Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.03.2024 > 11:54 Versiunea pentru printare
Marți, 5 martie 2024, ora 11:54

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 738/2023 pentru completarea Legii nr.143/2000 privind prevenirea și combaterea traficului și consumului ilicit de droguri, pentru modificarea Legii nr.194/2011 privind combaterea operațiunilor cu produse susceptibile de a avea efecte psihoactive, altele decât cele prevăzute de acte normative în vigoare, precum și pentru completarea art.91 alin.(3) din Legea nr.286/2009 privind Codul penal
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:271 96 62 34 22 16 14 27
- voturi pentru (DA):250 96 62 34 1 16 14 27
- voturi împotrivă (NU):21 - - - 21 - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR NU
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni - DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Badiu Georgel AUR NU
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Costel PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR DA
24. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Băltărețu Viorel USR DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benedek Zacharie UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad - DA
32. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bola Bogdan-Alexandru - DA
37. Borta Raluca-Maria - DA
38. Bota Călin-Ioan PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Oana-Gianina PSD DA
45. Burciu Cristina PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda USR DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică AUR NU
49. Cambera Oana-Alexandra - DA
50. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
52. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
53. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
54. Chelaru Mircia AUR NU
55. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
56. Chichirău Cosette-Paula - DA
57. Chirilă Virgil Alin PSD DA
58. Ciofu Cătălina PNL DA
59. Ciubuc Ciprian - DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Coarnă Dumitru - DA
62. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
63. Constantin Daniel PNL DA
64. Cozma Adrian-Felician PNL DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Cristea Andi-Lucian PSD DA
67. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
68. Cristian Brian USR DA
69. Crîstici Ognean Minoritati DA
70. Csép Éva-Andrea UDMR DA
71. Csoma Botond UDMR DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Damian Romulus-Marius PSD DA
74. Dehelean Silviu USR DA
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
77. Dumitru Florian-Emil PNL DA
78. Dunava Costel Neculai PSD DA
79. Enachi Raisa - DA
80. Farago Petru UDMR DA
81. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
82. Fălcoi Nicu USR DA
83. Fechet Mircea PNL DA
84. Feodor Silviu Minoritati DA
85. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
86. Florea Daniel AUR NU
87. Florea Oana-Consuela PSD DA
88. Floroiu Ionel PSD DA
89. Flucuș Dumitru AUR NU
90. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
91. Furtună Mirela PSD DA
92. Gál Károly UDMR DA
93. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
94. Gavrilă Anamaria - DA
95. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
96. Georgescu Nicolae PSD DA
97. Gheba Daniel-Sorin AUR NU
98. Gheorghiu Bogdan PNL DA
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
100. Giugea Nicolae PNL DA
101. Giurgiu Adrian USR DA
102. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
103. Gliga Dumitrița PSD DA
104. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
105. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
106. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
107. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
108. Grosaru Andi-Gabriel - DA
109. Gudu Michael PNL DA
110. Hajdu Gábor UDMR DA
111. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
112. Havârneanu Filip USR DA
113. Hărătău Elena PNL DA
114. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
115. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
116. Huțu Alexandra PSD DA
117. Iancu Marius-Ionel PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Ichim Cristian-Paul - DA
120. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
121. Ilie Victor USR DA
122. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
123. Intotero Natalia-Elena PSD DA
124. Ion Stelian-Cristian USR DA
125. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
126. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
127. Kelemen Attila UDMR DA
128. Kiss János PNL DA
129. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
130. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
131. Könczei Csaba UDMR DA
132. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
133. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
134. Lasca Mihai Ioan - DA
135. Lazăr Ion-Marian USR DA
136. Lazăr Teodor USR DA
137. Longher Ghervazen Minoritati DA
138. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
139. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
140. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
141. Macovei Silviu Nicu PSD DA
142. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
143. Mang Ioan PSD DA
144. Manta Claudiu PSD DA
145. Mareș Mara PNL DA
146. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
147. Mărculescu Dumitru PNL DA
148. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
149. Meclea Alina PNL DA
150. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
151. Miftode Marius-Andrei USR DA
152. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
153. Miklós Zoltán UDMR DA
154. Mina Marian PSD DA
155. Mircea Florin PSD DA
156. Miruță Radu-Dinel USR DA
157. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
158. Moisin Radu-Marin PNL DA
159. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
160. Molnar Ervin PNL DA
161. Molnar Radu-Iulian USR DA
162. Morar Olivia-Diana PNL DA
163. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
164. Munteanu Remus PSD DA
165. Murariu Oana USR DA
166. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
167. Mușoiu Ștefan PSD DA
168. Nagy Szabolcs UDMR DA
169. Nagy Vasile - DA
170. Nassar Rodica PSD DA
171. Năcuță Sorin PNL DA
172. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
173. Neagu Denisa-Elena USR DA
174. Neață Eugen PSD DA
175. Nechita Aurel PSD DA
176. Niță Nicu PSD DA
177. Orban Ludovic - DA
178. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR NU
179. Oteșanu Daniela PSD DA
180. Özmen Oana-Marciana PNL DA
181. Paladi George-Adrian PNL DA
182. Pambuccian Varujan Minoritati DA
183. Panait Radu USR DA
184. Paraschiv Rodica PSD DA
185. Pavelescu Nicolae PSD DA
186. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
187. Pecingină Gheorghe - DA
188. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
189. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
190. Polak Tudor PNL DA
191. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
192. Pop Rareș Tudor USR DA
193. Popa Alexandru PNL DA
194. Popa Radu Mihai PSD DA
195. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
196. Popescu Dan-Cristian PSD DA
197. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
198. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
199. Popica Eduard-Andrei PSD DA
200. Predescu Ana-Loredana AUR NU
201. Presură Alexandra PSD DA
202. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
203. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
204. Rafila Alexandru PSD DA
205. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
206. Rizea Cristina Camelia - DA
207. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
208. Roman Florin-Claudiu PNL DA
209. Roman Nicolae - DA
210. Rujan Dumitru PNL DA
211. Salan Viorel PSD DA
212. Sandu Viorica PSD DA
213. Scripnic Lilian AUR NU
214. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
215. Seres Dénes UDMR DA
216. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
217. Simion George-Nicolae AUR NU
218. Simonis Alfred - Robert PSD DA
219. Solomon Adrian PSD DA
220. Stancu Ionel Minoritati DA
221. Stancu Paul PSD DA
222. Stativă Irinel Ioan PSD DA
223. Stănescu Vetuța PNL DA
224. Stângă George-Cătălin PNL DA
225. Stoian Maria PNL DA
226. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
227. Stoica Diana USR DA
228. Stoica Elena PSD DA
229. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
230. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
231. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
232. Șerban Gianina AUR NU
233. Șimon Gheorghe PSD DA
234. Șișcu George PNL DA
235. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
236. Șoldan Gheorghe PSD DA
237. Șoptică Costel PNL DA
238. Ștefan Ion - DA
239. Tanasă Dan AUR NU
240. Tănase Antonel - DA
241. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
242. Tătaru Nelu PNL DA
243. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
244. Terente Eugen USR DA
245. Thellmann Christine PNL DA
246. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
247. Todosiu Beniamin USR DA
248. Toma Ilie PSD DA
249. Toma Vasilică PSD DA
250. Trăilă Cristina PNL DA
251. Tudorache Daniel PSD DA
252. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
253. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
254. Turcan Raluca PNL DA
255. Tușa Adriana Diana PSD DA
256. Țachianu Marian PSD DA
257. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
258. Țoiu Oana-Silvia USR DA
259. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
260. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
261. Varga Glad-Aurel PNL DA
262. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
263. Vexler Silviu Minoritati DA
264. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
265. Vîlceanu Dan - DA
266. Volosatîi Boris AUR NU
267. Weber Mihai PSD DA
268. Wiener Adrian USR DA
269. Zakarias Zoltán UDMR DA
270. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
271. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 20 iulie 2024, 8:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro