Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.03.2024 > 11:39 Versiunea pentru printare
Marți, 5 martie 2024, ora 11:39

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 373/2019 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.44/2019 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.5/2015 privind deșeurile de echipamente electrice și electronice
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:269 96 61 35 22 17 14 24
- voturi pentru (DA):268 96 61 35 22 17 14 23
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - -
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR DA
16. Badiu Georgel AUR DA
17. Balint Liviu-Ioan PNL DA
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barbu Costel PNL DA
20. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
24. Bălășoiu Aurel PSD DA
25. Băltărețu Viorel USR DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
28. Bende Sándor UDMR DA
29. Benedek Zacharie UDMR DA
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
31. Bîrcă Constantin PSD DA
32. Blaga Daniel-Codruț USR DA
33. Bode Lucian Nicolae PNL DA
34. Bola Bogdan-Alexandru - DA
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Oana-Gianina PSD DA
42. Burciu Cristina PNL DA
43. Buzoianu Diana-Anda USR DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Calotă Florică Ică AUR DA
46. Cambera Oana-Alexandra - DA
47. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
49. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
50. Chelaru Mircia AUR DA
51. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
52. Chichirău Cosette-Paula - DA
53. Chirilă Virgil Alin PSD DA
54. Ciofu Cătălina PNL DA
55. Ciubuc Ciprian - DA
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Coarnă Dumitru - DA
58. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
59. Constantin Daniel PNL DA
60. Cozma Adrian-Felician PNL DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Cristea Andi-Lucian PSD DA
63. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
64. Cristian Brian USR DA
65. Crîstici Ognean Minoritati DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Csoma Botond UDMR DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Damian Romulus-Marius PSD DA
70. Dancă Ionel - DA
71. Dehelean Silviu USR DA
72. Dinu Cristina-Elena PSD DA
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dumitru Florian-Emil PNL DA
75. Dunava Costel Neculai PSD DA
76. Enachi Raisa - DA
77. Farago Petru UDMR DA
78. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
79. Fălcoi Nicu USR DA
80. Fechet Mircea PNL DA
81. Feodor Silviu Minoritati DA
82. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
83. Florea Daniel AUR DA
84. Florea Oana-Consuela PSD DA
85. Floroiu Ionel PSD DA
86. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
87. Furtună Mirela PSD DA
88. Gál Károly UDMR DA
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
90. Gavrilă Anamaria - DA
91. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
92. Georgescu Nicolae PSD DA
93. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
94. Gheorghiu Bogdan PNL DA
95. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
96. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
97. Giugea Nicolae PNL DA
98. Giurgiu Adrian USR DA
99. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
100. Gliga Dumitrița PSD DA
101. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
102. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
103. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
104. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
105. Grosaru Andi-Gabriel - DA
106. Gudu Michael PNL DA
107. Hajdu Gábor UDMR DA
108. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
109. Havârneanu Filip USR DA
110. Hărătău Elena PNL DA
111. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
112. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
113. Huțu Alexandra PSD DA
114. Iancu Marius-Ionel PSD DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Ichim Cristian-Paul - DA
117. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
118. Ilie Victor USR DA
119. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ion Stelian-Cristian USR DA
122. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
123. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
124. Kelemen Attila UDMR DA
125. Kiss János PNL DA
126. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
127. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
128. Könczei Csaba UDMR DA
129. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
130. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
131. Lazăr Teodor USR DA
132. Longher Ghervazen Minoritati DA
133. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
134. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
135. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
136. Macovei Silviu Nicu PSD DA
137. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
138. Mang Ioan PSD DA
139. Manta Claudiu PSD DA
140. Mareș Mara PNL DA
141. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
142. Mărculescu Dumitru PNL DA
143. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
144. Meclea Alina PNL DA
145. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
146. Miftode Marius-Andrei USR DA
147. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
148. Miklós Zoltán UDMR DA
149. Mina Marian PSD DA
150. Mircea Florin PSD DA
151. Miruță Radu-Dinel USR DA
152. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
153. Moisin Radu-Marin PNL DA
154. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
155. Molnar Radu-Iulian USR DA
156. Morar Olivia-Diana PNL DA
157. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
158. Munteanu Remus PSD DA
159. Murariu Oana USR DA
160. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
161. Mușoiu Ștefan PSD DA
162. Nagy Szabolcs UDMR DA
163. Nagy Vasile - DA
164. Nassar Rodica PSD DA
165. Năcuță Sorin PNL DA
166. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
167. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
168. Neagu Denisa-Elena USR DA
169. Neață Eugen PSD DA
170. Nechita Aurel PSD DA
171. Niță Nicu PSD DA
172. Orban Ludovic - DA
173. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR DA
174. Oteșanu Daniela PSD DA
175. Özmen Oana-Marciana PNL DA
176. Paladi George-Adrian PNL DA
177. Pambuccian Varujan Minoritati DA
178. Panait Radu USR DA
179. Paraschiv Rodica PSD DA
180. Pavelescu Nicolae PSD DA
181. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
182. Pecingină Gheorghe - DA
183. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
184. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
185. Plăiașu Gabriel - DA
186. Polak Tudor PNL DA
187. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
188. Pop Rareș Tudor USR DA
189. Popa Alexandru PNL DA
190. Popa Radu Mihai PSD DA
191. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
192. Popescu Dan-Cristian PSD DA
193. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
194. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
195. Popica Eduard-Andrei PSD DA
196. Predescu Ana-Loredana AUR DA
197. Presură Alexandra PSD DA
198. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
199. Prună Cristina-Mădălina USR DA
200. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
201. Rafila Alexandru PSD DA
202. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
203. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
204. Roman Florin-Claudiu PNL DA
205. Roman Nicolae - DA
206. Rujan Dumitru PNL DA
207. Salan Viorel PSD DA
208. Sandu Viorica PSD DA
209. Scripnic Lilian AUR DA
210. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
211. Seres Dénes UDMR DA
212. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
213. Simion George-Nicolae AUR DA
214. Simonis Alfred - Robert PSD DA
215. Solomon Adrian PSD DA
216. Stancu Ionel Minoritati DA
217. Stancu Paul PSD DA
218. Stativă Irinel Ioan PSD DA
219. Stănescu Vetuța PNL DA
220. Stângă George-Cătălin PNL DA
221. Stoian Maria PNL DA
222. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
223. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
224. Stoica Diana USR DA
225. Stoica Elena PSD DA
226. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
227. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
228. Szabó Ödön UDMR DA
229. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
230. Șerban Gianina AUR DA
231. Șimon Gheorghe PSD DA
232. Șișcu George PNL DA
233. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
234. Șoldan Gheorghe PSD DA
235. Șoptică Costel PNL DA
236. Ștefan Ion - DA
237. Tanasă Dan AUR DA
238. Tănase Antonel - DA
239. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
240. Tătaru Nelu PNL DA
241. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
242. Terente Eugen USR DA
243. Thellmann Christine PNL DA
244. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
245. Todosiu Beniamin USR DA
246. Toma Ilie PSD DA
247. Toma Vasilică PSD DA
248. Trăilă Cristina PNL DA
249. Tudorache Daniel PSD DA
250. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
251. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
252. Turcan Raluca PNL DA
253. Tușa Adriana Diana PSD DA
254. Tuță George-Cristian PNL DA
255. Țachianu Marian PSD DA
256. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
257. Țoiu Oana-Silvia USR DA
258. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
259. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
260. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
261. Vexler Silviu Minoritati DA
262. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
263. Vîlceanu Dan - DA
264. Volosatîi Boris AUR DA
265. Weber Mihai PSD DA
266. Wiener Adrian USR DA
267. Zakarias Zoltán UDMR DA
268. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
269. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 24 iulie 2024, 5:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro