Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.03.2024 > 11:53 Versiunea pentru printare
Marți, 19 martie 2024, ora 11:53

Poziție pe
ordinea de zi:
12
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 36/2024 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.131/2023 pentru modificarea și completarea unor acte normative din domeniul transportului feroviar
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:249 85 51 34 25 13 13 28
- voturi pentru (DA):249 85 51 34 25 13 13 28
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - DA
7. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușceac Antonio AUR DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
12. Axinia Adrian-George AUR DA
13. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR DA
15. Badiu Georgel AUR DA
16. Balint Liviu-Ioan PNL DA
17. Banias Mircea Marius PNL DA
18. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
19. Bălășoiu Aurel PSD DA
20. Băltărețu Viorel USR DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad - DA
26. Berescu Monica-Elena USR DA
27. Bîrcă Constantin PSD DA
28. Blaga Daniel-Codruț USR DA
29. Bola Bogdan-Alexandru - DA
30. Borta Raluca-Maria - DA
31. Bota Călin-Ioan PNL DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Bulai Iulian USR DA
37. Burciu Cristina PNL DA
38. Buzoianu Diana-Anda USR DA
39. Calista Mara-Daniela PNL DA
40. Calotă Florică Ică AUR DA
41. Cambera Oana-Alexandra - DA
42. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
43. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
44. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
45. Chelaru Mircia AUR DA
46. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
47. Chichirău Cosette-Paula - DA
48. Chirilă Virgil Alin PSD DA
49. Ciubuc Ciprian - DA
50. Cîtea Vasile PSD DA
51. Coarnă Dumitru - DA
52. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
53. Constantin Daniel PNL DA
54. Cozma Adrian-Felician PNL DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
56. Cristea Andi-Lucian PSD DA
57. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
58. Cristian Brian USR DA
59. Crușoveanu Marian PNL DA
60. Csép Éva-Andrea UDMR DA
61. Csoma Botond UDMR DA
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Dancă Ionel - DA
64. Dehelean Silviu USR DA
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Drancă Andrei-Iulian USR DA
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
68. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
69. Dumitru Florian-Emil PNL DA
70. Dunava Costel Neculai PSD DA
71. Enachi Raisa - DA
72. Farago Petru UDMR DA
73. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
74. Fălcoi Nicu USR DA
75. Feodor Silviu Minoritati DA
76. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
77. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
78. Florea Daniel AUR DA
79. Florea Oana-Consuela PSD DA
80. Floroiu Ionel PSD DA
81. Flucuș Dumitru AUR DA
82. Furtună Mirela PSD DA
83. Gál Károly UDMR DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
85. Georgescu Nicolae PSD DA
86. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
87. Giugea Nicolae PNL DA
88. Giurgiu Adrian USR DA
89. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
90. Gliga Dumitrița PSD DA
91. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
92. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
93. Grosaru Andi-Gabriel - DA
94. Gudu Michael PNL DA
95. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
96. Havârneanu Filip USR DA
97. Hărătău Elena PNL DA
98. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
99. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
100. Huțu Alexandra PSD DA
101. Iancu Marius-Ionel PSD DA
102. Ibram Iusein Minoritati DA
103. Ichim Cristian-Paul - DA
104. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
105. Ilie Victor USR DA
106. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
107. Intotero Natalia-Elena PSD DA
108. Ionescu George - DA
109. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
110. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
111. Kelemen Attila UDMR DA
112. Kiss János PNL DA
113. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
114. Lasca Mihai Ioan - DA
115. Lazăr Ion-Marian USR DA
116. Lazăr Teodor USR DA
117. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
118. Longher Ghervazen Minoritati DA
119. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
120. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
121. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
122. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
123. Mang Ioan PSD DA
124. Manta Claudiu PSD DA
125. Mareș Mara PNL DA
126. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
127. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
128. Mărculescu Dumitru PNL DA
129. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
130. Meclea Alina PNL DA
131. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
132. Miftode Marius-Andrei USR DA
133. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
134. Miklós Zoltán UDMR DA
135. Mircea Florin PSD DA
136. Miruță Radu-Dinel USR DA
137. Mitrea Dumitrina AUR DA
138. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
139. Moisin Radu-Marin PNL DA
140. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
141. Molnar Ervin PNL DA
142. Morar Olivia-Diana PNL DA
143. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
144. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
145. Munteanu Remus PSD DA
146. Murariu Oana USR DA
147. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
148. Mușoiu Ștefan PSD DA
149. Nacov Gheorghe Minoritati DA
150. Nagy Szabolcs UDMR DA
151. Nagy Vasile - DA
152. Năcuță Sorin PNL DA
153. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
154. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
155. Neagu Denisa-Elena USR DA
156. Neață Eugen PSD DA
157. Nechita Aurel PSD DA
158. Orban Ludovic - DA
159. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR DA
160. Oteșanu Daniela PSD DA
161. Paladi George-Adrian PNL DA
162. Pambuccian Varujan Minoritati DA
163. Panait Radu USR DA
164. Paraschiv Rodica PSD DA
165. Pavelescu Nicolae PSD DA
166. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
167. Pecingină Gheorghe - DA
168. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
169. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
170. Piper-Savu Florin PSD DA
171. Plăiașu Gabriel - DA
172. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
173. Pop Rareș Tudor USR DA
174. Popa Alexandru PNL DA
175. Popa Radu Mihai PSD DA
176. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
177. Popescu Dan-Cristian PSD DA
178. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
179. Predescu Ana-Loredana AUR DA
180. Presură Alexandra PSD DA
181. Prunean Alin-Costel - DA
182. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
183. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
184. Rizea Cristina Camelia - DA
185. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
186. Roman Florin-Claudiu PNL DA
187. Roman Nicolae - DA
188. Roșca Mircea PNL DA
189. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
190. Salan Viorel PSD DA
191. Sandu Viorica PSD DA
192. Scripnic Lilian AUR DA
193. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
194. Seres Dénes UDMR DA
195. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
196. Simion George-Nicolae AUR DA
197. Simonis Alfred - Robert PSD DA
198. Solomon Adrian PSD DA
199. Stancu Paul PSD DA
200. Stativă Irinel Ioan PSD DA
201. Stănescu Vetuța PNL DA
202. Stângă George-Cătălin PNL DA
203. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
204. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
205. Stoica Diana USR DA
206. Stoica Elena PSD DA
207. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
208. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
209. Szabó Ödön UDMR DA
210. Șandru Cosmin PNL DA
211. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
212. Șerban Gianina AUR DA
213. Șimon Gheorghe PSD DA
214. Șișcu George PNL DA
215. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
216. Șoptică Costel PNL DA
217. Șovăială Constantin - DA
218. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
219. Tanasă Dan AUR DA
220. Tănase Antonel - DA
221. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
222. Tătaru Nelu PNL DA
223. Terente Eugen USR DA
224. Thellmann Christine PNL DA
225. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
226. Toda Daniel-Liviu - DA
227. Toma Ilie PSD DA
228. Toma Vasilică PSD DA
229. Trăilă Cristina PNL DA
230. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
231. Tudorache Daniel PSD DA
232. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
233. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
234. Tușa Adriana Diana PSD DA
235. Țachianu Marian PSD DA
236. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
237. Țoiu Oana-Silvia USR DA
238. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
239. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
240. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
241. Vexler Silviu Minoritati DA
242. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
243. Volosatîi Boris AUR DA
244. Vulpescu Ioan PSD DA
245. Weber Mihai PSD DA
246. Wiener Adrian USR DA
247. Zakarias Zoltán UDMR DA
248. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
249. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 21 iulie 2024, 4:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro