DA
16. Berescu Monica-Elena USR DA
17. Bîrcă Constantin PSD DA
18. Blaga Daniel-Codruț USR DA
19. Bota Călin-Ioan PNL DA
20. Botez Mihai-Cătălin USR DA
21. Buican Cristian PNL DA
22. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
23. Bulai Oana-Gianina PSD DA
24. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
25. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
26. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
27. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
28. Chichirău Cosette-Paula - Abținere
29. Chira Claudiu-Martin - Abținere
30. Ciornei Radu Tudor USR DA
31. Coarnă Dumitru - DA
32. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
33. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
34. Cristea Andi-Lucian PSD DA
35. Cristian Brian USR DA
36. Crîstici Ognean Minoritati DA
37. Dancă Ionel - Abținere
38. Dinu Cristina-Elena PSD DA
39. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
40. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
41. Dumitru Florian-Emil PNL DA
42. Enachi Raisa AUR DA
43. Farago Petru UDMR DA
44. Feodor Silviu Minoritati DA
45. Florea Oana-Consuela PSD DA
46. Floroiu Ionel PSD DA
47. Furtună Mirela PSD DA
48. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
49. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
50. Georgescu Nicolae PSD DA
51. Gheorghiu Bogdan PNL DA
52. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
53. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
54. Giugea Nicolae PNL DA
55. Giurgiu Adrian USR DA
56. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
57. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
58. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
59. Grosaru Andi-Gabriel - DA
60. Gudu Michael PNL DA
61. Hajdu Gábor UDMR DA
62. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
63. Havârneanu Filip USR DA
64. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
65. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
66. Huțu Alexandra PSD DA
67. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
68. Ichim Cristian-Paul - DA
69. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
70. Ilie Victor USR DA
71. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
72. Kiss János PNL DA
73. Lazăr Ion-Marian USR DA
74. Lazăr Teodor USR DA
75. Longher Ghervazen Minoritati DA
76. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
77. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
78. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
79. Macovei Silviu Nicu PSD DA
80. Mang Ioan PSD DA
81. Manta Claudiu PSD DA
82. Mareș Mara PNL DA
83. Mărculescu Dumitru PNL DA
84. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
85. Miftode Marius-Andrei USR DA
86. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
87. Miklós Zoltán UDMR DA
88. Mircea Florin PSD DA
89. Miruță Radu-Dinel USR DA
90. Mitrea Dumitrina AUR DA
91. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
92. Molnar Radu-Iulian USR DA
93. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
94. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
95. Munteanu Remus PSD DA
96. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
97. Nassar Rodica PSD DA
98. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
99. Neagu Denisa-Elena USR DA
100. Niță Nicu PSD DA
101. Oteșanu Daniela PSD DA
102. Özmen Oana-Marciana PNL DA
103. Panait Radu USR DA
104. Paraschiv Rodica PSD DA
105. Pavelescu Nicolae PSD DA
106. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
107. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
108. Piper-Savu Florin PSD DA
109. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
110. Pop Darius AUR DA
111. Popa Radu Mihai PSD DA
112. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
113. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
114. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
115. Presură Alexandra PSD DA
116. Prunean Alin-Costel - Abținere
117. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
118. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
119. Rizea Cristina Camelia - DA
120. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
121. Roman Florin-Claudiu PNL DA
122. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
123. Salan Viorel PSD DA
124. Sandu Viorica PSD DA
125. Scripnic Lilian AUR DA
126. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
127. Stancu Ionel Minoritati DA
128. Stancu Paul PSD DA
129. Stoian Maria PNL DA
130. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
131. Stoica Diana USR DA
132. Stoica Elena PSD DA
133. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
134. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
135. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
136. Șerban Gianina AUR DA
137. Șișcu George PNL DA
138. Ștefan Ion - Abținere
139. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
140. Tănase Antonel - NU
141. Terente Eugen USR DA
142. Thellmann Christine PNL DA
143. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
144. Toda Daniel-Liviu - DA
145. Toma Ilie PSD DA
146. Trăilă Cristina PNL DA
147. Tudorache Daniel PSD DA
148. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
149. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
150. Țachianu Marian PSD DA
151. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
152. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
153. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
154. Volosatîi Boris AUR DA
155. Vulpescu Ioan PSD DA
156. Weber Mihai PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 23 iulie 2024, 23:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro