Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.03.2024 > 16:40 Versiunea pentru printare
Luni, 18 martie 2024, ora 16:40

Subiect vot: PL 102/2023 -timp dezbatere
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:173 65 35 22 18 7 7 19
- voturi pentru (DA):162 65 34 20 17 7 7 12
- voturi împotrivă (NU):5 - 1 2 1 - - 1
- abțineri:5 - - - - - - 5
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușceac Antonio AUR DA
9. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
10. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
11. Badea Mihai-Alexandru USR DA
12. Balint Liviu-Ioan PNL DA
13. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
14. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
15. Bălășoiu Aurel PSD DA
16. Băltărețu Viorel USR DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad - -
20. Berescu Monica-Elena USR DA
21. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
22. Bîrcă Constantin PSD DA
23. Blaga Daniel-Codruț USR DA
24. Botez Mihai-Cătălin USR DA
25. Budăi Marius-Constantin PSD DA
26. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
27. Bulai Iulian USR DA
28. Cambera Oana-Alexandra - DA
29. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
30. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
31. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
32. Chelaru Mircia AUR DA
33. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
34. Chichirău Cosette-Paula - DA
35. Chira Claudiu-Martin - Abținere
36. Chirilă Virgil Alin PSD DA
37. Ciubuc Ciprian - DA
38. Cîtea Vasile PSD DA
39. Coarnă Dumitru - DA
40. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
41. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
42. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
43. Csoma Botond UDMR DA
44. Dămureanu Ringo AUR DA
45. Dinu Cristina-Elena PSD DA
46. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
47. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
48. Dunava Costel Neculai PSD DA
49. Enachi Raisa - DA
50. Fălcoi Nicu USR NU
51. Feodor Silviu Minoritati DA
52. Floroiu Ionel PSD DA
53. Flucuș Dumitru AUR DA
54. Furtună Mirela PSD DA
55. Gál Károly UDMR DA
56. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
57. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
58. Georgescu Nicolae PSD DA
59. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
60. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
61. Giurgiu Adrian USR DA
62. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
63. Gliga Dumitrița PSD DA
64. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
65. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
66. Gudu Michael PNL DA
67. Hajdu Gábor UDMR DA
68. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
69. Havârneanu Filip USR DA
70. Hărătău Elena PNL DA
71. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
72. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
73. Huțu Alexandra PSD DA
74. Iancu Marius-Ionel PSD DA
75. Ichim Cristian-Paul - DA
76. Ilie Victor USR DA
77. Intotero Natalia-Elena PSD DA
78. Kelemen Attila UDMR DA
79. Kiss János PNL DA
80. Lazăr Teodor USR DA
81. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
82. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
83. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
84. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
85. Macovei Silviu Nicu PSD DA
86. Mang Ioan PSD DA
87. Manole Petre-Florin PSD DA
88. Manta Claudiu PSD DA
89. Mareș Mara PNL DA
90. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
91. Mărculescu Dumitru PNL DA
92. Meclea Alina PNL DA
93. Miftode Marius-Andrei USR DA
94. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
95. Miklós Zoltán UDMR DA
96. Mina Marian PSD DA
97. Mircea Florin PSD DA
98. Miruță Radu-Dinel USR DA
99. Mitrea Dumitrina AUR DA
100. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
101. Moisin Radu-Marin PNL DA
102. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
103. Molnar Ervin PNL DA
104. Morar Olivia-Diana PNL DA
105. Munteanu Remus PSD DA
106. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
107. Nacov Gheorghe Minoritati DA
108. Nassar Rodica PSD DA
109. Năcuță Sorin PNL DA
110. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
111. Neagu Denisa-Elena USR DA
112. Neață Eugen PSD DA
113. Nechita Aurel PSD DA
114. Oteșanu Daniela PSD DA
115. Pambuccian Varujan Minoritati DA
116. Panait Radu USR DA
117. Paraschiv Rodica PSD DA
118. Pavelescu Nicolae PSD DA
119. Pecingină Gheorghe - DA
120. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
121. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
122. Plăiașu Gabriel - NU
123. Popa Alexandru PNL NU
124. Popa Radu Mihai PSD DA
125. Popescu Dan-Cristian PSD DA
126. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
127. Predescu Ana-Loredana AUR DA
128. Presură Alexandra PSD DA
129. Prună Cristina-Mădălina USR DA
130. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
131. Rizea Cristina Camelia - DA
132. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
133. Roman Florin-Claudiu PNL DA
134. Salan Viorel PSD DA
135. Sandu Viorica PSD DA
136. Sas Lóránt-Zoltan - DA
137. Scripnic Lilian AUR DA
138. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
139. Simion George-Nicolae AUR DA
140. Stancu Paul PSD DA
141. Stativă Irinel Ioan PSD DA
142. Stănescu Vetuța PNL DA
143. Stoian Maria PNL DA
144. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
145. Stoica Diana USR DA
146. Stoica Elena PSD DA
147. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
148. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
149. Șerban Gianina AUR DA
150. Șișcu George PNL DA
151. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
152. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
153. Tanasă Dan AUR DA
154. Tănase Antonel - Abținere
155. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
156. Tătaru Nelu PNL DA
157. Terente Eugen USR DA
158. Thellmann Christine PNL DA
159. Toda Daniel-Liviu - DA
160. Toma Ilie PSD DA
161. Toma Vasilică PSD DA
162. Trăilă Cristina PNL DA
163. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
164. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
165. Țachianu Marian PSD DA
166. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
167. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
168. Vîlceanu Dan - DA
169. Volosatîi Boris AUR DA
170. Vulpescu Ioan PSD DA
171. Wiener Adrian USR DA
172. Zakarias Zoltán UDMR DA
173. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 15 iulie 2024, 8:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro