Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.02.2024 > 16:05 Versiunea pentru printare
Luni, 12 februarie 2024, ora 16:05

Subiect vot: Prelungirea terrmenului de dezbatere de la 45 la 60 de zile pentru Pl-x 574/2023
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:168 65 30 25 16 8 8 16
- voturi pentru (DA):164 65 30 25 16 8 8 12
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:3 - - - - - - 3
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Alda Adrian PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta - DA
6. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Apostol Alin-Gabriel USR DA
9. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
10. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
11. Badiu Georgel AUR DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Bălășoiu Aurel PSD DA
14. Băltărețu Viorel USR DA
15. Benedek Zacharie UDMR DA
16. Berescu Monica-Elena USR DA
17. Bîrcă Constantin PSD DA
18. Blaga Daniel-Codruț USR DA
19. Borta Raluca-Maria - -
20. Bota Călin-Ioan PNL DA
21. Botez Mihai-Cătălin USR DA
22. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
23. Buican Cristian PNL DA
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Bulai Oana-Gianina PSD DA
26. Burciu Cristina PNL DA
27. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
28. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
29. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
30. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
31. Chichirău Cosette-Paula - DA
32. Chira Claudiu-Martin - DA
33. Ciornei Radu Tudor USR DA
34. Coarnă Dumitru - DA
35. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
36. Cristea Andi-Lucian PSD DA
37. Cristian Brian USR DA
38. Crîstici Ognean Minoritati DA
39. Dămureanu Ringo AUR DA
40. Dinu Cristina-Elena PSD DA
41. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
42. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
43. Dumitru Florian-Emil PNL DA
44. Enachi Raisa AUR DA
45. Farago Petru UDMR DA
46. Feodor Silviu Minoritati DA
47. Florea Oana-Consuela PSD DA
48. Floroiu Ionel PSD DA
49. Flucuș Dumitru AUR DA
50. Furtună Mirela PSD DA
51. Gál Károly UDMR DA
52. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
53. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
54. Georgescu Nicolae PSD DA
55. Gheorghiu Bogdan PNL DA
56. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
57. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
58. Giugea Nicolae PNL DA
59. Giurgiu Adrian USR DA
60. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
61. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
62. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
63. Grosaru Andi-Gabriel - DA
64. Gudu Michael PNL DA
65. Hajdu Gábor UDMR DA
66. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
67. Havârneanu Filip USR DA
68. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
69. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
70. Huțu Alexandra PSD DA
71. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
72. Ichim Cristian-Paul - DA
73. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
74. Ilie Victor USR DA
75. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
76. Kelemen Attila UDMR DA
77. Kiss János PNL DA
78. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
79. Lazăr Ion-Marian USR DA
80. Lazăr Teodor USR DA
81. Longher Ghervazen Minoritati DA
82. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
83. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
84. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
85. Macovei Silviu Nicu PSD DA
86. Mang Ioan PSD DA
87. Manta Claudiu PSD DA
88. Mareș Mara PNL DA
89. Mărculescu Dumitru PNL DA
90. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
91. Miftode Marius-Andrei USR DA
92. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
93. Miklós Zoltán UDMR DA
94. Mircea Florin PSD DA
95. Miruță Radu-Dinel USR DA
96. Mitrea Dumitrina AUR DA
97. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
98. Molnar Radu-Iulian USR DA
99. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
100. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
101. Munteanu Remus PSD DA
102. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
103. Nagy Szabolcs UDMR DA
104. Nassar Rodica PSD DA
105. Năcuță Sorin PNL DA
106. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
107. Neagu Denisa-Elena USR DA
108. Niță Nicu PSD DA
109. Oteșanu Daniela PSD DA
110. Özmen Oana-Marciana PNL DA
111. Panait Radu USR DA
112. Paraschiv Rodica PSD DA
113. Pavelescu Nicolae PSD DA
114. Pecingină Gheorghe - DA
115. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
116. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
117. Piper-Savu Florin PSD DA
118. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
119. Pop Darius AUR DA
120. Popa Alexandru PNL DA
121. Popa Radu Mihai PSD DA
122. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
123. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
124. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
125. Predescu Ana-Loredana AUR DA
126. Presură Alexandra PSD DA
127. Prunean Alin-Costel - DA
128. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
129. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
130. Rizea Cristina Camelia - DA
131. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
132. Roman Florin-Claudiu PNL DA
133. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
134. Salan Viorel PSD DA
135. Sandu Viorica PSD DA
136. Scripnic Lilian AUR DA
137. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
138. Stancu Ionel Minoritati DA
139. Stancu Paul PSD DA
140. Stoian Maria PNL DA
141. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
142. Stoica Diana USR DA
143. Stoica Elena PSD DA
144. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
145. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
146. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
147. Șerban Gianina AUR DA
148. Șișcu George PNL DA
149. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
150. Ștefan Ion - Abținere
151. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
152. Tănase Antonel - Abținere
153. Terente Eugen USR DA
154. Thellmann Christine PNL DA
155. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
156. Toda Daniel-Liviu - DA
157. Toma Ilie PSD DA
158. Trăilă Cristina PNL DA
159. Tudorache Daniel PSD DA
160. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
161. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
162. Țachianu Marian PSD DA
163. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
164. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
165. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
166. Volosatîi Boris AUR DA
167. Vulpescu Ioan PSD DA
168. Weber Mihai PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 17 iulie 2024, 12:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro