Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.02.2024 > 16:08 Versiunea pentru printare
Luni, 12 februarie 2024, ora 16:08

Subiect vot: PL-x 652/2023 - Retrimitere la comisii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:187 66 39 27 21 8 9 17
- voturi pentru (DA):27 1 3 - 21 - - 2
- voturi împotrivă (NU):153 65 36 27 - 8 9 8
- abțineri:6 - - - - - - 6
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Aelenei Dănuț AUR DA
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Alda Adrian PSD NU
5. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
6. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Apostol Alin-Gabriel USR NU
9. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
10. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
11. Badea Mihai-Alexandru USR NU
12. Badiu Georgel AUR DA
13. Balan Ioan PNL NU
14. Băcanu Cristian-Tudor PNL NU
15. Bălășoiu Aurel PSD NU
16. Băltărețu Viorel USR NU
17. Benchescu-Pecingină Claudia PNL NU
18. Benedek Zacharie UDMR NU
19. Berescu Monica-Elena USR NU
20. Bîrcă Constantin PSD NU
21. Blaga Daniel-Codruț USR NU
22. Borta Raluca-Maria - -
23. Bota Călin-Ioan PNL NU
24. Botez Mihai-Cătălin USR NU
25. Buican Cristian PNL NU
26. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
27. Bulai Iulian USR NU
28. Bulai Oana-Gianina PSD NU
29. Burciu Cristina PNL NU
30. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
31. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
32. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
33. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
34. Chichirău Cosette-Paula - NU
35. Ciornei Radu Tudor USR NU
36. Coarnă Dumitru - DA
37. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
38. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
39. Cristea Andi-Lucian PSD NU
40. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
41. Cristian Brian USR NU
42. Crîstici Ognean Minoritati NU
43. Csép Éva-Andrea UDMR NU
44. Cupșa Ioan PNL NU
45. Dămureanu Ringo AUR DA
46. Dinu Cristina-Elena PSD NU
47. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
48. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
49. Dumitru Florian-Emil PNL NU
50. Enachi Raisa AUR DA
51. Feodor Silviu Minoritati NU
52. Florea Oana-Consuela PSD NU
53. Floroiu Ionel PSD NU
54. Flucuș Dumitru AUR DA
55. Furtună Mirela PSD NU
56. Gál Károly UDMR NU
57. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
58. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
59. Georgescu Nicolae PSD NU
60. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
61. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
62. Gheorghiu Bogdan PNL NU
63. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
64. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
65. Giugea Nicolae PNL DA
66. Giurgiu Adrian USR NU
67. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
68. Gliga Dumitrița PSD NU
69. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
70. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
71. Grosaru Andi-Gabriel - DA
72. Gudu Michael PNL NU
73. Hajdu Gábor UDMR NU
74. Havârneanu Filip USR NU
75. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
76. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
77. Huțu Alexandra PSD NU
78. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
79. Ichim Cristian-Paul - Abținere
80. Ignat Ion-Alin-Dan PNL NU
81. Ilie Victor USR NU
82. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
83. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
84. Kelemen Attila UDMR NU
85. Kiss János PNL DA
86. Lazăr Ion-Marian USR NU
87. Lazăr Teodor USR NU
88. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
89. Longher Ghervazen Minoritati NU
90. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
91. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
92. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
93. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
94. Mang Ioan PSD NU
95. Manta Claudiu PSD NU
96. Mareș Mara PNL NU
97. Mărculescu Dumitru PNL NU
98. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
99. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
100. Miftode Marius-Andrei USR NU
101. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
102. Miklós Zoltán UDMR NU
103. Mircea Florin PSD NU
104. Miruță Radu-Dinel USR NU
105. Mitrea Dumitrina AUR DA
106. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
107. Molnar Radu-Iulian USR NU
108. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
109. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
110. Munteanu Remus PSD NU
111. Muraru Iulian-Alexandru PNL NU
112. Nagy Szabolcs UDMR NU
113. Nassar Rodica PSD NU
114. Năcuță Sorin PNL NU
115. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
116. Neagu Denisa-Elena USR NU
117. Niță Nicu PSD NU
118. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
119. Oteșanu Daniela PSD NU
120. Özmen Oana-Marciana PNL NU
121. Panait Radu USR NU
122. Paraschiv Rodica PSD NU
123. Pavelescu Nicolae PSD NU
124. Pecingină Gheorghe - Abținere
125. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
126. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
127. Piper-Savu Florin PSD NU
128. Plăiașu Gabriel - Abținere
129. Polițeanu Mihai-Laurențiu - NU
130. Pop Darius AUR DA
131. Popa Alexandru PNL NU
132. Popa Radu Mihai PSD NU
133. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
134. Popescu Dan-Cristian PSD NU
135. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
136. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
137. Predescu Ana-Loredana AUR DA
138. Presură Alexandra PSD NU
139. Prună Cristina-Mădălina USR NU
140. Prunean Alin-Costel - NU
141. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
142. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
143. Rizea Cristina Camelia - NU
144. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
145. Roman Florin-Claudiu PNL NU
146. Roșca Mircea PNL NU
147. Rujan Dumitru PNL NU
148. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
149. Salan Viorel PSD NU
150. Sandu Viorica PSD NU
151. Scripnic Lilian AUR DA
152. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
153. Simion George-Nicolae AUR DA
154. Stancu Ionel Minoritati NU
155. Stancu Paul PSD NU
156. Stoian Maria PNL NU
157. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
158. Stoica Diana USR NU
159. Stoica Elena PSD NU
160. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
161. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
162. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
163. Șerban Gianina AUR DA
164. Șișcu George PNL NU
165. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
166. Ștefan Ion - NU
167. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
168. Tanasă Dan AUR DA
169. Tănase Antonel - Abținere
170. Teniță Dragoș-Cătălin - NU
171. Terente Eugen USR NU
172. Thellmann Christine PNL NU
173. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
174. Toda Daniel-Liviu - Abținere
175. Toma Ilie PSD NU
176. Trăilă Cristina PNL NU
177. Tudorache Daniel PSD NU
178. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
179. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - NU
180. Țachianu Marian PSD NU
181. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
182. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
183. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
184. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
185. Volosatîi Boris AUR DA
186. Vulpescu Ioan PSD NU
187. Weber Mihai PSD NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 17 iulie 2024, 12:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro