Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.02.2024 > 11:49 Versiunea pentru printare
Marți, 27 februarie 2024, ora 11:49

Poziție pe
ordinea de zi:
24
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 417/2023 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.49/2023 privind aprobarea Programului național de investiții pentru consolidarea spitalelor "Mihail Cantacuzino" și a Programului național de expertizare a clădirilor publice cu risc seismic din sistemele de sănătate și de învățământ
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:256 89 54 33 22 15 15 28
- voturi pentru (DA):254 88 54 33 22 15 15 27
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Badiu Georgel AUR DA
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
21. Barna Ilie Dan USR DA
22. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Benga Tudor - Vlad - DA
28. Berescu Monica-Elena USR DA
29. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț USR DA
32. Borta Raluca-Maria - DA
33. Bota Călin-Ioan PNL DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bulai Iulian USR DA
39. Bulai Oana-Gianina PSD DA
40. Burciu Cristina PNL DA
41. Buzoianu Diana-Anda USR DA
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Cambera Oana-Alexandra - DA
44. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
46. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
47. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
48. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
49. Chichirău Cosette-Paula - DA
50. Chira Claudiu-Martin - DA
51. Chirilă Virgil Alin PSD DA
52. Ciofu Cătălina PNL DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Coarnă Dumitru - DA
55. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
56. Constantin Daniel PNL DA
57. Cozma Adrian-Felician PNL DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
59. Cristea Andi-Lucian PSD DA
60. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
61. Cristian Brian USR DA
62. Crîstici Ognean Minoritati DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Csoma Botond UDMR DA
65. Damian Romulus-Marius PSD DA
66. Dancă Ionel - DA
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Drancă Andrei-Iulian USR DA
69. Drulă Cătălin USR DA
70. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
71. Dumitru Florian-Emil PNL DA
72. Enachi Raisa - DA
73. Farago Petru UDMR DA
74. Fădor Angelica PNL DA
75. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
76. Fălcoi Nicu USR DA
77. Feodor Silviu Minoritati DA
78. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
79. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
80. Florea Daniel AUR DA
81. Florea Oana-Consuela PSD DA
82. Floroiu Ionel PSD DA
83. Flucuș Dumitru AUR DA
84. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
85. Furtună Mirela PSD DA
86. Gál Károly UDMR DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
88. Gavrilă Anamaria - DA
89. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
90. Georgescu Nicolae PSD DA
91. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
92. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
93. Gheorghiu Bogdan PNL DA
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
96. Giugea Nicolae PNL DA
97. Giurgiu Adrian USR DA
98. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
99. Gliga Dumitrița PSD DA
100. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
101. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
102. Grosaru Andi-Gabriel - NU
103. Gudu Michael PNL DA
104. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
105. Havârneanu Filip USR DA
106. Hărătău Elena PNL DA
107. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
108. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
109. Huțu Alexandra PSD DA
110. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
111. Iancu Marius-Ionel PSD -
112. Ibram Iusein Minoritati DA
113. Ichim Cristian-Paul - DA
114. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
115. Intotero Natalia-Elena PSD DA
116. Ion Stelian-Cristian USR DA
117. Ionescu George - DA
118. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
119. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
120. Kelemen Attila UDMR DA
121. Kelemen Hunor UDMR DA
122. Kiss János PNL DA
123. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
124. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
125. Könczei Csaba UDMR DA
126. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
127. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
128. Lasca Mihai Ioan - DA
129. Lazăr Ion-Marian USR DA
130. Lazăr Teodor USR DA
131. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
132. Longher Ghervazen Minoritati DA
133. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
134. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
135. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
136. Lupu Andrei-Răzvan - DA
137. Macovei Silviu Nicu PSD DA
138. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
139. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
140. Mang Ioan PSD DA
141. Manole Petre-Florin PSD DA
142. Manta Claudiu PSD DA
143. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
144. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
145. Mărculescu Dumitru PNL DA
146. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
147. Meclea Alina PNL DA
148. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
149. Miftode Marius-Andrei USR DA
150. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
151. Mina Marian PSD DA
152. Mircea Florin PSD DA
153. Miruță Radu-Dinel USR DA
154. Mitrea Dumitrina AUR DA
155. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
156. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
157. Molnar Ervin PNL DA
158. Molnar Radu-Iulian USR DA
159. Morar Olivia-Diana PNL DA
160. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
161. Munteanu Remus PSD DA
162. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
163. Mușoiu Ștefan PSD DA
164. Nacov Gheorghe Minoritati DA
165. Nagy Vasile - DA
166. Nassar Rodica PSD DA
167. Năcuță Sorin PNL DA
168. Neagu Denisa-Elena USR DA
169. Neață Eugen PSD DA
170. Nechita Aurel PSD DA
171. Niță Nicu PSD DA
172. Orban Ludovic - DA
173. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR DA
174. Oteșanu Daniela PSD DA
175. Paladi George-Adrian PNL DA
176. Pambuccian Varujan Minoritati DA
177. Panait Radu USR DA
178. Paraschiv Rodica PSD DA
179. Pavelescu Nicolae PSD DA
180. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
181. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
182. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
183. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
184. Plăiașu Gabriel - DA
185. Polak Tudor PNL DA
186. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
187. Pop Rareș Tudor USR DA
188. Popa Radu Mihai PSD DA
189. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
190. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
191. Popica Eduard-Andrei PSD DA
192. Predescu Ana-Loredana AUR DA
193. Presură Alexandra PSD DA
194. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
195. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
196. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
197. Rizea Cristina Camelia - DA
198. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
199. Roman Nicolae - DA
200. Roșca Mircea PNL DA
201. Rujan Dumitru PNL DA
202. Salan Viorel PSD DA
203. Sandu Viorica PSD DA
204. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
205. Seres Dénes UDMR DA
206. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
207. Simion George-Nicolae AUR DA
208. Simonis Alfred - Robert PSD DA
209. Solomon Adrian PSD DA
210. Stancu Ionel Minoritati DA
211. Stancu Paul PSD DA
212. Stativă Irinel Ioan PSD DA
213. Stoian Maria PNL DA
214. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
215. Stoica Diana USR DA
216. Stoica Elena PSD DA
217. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
218. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
219. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
220. Șerban Gianina AUR DA
221. Șimon Gheorghe PSD DA
222. Șișcu George PNL DA
223. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
224. Șoldan Gheorghe PSD DA
225. Șoptică Costel PNL DA
226. Șovăială Constantin - DA
227. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
228. Tanasă Dan AUR DA
229. Tănase Antonel - DA
230. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
231. Tătaru Nelu PNL DA
232. Terente Eugen USR DA
233. Thellmann Christine PNL DA
234. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
235. Toda Daniel-Liviu - DA
236. Todosiu Beniamin USR DA
237. Toma Ilie PSD DA
238. Toma Vasilică PSD DA
239. Trăilă Cristina PNL DA
240. Tudorache Daniel PSD DA
241. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
242. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
243. Tușa Adriana Diana PSD DA
244. Țachianu Marian PSD DA
245. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
246. Țoiu Oana-Silvia USR DA
247. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
248. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
249. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
250. Vexler Silviu Minoritati DA
251. Vîlceanu Dan - DA
252. Volosatîi Boris AUR DA
253. Weber Mihai PSD DA
254. Zakarias Zoltán UDMR DA
255. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
256. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 21 iulie 2024, 19:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro