Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.03.2024 > 11:50 Versiunea pentru printare
Marți, 19 martie 2024, ora 11:50

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 737/2023 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.89/2023 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.67/2023 privind instituirea unei măsuri cu caracter temporar de combatere a creșterii excesive a prețurilor la unele produse agricole și alimentare
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:251 88 49 34 25 13 13 29
- voturi pentru (DA):193 88 49 - 25 13 13 5
- voturi împotrivă (NU):46 - - 34 - - - 12
- abțineri:12 - - - - - - 12
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - NU
7. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușceac Antonio AUR DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR NU
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
12. Axinia Adrian-George AUR DA
13. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR NU
15. Badiu Georgel AUR DA
16. Balint Liviu-Ioan PNL DA
17. Banias Mircea Marius PNL DA
18. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
19. Bălășoiu Aurel PSD DA
20. Băltărețu Viorel USR NU
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad - NU
26. Berescu Monica-Elena USR NU
27. Bîrcă Constantin PSD DA
28. Blaga Daniel-Codruț USR NU
29. Bola Bogdan-Alexandru - NU
30. Borta Raluca-Maria - Abținere
31. Bota Călin-Ioan PNL DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR NU
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Bulai Iulian USR NU
37. Buzoianu Diana-Anda USR NU
38. Calista Mara-Daniela PNL DA
39. Calotă Florică Ică AUR DA
40. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
41. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
42. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
43. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
44. Chelaru Mircia AUR DA
45. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
46. Chichirău Cosette-Paula - NU
47. Chirilă Virgil Alin PSD DA
48. Ciubuc Ciprian - Abținere
49. Cîtea Vasile PSD DA
50. Coarnă Dumitru - DA
51. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
52. Constantin Daniel PNL DA
53. Cozma Adrian-Felician PNL DA
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
55. Cristea Andi-Lucian PSD DA
56. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
57. Cristian Brian USR NU
58. Crușoveanu Marian PNL DA
59. Csép Éva-Andrea UDMR DA
60. Csoma Botond UDMR DA
61. Cupșa Ioan PNL DA
62. Dancă Ionel - NU
63. Dehelean Silviu USR NU
64. Dinu Cristina-Elena PSD DA
65. Drancă Andrei-Iulian USR NU
66. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
67. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
68. Dumitru Florian-Emil PNL DA
69. Dunava Costel Neculai PSD DA
70. Enachi Raisa - DA
71. Farago Petru UDMR DA
72. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
73. Fălcoi Nicu USR NU
74. Feodor Silviu Minoritati DA
75. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
76. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
77. Florea Daniel AUR DA
78. Florea Oana-Consuela PSD DA
79. Floroiu Ionel PSD DA
80. Flucuș Dumitru AUR DA
81. Focșa Dumitru-Viorel - Abținere
82. Furtună Mirela PSD DA
83. Gál Károly UDMR DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
85. Georgescu Nicolae PSD DA
86. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
87. Giugea Nicolae PNL DA
88. Giurgiu Adrian USR NU
89. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
90. Gliga Dumitrița PSD DA
91. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
92. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
93. Grosaru Andi-Gabriel - DA
94. Gudu Michael PNL DA
95. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
96. Havârneanu Filip USR NU
97. Hărătău Elena PNL DA
98. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
99. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
100. Huțu Alexandra PSD DA
101. Iancu Marius-Ionel PSD DA
102. Ibram Iusein Minoritati DA
103. Ichim Cristian-Paul - Abținere
104. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
105. Ilie Victor USR NU
106. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
107. Intotero Natalia-Elena PSD DA
108. Ionescu George - DA
109. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
110. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
111. Kelemen Attila UDMR DA
112. Kiss János PNL DA
113. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
114. Lasca Mihai Ioan - Abținere
115. Lazăr Ion-Marian USR NU
116. Lazăr Teodor USR NU
117. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
118. Longher Ghervazen Minoritati DA
119. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
120. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
121. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
122. Macovei Silviu Nicu PSD DA
123. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
124. Mang Ioan PSD DA
125. Manta Claudiu PSD DA
126. Mareș Mara PNL DA
127. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
128. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
129. Mărculescu Dumitru PNL DA
130. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
131. Meclea Alina PNL DA
132. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
133. Miftode Marius-Andrei USR NU
134. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
135. Miklós Zoltán UDMR DA
136. Mina Marian PSD DA
137. Mircea Florin PSD DA
138. Miruță Radu-Dinel USR NU
139. Mitrea Dumitrina AUR DA
140. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
141. Moisin Radu-Marin PNL DA
142. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
143. Molnar Ervin PNL DA
144. Morar Olivia-Diana PNL DA
145. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
146. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
147. Munteanu Remus PSD DA
148. Murariu Oana USR NU
149. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
150. Mușoiu Ștefan PSD DA
151. Nacov Gheorghe Minoritati DA
152. Nagy Szabolcs UDMR DA
153. Nagy Vasile - NU
154. Năcuță Sorin PNL DA
155. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
156. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
157. Neagu Denisa-Elena USR NU
158. Neață Eugen PSD DA
159. Nechita Aurel PSD DA
160. Orban Ludovic - NU
161. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR DA
162. Oteșanu Daniela PSD DA
163. Paladi George-Adrian PNL DA
164. Pambuccian Varujan Minoritati DA
165. Panait Radu USR NU
166. Paraschiv Rodica PSD DA
167. Pavelescu Nicolae PSD DA
168. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
169. Pecingină Gheorghe - DA
170. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
171. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
172. Piper-Savu Florin PSD DA
173. Plăiașu Gabriel - NU
174. Polițeanu Mihai-Laurențiu - Abținere
175. Pop Rareș Tudor USR NU
176. Popa Alexandru PNL DA
177. Popa Radu Mihai PSD DA
178. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
179. Popescu Dan-Cristian PSD DA
180. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
181. Predescu Ana-Loredana AUR DA
182. Presură Alexandra PSD DA
183. Prunean Alin-Costel - Abținere
184. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
185. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
186. Rizea Cristina Camelia - Abținere
187. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
188. Roman Florin-Claudiu PNL DA
189. Roman Nicolae - Abținere
190. Roșca Mircea PNL DA
191. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
192. Salan Viorel PSD DA
193. Sandu Viorica PSD DA
194. Scripnic Lilian AUR DA
195. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
196. Seres Dénes UDMR DA
197. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
198. Simion George-Nicolae AUR DA
199. Simonis Alfred - Robert PSD DA
200. Solomon Adrian PSD DA
201. Stancu Paul PSD DA
202. Stativă Irinel Ioan PSD DA
203. Stănescu Vetuța PNL DA
204. Stângă George-Cătălin PNL DA
205. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
206. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
207. Stoica Diana USR NU
208. Stoica Elena PSD DA
209. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
210. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
211. Szabó Ödön UDMR DA
212. Șandru Cosmin PNL DA
213. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
214. Șerban Gianina AUR DA
215. Șimon Gheorghe PSD DA
216. Șișcu George PNL DA
217. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
218. Șoldan Gheorghe PSD DA
219. Șoptică Costel PNL DA
220. Șovăială Constantin - NU
221. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
222. Tanasă Dan AUR DA
223. Tănase Antonel - NU
224. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
225. Tătaru Nelu PNL DA
226. Terente Eugen USR NU
227. Thellmann Christine PNL DA
228. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
229. Toda Daniel-Liviu - Abținere
230. Toma Ilie PSD DA
231. Toma Vasilică PSD DA
232. Trăilă Cristina PNL DA
233. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
234. Tudorache Daniel PSD DA
235. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
236. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
237. Tușa Adriana Diana PSD DA
238. Țachianu Marian PSD DA
239. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
240. Țoiu Oana-Silvia USR NU
241. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
242. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
243. Vexler Silviu Minoritati DA
244. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
245. Volosatîi Boris AUR DA
246. Vulpescu Ioan PSD DA
247. Weber Mihai PSD DA
248. Wiener Adrian USR NU
249. Zakarias Zoltán UDMR DA
250. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
251. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 21 iulie 2024, 4:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro