Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.03.2024 > 10:50 Versiunea pentru printare
Marți, 19 martie 2024, ora 10:50

Subiect vot: prelungire program de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:168 58 30 22 22 12 8 16
- voturi pentru (DA):161 58 27 22 21 12 8 13
- voturi împotrivă (NU):3 - 2 - - - - 1
- abțineri:3 - 1 - 1 - - 1
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Alda Adrian PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta - DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușceac Antonio AUR DA
9. Apostol Alin-Gabriel USR DA
10. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
11. Axinia Adrian-George AUR DA
12. Badea Mihai-Alexandru USR DA
13. Badiu Georgel AUR DA
14. Bălășoiu Aurel PSD DA
15. Băltărețu Viorel USR DA
16. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Berescu Monica-Elena USR DA
19. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
20. Bîrcă Constantin PSD DA
21. Blaga Daniel-Codruț USR DA
22. Borta Raluca-Maria - Abținere
23. Bota Călin-Ioan PNL DA
24. Botez Mihai-Cătălin USR DA
25. Budăi Marius-Constantin PSD DA
26. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
27. Burciu Cristina PNL DA
28. Buzoianu Diana-Anda USR DA
29. Calista Mara-Daniela PNL DA
30. Calotă Florică Ică AUR DA
31. Cambera Oana-Alexandra - DA
32. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
33. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
34. Chelaru Mircia AUR DA
35. Chichirău Cosette-Paula - DA
36. Chirilă Virgil Alin PSD DA
37. Cîtea Vasile PSD DA
38. Coarnă Dumitru - DA
39. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
40. Cozma Adrian-Felician PNL DA
41. Cristea Andi-Lucian PSD DA
42. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
43. Crușoveanu Marian PNL DA
44. Csép Éva-Andrea UDMR DA
45. Csoma Botond UDMR DA
46. Cupșa Ioan PNL DA
47. Dancă Ionel - DA
48. Dehelean Silviu USR DA
49. Dinu Cristina-Elena PSD DA
50. Drancă Andrei-Iulian USR DA
51. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
52. Enachi Raisa - DA
53. Farago Petru UDMR DA
54. Fălcoi Nicu USR DA
55. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
56. Florea Daniel AUR DA
57. Florea Oana-Consuela PSD DA
58. Flucuș Dumitru AUR DA
59. Gál Károly UDMR DA
60. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
61. Georgescu Nicolae PSD DA
62. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
63. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
64. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
65. Giugea Nicolae PNL DA
66. Giurgiu Adrian USR DA
67. Gliga Dumitrița PSD DA
68. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
69. Grosaru Andi-Gabriel - DA
70. Gudu Michael PNL DA
71. Hajdu Gábor UDMR DA
72. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
73. Hărătău Elena PNL DA
74. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
75. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
76. Ichim Cristian-Paul - DA
77. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
78. Ilie Victor USR DA
79. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
80. Intotero Natalia-Elena PSD DA
81. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
82. Kiss János PNL DA
83. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
84. Lasca Mihai Ioan - NU
85. Lazăr Ion-Marian USR DA
86. Lazăr Teodor USR DA
87. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
88. Longher Ghervazen Minoritati DA
89. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
90. Macovei Silviu Nicu PSD DA
91. Mang Ioan PSD DA
92. Mareș Mara PNL DA
93. Mărculescu Dumitru PNL DA
94. Meclea Alina PNL NU
95. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
96. Miftode Marius-Andrei USR DA
97. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
98. Miklós Zoltán UDMR DA
99. Mircea Florin PSD DA
100. Miruță Radu-Dinel USR DA
101. Mitrea Dumitrina AUR DA
102. Miuțescu Gheorghe Adrian - -
103. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
104. Munteanu Remus PSD DA
105. Murariu Oana USR DA
106. Mușoiu Ștefan PSD DA
107. Nacov Gheorghe Minoritati DA
108. Nagy Szabolcs UDMR DA
109. Năcuță Sorin PNL DA
110. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
111. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
112. Neagu Denisa-Elena USR DA
113. Neață Eugen PSD DA
114. Nechita Aurel PSD DA
115. Pambuccian Varujan Minoritati DA
116. Paraschiv Rodica PSD DA
117. Pavelescu Nicolae PSD DA
118. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
119. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
120. Piper-Savu Florin PSD DA
121. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
122. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
123. Popescu Dan-Cristian PSD DA
124. Predescu Ana-Loredana AUR DA
125. Presură Alexandra PSD DA
126. Prunean Alin-Costel - DA
127. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
128. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
129. Roman Florin-Claudiu PNL DA
130. Roșca Mircea PNL DA
131. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
132. Salan Viorel PSD DA
133. Sandu Viorica PSD DA
134. Scripnic Lilian AUR DA
135. Seres Dénes UDMR DA
136. Simonis Alfred - Robert PSD DA
137. Solomon Adrian PSD DA
138. Stancu Paul PSD DA
139. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
140. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
141. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
142. Szabó Ödön UDMR DA
143. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
144. Șerban Gianina AUR DA
145. Șișcu George PNL DA
146. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
147. Șovăială Constantin - DA
148. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
149. Tanasă Dan AUR DA
150. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
151. Tătaru Nelu PNL DA
152. Thellmann Christine PNL DA
153. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
154. Toda Daniel-Liviu - DA
155. Toma Ilie PSD DA
156. Toma Vasilică PSD DA
157. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
158. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
159. Țachianu Marian PSD DA
160. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
161. Țoiu Oana-Silvia USR DA
162. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
163. Vexler Silviu Minoritati DA
164. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
165. Volosatîi Boris AUR DA
166. Vulpescu Ioan PSD DA
167. Zakarias Zoltán UDMR DA
168. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 21 iulie 2024, 4:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro