Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.03.2024 > 11:40 Versiunea pentru printare
Marți, 5 martie 2024, ora 11:40

Poziție pe
ordinea de zi:
1
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 101/2024 pentru modificarea art.5 alin.(1) din Legea nr.370/2004 pentru alegerea Președintelui României
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:268 93 59 36 22 16 14 28
- voturi pentru (DA):183 92 59 - - 16 14 2
- voturi împotrivă (NU):84 1 - 36 21 - - 26
- abțineri:1 - - - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - NU
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR NU
12. Apostol Alin-Gabriel USR NU
13. Ardelean Ben-Oni - DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR NU
17. Badiu Georgel AUR NU
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Costel PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barna Ilie Dan USR NU
23. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
24. Bălășoiu Aurel PSD DA
25. Băltărețu Viorel USR NU
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Benga Tudor - Vlad - NU
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
31. Bîrcă Constantin PSD DA
32. Blaga Daniel-Codruț USR NU
33. Bode Lucian Nicolae PNL DA
34. Bola Bogdan-Alexandru - NU
35. Borta Raluca-Maria - NU
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR NU
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Oana-Gianina PSD DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Buzoianu Diana-Anda USR NU
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Calotă Florică Ică AUR NU
47. Cambera Oana-Alexandra - NU
48. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
50. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
51. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
52. Chelaru Mircia AUR NU
53. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
54. Chichirău Cosette-Paula - NU
55. Chirilă Virgil Alin PSD DA
56. Ciofu Cătălina PNL DA
57. Ciubuc Ciprian - NU
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Coarnă Dumitru - NU
60. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
61. Constantin Daniel PNL DA
62. Cozma Adrian-Felician PNL DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Cristea Andi-Lucian PSD DA
65. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
66. Cristian Brian USR NU
67. Crîstici Ognean Minoritati DA
68. Csép Éva-Andrea UDMR DA
69. Csoma Botond UDMR DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Damian Romulus-Marius PSD DA
72. Dancă Ionel - NU
73. Dehelean Silviu USR NU
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
76. Dumitru Florian-Emil PNL DA
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Enachi Raisa - NU
79. Farago Petru UDMR DA
80. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
81. Fălcoi Nicu USR NU
82. Fechet Mircea PNL DA
83. Feodor Silviu Minoritati DA
84. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
85. Florea Daniel AUR NU
86. Florea Oana-Consuela PSD DA
87. Floroiu Ionel PSD DA
88. Focșa Dumitru-Viorel AUR Abținere
89. Furtună Mirela PSD DA
90. Gál Károly UDMR DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Gavrilă Anamaria - NU
93. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
94. Georgescu Nicolae PSD DA
95. Gheba Daniel-Sorin AUR NU
96. Gheorghiu Bogdan PNL DA
97. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
98. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
99. Giugea Nicolae PNL DA
100. Giurgiu Adrian USR NU
101. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
102. Gliga Dumitrița PSD DA
103. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
104. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
105. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
106. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
107. Grosaru Andi-Gabriel - DA
108. Gudu Michael PNL DA
109. Hajdu Gábor UDMR DA
110. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
111. Havârneanu Filip USR NU
112. Hărătău Elena PNL DA
113. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
114. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
115. Huțu Alexandra PSD DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Ichim Cristian-Paul - NU
118. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
119. Ilie Victor USR NU
120. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ion Stelian-Cristian USR NU
123. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
124. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
125. Kelemen Attila UDMR DA
126. Kiss János PNL DA
127. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
128. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
129. Könczei Csaba UDMR DA
130. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
131. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
132. Lasca Mihai Ioan - NU
133. Lazăr Ion-Marian USR NU
134. Lazăr Teodor USR NU
135. Longher Ghervazen Minoritati DA
136. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
137. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
138. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
139. Macovei Silviu Nicu PSD DA
140. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
141. Mang Ioan PSD DA
142. Manta Claudiu PSD DA
143. Mareș Mara PNL DA
144. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
145. Mărculescu Dumitru PNL DA
146. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
147. Meclea Alina PNL DA
148. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
149. Miftode Marius-Andrei USR NU
150. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
151. Miklós Zoltán UDMR DA
152. Mina Marian PSD DA
153. Mircea Florin PSD DA
154. Miruță Radu-Dinel USR NU
155. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
156. Moisin Radu-Marin PNL DA
157. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
158. Molnar Radu-Iulian USR NU
159. Morar Olivia-Diana PNL DA
160. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
161. Munteanu Remus PSD DA
162. Murariu Oana USR NU
163. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
164. Mușoiu Ștefan PSD DA
165. Nagy Szabolcs UDMR DA
166. Nagy Vasile - NU
167. Nassar Rodica PSD DA
168. Năcuță Sorin PNL DA
169. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
170. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
171. Neagu Denisa-Elena USR NU
172. Neață Eugen PSD DA
173. Nechita Aurel PSD DA
174. Niță Nicu PSD DA
175. Orban Ludovic - NU
176. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR NU
177. Oteșanu Daniela PSD DA
178. Özmen Oana-Marciana PNL DA
179. Paladi George-Adrian PNL DA
180. Pambuccian Varujan Minoritati DA
181. Panait Radu USR NU
182. Paraschiv Rodica PSD DA
183. Pavelescu Nicolae PSD DA
184. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
185. Pecingină Gheorghe - NU
186. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
187. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
188. Plăiașu Gabriel - NU
189. Polak Tudor PNL DA
190. Polițeanu Mihai-Laurențiu - NU
191. Pop Rareș Tudor USR NU
192. Popa Alexandru PNL DA
193. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
194. Popescu Dan-Cristian PSD DA
195. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
196. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
197. Popica Eduard-Andrei PSD DA
198. Predescu Ana-Loredana AUR NU
199. Presură Alexandra PSD DA
200. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
201. Prună Cristina-Mădălina USR NU
202. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
203. Rafila Alexandru PSD DA
204. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
205. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
206. Roman Florin-Claudiu PNL DA
207. Roman Nicolae - NU
208. Rujan Dumitru PNL DA
209. Salan Viorel PSD DA
210. Sandu Viorica PSD DA
211. Scripnic Lilian AUR NU
212. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
213. Seres Dénes UDMR DA
214. Simion George-Nicolae AUR NU
215. Simonis Alfred - Robert PSD DA
216. Solomon Adrian PSD DA
217. Stancu Ionel Minoritati DA
218. Stancu Paul PSD DA
219. Stativă Irinel Ioan PSD DA
220. Stănescu Vetuța PNL DA
221. Stângă George-Cătălin PNL DA
222. Stoian Maria PNL DA
223. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
224. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
225. Stoica Diana USR NU
226. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
227. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
228. Szabó Ödön UDMR DA
229. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
230. Șerban Gianina AUR NU
231. Șimon Gheorghe PSD DA
232. Șișcu George PNL DA
233. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
234. Șoldan Gheorghe PSD DA
235. Șoptică Costel PNL DA
236. Ștefan Ion - NU
237. Tanasă Dan AUR NU
238. Tănase Antonel - NU
239. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
240. Tătaru Nelu PNL DA
241. Teniță Dragoș-Cătălin - NU
242. Terente Eugen USR NU
243. Thellmann Christine PNL DA
244. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
245. Todosiu Beniamin USR NU
246. Toma Ilie PSD DA
247. Toma Vasilică PSD DA
248. Trăilă Cristina PNL DA
249. Tudorache Daniel PSD DA
250. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
251. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - NU
252. Turcan Raluca PNL DA
253. Tușa Adriana Diana PSD DA
254. Tuță George-Cristian PNL DA
255. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
256. Țoiu Oana-Silvia USR NU
257. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
258. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
259. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
260. Vexler Silviu Minoritati DA
261. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
262. Vîlceanu Dan - NU
263. Volosatîi Boris AUR NU
264. Weber Mihai PSD DA
265. Wiener Adrian USR NU
266. Zakarias Zoltán UDMR DA
267. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
268. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 24 iulie 2024, 5:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro