Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.03.2024 > 11:44 Versiunea pentru printare
Marți, 5 martie 2024, ora 11:44

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 6/2024 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.102/2023 pentru completarea art.21 din Legea nr.156/2023 privind organizarea activității de prevenire a separării copilului de familie
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:273 96 62 35 22 17 14 27
- voturi pentru (DA):236 96 62 35 1 17 14 11
- voturi împotrivă (NU):27 - - - 21 - - 6
- abțineri:7 - - - - - - 7
- nu au votat:3 - - - - - - 3

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - -
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR NU
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni - DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Badiu Georgel AUR NU
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Costel PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR DA
24. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Băltărețu Viorel USR DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benedek Zacharie UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad - DA
32. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
37. Borta Raluca-Maria - NU
38. Bota Călin-Ioan PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Oana-Gianina PSD DA
45. Burciu Cristina PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda USR DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică AUR NU
49. Cambera Oana-Alexandra - DA
50. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
52. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
53. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
54. Chelaru Mircia AUR NU
55. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
56. Chichirău Cosette-Paula - DA
57. Chirilă Virgil Alin PSD DA
58. Ciofu Cătălina PNL DA
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Coarnă Dumitru - NU
61. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
62. Constantin Daniel PNL DA
63. Cozma Adrian-Felician PNL DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Cristea Andi-Lucian PSD DA
66. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
67. Cristian Brian USR DA
68. Crîstici Ognean Minoritati DA
69. Csép Éva-Andrea UDMR DA
70. Csoma Botond UDMR DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Damian Romulus-Marius PSD DA
73. Dancă Ionel - Abținere
74. Dehelean Silviu USR DA
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
77. Dumitru Florian-Emil PNL DA
78. Dunava Costel Neculai PSD DA
79. Enachi Raisa - NU
80. Farago Petru UDMR DA
81. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
82. Fălcoi Nicu USR DA
83. Fechet Mircea PNL DA
84. Feodor Silviu Minoritati DA
85. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
86. Florea Daniel AUR NU
87. Florea Oana-Consuela PSD DA
88. Floroiu Ionel PSD DA
89. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
90. Furtună Mirela PSD DA
91. Gál Károly UDMR DA
92. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
93. Gavrilă Anamaria - NU
94. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
95. Georgescu Nicolae PSD DA
96. Gheba Daniel-Sorin AUR NU
97. Gheorghiu Bogdan PNL DA
98. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
99. Giugea Nicolae PNL DA
100. Giurgiu Adrian USR DA
101. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
102. Gliga Dumitrița PSD DA
103. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
104. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
105. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
106. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
107. Grosaru Andi-Gabriel - DA
108. Gudu Michael PNL DA
109. Hajdu Gábor UDMR DA
110. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
111. Havârneanu Filip USR DA
112. Hărătău Elena PNL DA
113. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
114. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
115. Huțu Alexandra PSD DA
116. Iancu Marius-Ionel PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Ichim Cristian-Paul - DA
119. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
120. Ilie Victor USR DA
121. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ion Stelian-Cristian USR DA
124. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
125. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
126. Kelemen Attila UDMR DA
127. Kiss János PNL DA
128. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
129. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
130. Könczei Csaba UDMR DA
131. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
132. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
133. Lasca Mihai Ioan - NU
134. Lazăr Ion-Marian USR DA
135. Lazăr Teodor USR DA
136. Longher Ghervazen Minoritati DA
137. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
138. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
139. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
140. Macovei Silviu Nicu PSD DA
141. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
142. Mang Ioan PSD DA
143. Manta Claudiu PSD DA
144. Mareș Mara PNL DA
145. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
146. Mărculescu Dumitru PNL DA
147. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
148. Meclea Alina PNL DA
149. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
150. Miftode Marius-Andrei USR DA
151. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
152. Miklós Zoltán UDMR DA
153. Mina Marian PSD DA
154. Mircea Florin PSD DA
155. Miruță Radu-Dinel USR DA
156. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
157. Moisin Radu-Marin PNL DA
158. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
159. Molnar Ervin PNL DA
160. Molnar Radu-Iulian USR DA
161. Morar Olivia-Diana PNL DA
162. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
163. Munteanu Remus PSD DA
164. Murariu Oana USR DA
165. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
166. Mușoiu Ștefan PSD DA
167. Nagy Szabolcs UDMR DA
168. Nagy Vasile - Abținere
169. Nassar Rodica PSD DA
170. Năcuță Sorin PNL DA
171. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
172. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
173. Neagu Denisa-Elena USR DA
174. Neață Eugen PSD DA
175. Nechita Aurel PSD DA
176. Niță Nicu PSD DA
177. Orban Ludovic - -
178. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR NU
179. Oteșanu Daniela PSD DA
180. Özmen Oana-Marciana PNL DA
181. Paladi George-Adrian PNL DA
182. Pambuccian Varujan Minoritati DA
183. Panait Radu USR DA
184. Paraschiv Rodica PSD DA
185. Pavelescu Nicolae PSD DA
186. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
187. Pecingină Gheorghe - DA
188. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
189. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
190. Plăiașu Gabriel - -
191. Polak Tudor PNL DA
192. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
193. Pop Rareș Tudor USR DA
194. Popa Alexandru PNL DA
195. Popa Radu Mihai PSD DA
196. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
197. Popescu Dan-Cristian PSD DA
198. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
199. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
200. Popica Eduard-Andrei PSD DA
201. Predescu Ana-Loredana AUR DA
202. Presură Alexandra PSD DA
203. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
204. Prună Cristina-Mădălina USR DA
205. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
206. Rafila Alexandru PSD DA
207. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
208. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
209. Roman Florin-Claudiu PNL DA
210. Roman Nicolae - NU
211. Rujan Dumitru PNL DA
212. Salan Viorel PSD DA
213. Sandu Viorica PSD DA
214. Scripnic Lilian AUR NU
215. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
216. Seres Dénes UDMR DA
217. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
218. Simion George-Nicolae AUR NU
219. Simonis Alfred - Robert PSD DA
220. Solomon Adrian PSD DA
221. Stancu Ionel Minoritati DA
222. Stancu Paul PSD DA
223. Stativă Irinel Ioan PSD DA
224. Stănescu Vetuța PNL DA
225. Stângă George-Cătălin PNL DA
226. Stoian Maria PNL DA
227. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
228. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
229. Stoica Diana USR DA
230. Stoica Elena PSD DA
231. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
232. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
233. Szabó Ödön UDMR DA
234. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
235. Șerban Gianina AUR NU
236. Șimon Gheorghe PSD DA
237. Șișcu George PNL DA
238. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
239. Șoldan Gheorghe PSD DA
240. Șoptică Costel PNL DA
241. Ștefan Ion - Abținere
242. Tanasă Dan AUR NU
243. Tănase Antonel - Abținere
244. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
245. Tătaru Nelu PNL DA
246. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
247. Terente Eugen USR DA
248. Thellmann Christine PNL DA
249. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
250. Toma Ilie PSD DA
251. Toma Vasilică PSD DA
252. Trăilă Cristina PNL DA
253. Tudorache Daniel PSD DA
254. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
255. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
256. Turcan Raluca PNL DA
257. Tușa Adriana Diana PSD DA
258. Tuță George-Cristian PNL DA
259. Țachianu Marian PSD DA
260. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
261. Țoiu Oana-Silvia USR DA
262. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
263. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
264. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
265. Vexler Silviu Minoritati DA
266. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
267. Vîlceanu Dan - DA
268. Volosatîi Boris AUR NU
269. Weber Mihai PSD DA
270. Wiener Adrian USR DA
271. Zakarias Zoltán UDMR DA
272. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
273. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 24 iulie 2024, 5:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro