Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.02.2024 > 16:33 Versiunea pentru printare
Luni, 12 februarie 2024, ora 16:33

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 815/2023 pentru modificarea și completarea Legii nr.227/2015 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:185 63 35 24 23 11 7 22
- voturi pentru (DA):176 63 35 24 23 11 7 13
- voturi împotrivă (NU):4 - - - - - - 4
- abțineri:5 - - - - - - 5
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Aelenei Dănuț AUR DA
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Apostol Alin-Gabriel USR DA
10. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
11. Badea Mihai-Alexandru USR DA
12. Badiu Georgel AUR DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
15. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
16. Bălășoiu Aurel PSD DA
17. Băltărețu Viorel USR DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
20. Benga Tudor - Vlad - Abținere
21. Berescu Monica-Elena USR DA
22. Bîrcă Constantin PSD DA
23. Blaga Daniel-Codruț USR DA
24. Borta Raluca-Maria - DA
25. Botez Mihai-Cătălin USR DA
26. Buican Cristian PNL DA
27. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
28. Bulai Iulian USR DA
29. Bulai Oana-Gianina PSD DA
30. Burciu Cristina PNL DA
31. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
32. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
33. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
34. Chichirău Cosette-Paula - DA
35. Chira Claudiu-Martin - DA
36. Ciornei Radu Tudor USR DA
37. Ciubuc Ciprian - DA
38. Cîtea Vasile PSD DA
39. Coarnă Dumitru - DA
40. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
41. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
42. Cristea Andi-Lucian PSD DA
43. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
44. Cristian Brian USR DA
45. Crîstici Ognean Minoritati DA
46. Csoma Botond UDMR DA
47. Cupșa Ioan PNL DA
48. Damian Romulus-Marius PSD DA
49. Dămureanu Ringo AUR DA
50. Dinu Cristina-Elena PSD DA
51. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
52. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
53. Dumitru Florian-Emil PNL DA
54. Enachi Raisa AUR DA
55. Farago Petru UDMR DA
56. Feodor Silviu Minoritati DA
57. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
58. Florea Oana-Consuela PSD DA
59. Floroiu Ionel PSD DA
60. Flucuș Dumitru AUR DA
61. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
62. Furtună Mirela PSD DA
63. Gál Károly UDMR DA
64. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
65. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
66. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
67. Gheorghiu Bogdan PNL DA
68. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
69. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
70. Giugea Nicolae PNL DA
71. Giurgiu Adrian USR DA
72. Gliga Dumitrița PSD DA
73. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
74. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
75. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
76. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
77. Gudu Michael PNL DA
78. Hajdu Gábor UDMR DA
79. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
80. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
81. Huțu Alexandra PSD DA
82. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
83. Ilie Victor USR DA
84. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
85. Kelemen Attila UDMR DA
86. Kiss János PNL DA
87. Könczei Csaba UDMR DA
88. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
89. Lazăr Teodor USR DA
90. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
91. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
92. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
93. Macovei Silviu Nicu PSD DA
94. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
95. Mang Ioan PSD DA
96. Manta Claudiu PSD DA
97. Mareș Mara PNL DA
98. Mărculescu Dumitru PNL DA
99. Meclea Alina PNL DA
100. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
101. Miftode Marius-Andrei USR DA
102. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
103. Miklós Zoltán UDMR DA
104. Mina Marian PSD DA
105. Mircea Florin PSD DA
106. Miruță Radu-Dinel USR DA
107. Mitrea Dumitrina AUR DA
108. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
109. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
110. Molnar Ervin PNL DA
111. Molnar Radu-Iulian USR DA
112. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
113. Munteanu Remus PSD DA
114. Nagy Szabolcs UDMR DA
115. Nagy Vasile - Abținere
116. Nassar Rodica PSD DA
117. Năcuță Sorin PNL DA
118. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
119. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
120. Neagu Denisa-Elena USR DA
121. Nechita Aurel PSD DA
122. Niță Nicu PSD DA
123. Orban Ludovic - NU
124. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
125. Oteșanu Daniela PSD DA
126. Özmen Oana-Marciana PNL DA
127. Panait Radu USR DA
128. Paraschiv Rodica PSD DA
129. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
130. Pecingină Gheorghe - DA
131. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
132. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
133. Piper-Savu Florin PSD DA
134. Plăiașu Gabriel - NU
135. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
136. Pop Darius AUR DA
137. Pop Rareș Tudor USR DA
138. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
139. Popescu Dan-Cristian PSD DA
140. Predescu Ana-Loredana AUR DA
141. Presură Alexandra PSD DA
142. Prună Cristina-Mădălina USR DA
143. Prunean Alin-Costel - DA
144. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
145. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
146. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
147. Roman Nicolae - NU
148. Roșca Mircea PNL DA
149. Rujan Dumitru PNL DA
150. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
151. Salan Viorel PSD DA
152. Sandu Viorica PSD DA
153. Scripnic Lilian AUR DA
154. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
155. Stancu Ionel Minoritati DA
156. Stănescu Vetuța PNL DA
157. Stoian Maria PNL DA
158. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
159. Stoica Elena PSD DA
160. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
161. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
162. Szabó Ödön UDMR DA
163. Șandru Cosmin PNL DA
164. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
165. Șerban Gianina AUR DA
166. Șimon Gheorghe PSD DA
167. Șișcu George PNL DA
168. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
169. Ștefan Ion - DA
170. Tanasă Dan AUR DA
171. Tănase Antonel - Abținere
172. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
173. Thellmann Christine PNL DA
174. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
175. Toda Daniel-Liviu - DA
176. Toma Ilie PSD DA
177. Trăilă Cristina PNL DA
178. Tudorache Daniel PSD DA
179. Țachianu Marian PSD DA
180. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
181. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
182. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
183. Vîlceanu Dan - DA
184. Volosatîi Boris AUR DA
185. Vulpescu Ioan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 18 iulie 2024, 7:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro