Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.03.2024 > 16:23 Versiunea pentru printare
Luni, 18 martie 2024, ora 16:23

Subiect vot: PL 190/2023 - timp de dezbatere
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:177 67 33 23 17 7 9 21
- voturi pentru (DA):165 67 32 22 16 7 9 12
- voturi împotrivă (NU):6 - - 1 1 - - 4
- abțineri:5 - - - - - - 5
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
9. Axinia Adrian-George AUR DA
10. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
11. Badea Mihai-Alexandru USR DA
12. Badiu Georgel AUR DA
13. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
14. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
15. Bălășoiu Aurel PSD DA
16. Băltărețu Viorel USR DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Berescu Monica-Elena USR DA
21. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
22. Bîrcă Constantin PSD DA
23. Blaga Daniel-Codruț USR DA
24. Borta Raluca-Maria - Abținere
25. Budăi Marius-Constantin PSD DA
26. Buican Cristian PNL DA
27. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
28. Bulai Iulian USR DA
29. Calista Mara-Daniela PNL DA
30. Cambera Oana-Alexandra - DA
31. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
32. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
33. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
34. Chichirău Cosette-Paula - DA
35. Chira Claudiu-Martin - NU
36. Chirilă Virgil Alin PSD DA
37. Ciubuc Ciprian - DA
38. Cîtea Vasile PSD DA
39. Coarnă Dumitru - DA
40. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
41. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
42. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
43. Damian Romulus-Marius PSD DA
44. Dămureanu Ringo AUR DA
45. Dehelean Silviu USR DA
46. Dinu Cristina-Elena PSD DA
47. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
48. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
49. Dumitru Florian-Emil PNL DA
50. Dunava Costel Neculai PSD DA
51. Enachi Raisa - DA
52. Farago Petru UDMR DA
53. Fălcoi Nicu USR NU
54. Feodor Silviu Minoritati DA
55. Floroiu Ionel PSD DA
56. Furtună Mirela PSD DA
57. Gál Károly UDMR DA
58. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
59. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
60. Georgescu Nicolae PSD DA
61. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
62. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
63. Giurgiu Adrian USR DA
64. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
65. Gliga Dumitrița PSD DA
66. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
67. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
68. Gudu Michael PNL DA
69. Hajdu Gábor UDMR DA
70. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
71. Havârneanu Filip USR DA
72. Hărătău Elena PNL DA
73. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
74. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
75. Huțu Alexandra PSD DA
76. Ichim Cristian-Paul - DA
77. Ilie Victor USR DA
78. Intotero Natalia-Elena PSD DA
79. Kelemen Attila UDMR DA
80. Kiss János PNL DA
81. Lazăr Ion-Marian USR DA
82. Lazăr Teodor USR DA
83. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
84. Longher Ghervazen Minoritati DA
85. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
86. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
87. Macovei Silviu Nicu PSD DA
88. Mang Ioan PSD DA
89. Manole Petre-Florin PSD DA
90. Manta Claudiu PSD DA
91. Mareș Mara PNL DA
92. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
93. Mărculescu Dumitru PNL DA
94. Meclea Alina PNL DA
95. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
96. Miftode Marius-Andrei USR DA
97. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
98. Miklós Zoltán UDMR DA
99. Mircea Florin PSD DA
100. Mitrea Dumitrina AUR DA
101. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
102. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
103. Molnar Ervin PNL DA
104. Morar Olivia-Diana PNL DA
105. Munteanu Remus PSD DA
106. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
107. Mușoiu Ștefan PSD DA
108. Nacov Gheorghe Minoritati DA
109. Nagy Vasile - Abținere
110. Nassar Rodica PSD DA
111. Năcuță Sorin PNL DA
112. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
113. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
114. Neagu Denisa-Elena USR DA
115. Neață Eugen PSD DA
116. Nechita Aurel PSD DA
117. Oteșanu Daniela PSD DA
118. Pambuccian Varujan Minoritati DA
119. Paraschiv Rodica PSD DA
120. Pavelescu Nicolae PSD DA
121. Pecingină Gheorghe - DA
122. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
123. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
124. Plăiașu Gabriel - NU
125. Popa Radu Mihai PSD DA
126. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
127. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
128. Predescu Ana-Loredana AUR DA
129. Presură Alexandra PSD DA
130. Prună Cristina-Mădălina USR DA
131. Prunean Alin-Costel - DA
132. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
133. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
134. Roman Florin-Claudiu PNL DA
135. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
136. Salan Viorel PSD DA
137. Sandu Viorica PSD DA
138. Scripnic Lilian AUR DA
139. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
140. Simion George-Nicolae AUR DA
141. Stancu Paul PSD DA
142. Stativă Irinel Ioan PSD DA
143. Stoian Maria PNL DA
144. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
145. Stoica Elena PSD DA
146. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
147. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
148. Șerban Gianina AUR DA
149. Șimon Gheorghe PSD DA
150. Șișcu George PNL DA
151. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
152. Șoldan Gheorghe PSD DA
153. Șovăială Constantin - NU
154. Tanasă Dan AUR DA
155. Tănase Antonel - Abținere
156. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
157. Tătaru Nelu PNL DA
158. Terente Eugen USR DA
159. Thellmann Christine PNL DA
160. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
161. Toda Daniel-Liviu - DA
162. Toma Ilie PSD DA
163. Toma Vasilică PSD DA
164. Trăilă Cristina PNL DA
165. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
166. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
167. Țachianu Marian PSD DA
168. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
169. Țoiu Oana-Silvia USR DA
170. Vecerdi Cristina-Agnes PNL -
171. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
172. Vîlceanu Dan - DA
173. Volosatîi Boris AUR DA
174. Vulpescu Ioan PSD DA
175. Wiener Adrian USR DA
176. Zakarias Zoltán UDMR DA
177. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 19 iulie 2024, 0:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro