Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.03.2024 > 11:48 Versiunea pentru printare
Marți, 19 martie 2024, ora 11:48

Subiect vot: Retrage de la vot PL 8/2024
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:246 87 47 33 24 14 13 28
- voturi pentru (DA):150 87 47 - - 2 13 1
- voturi împotrivă (NU):33 - - 3 24 - - 6
- abțineri:63 - - 30 - 12 - 21
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albișteanu Mihail AUR NU
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
7. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușceac Antonio AUR NU
10. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
12. Axinia Adrian-George AUR NU
13. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
15. Badiu Georgel AUR NU
16. Banias Mircea Marius PNL DA
17. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
18. Bălășoiu Aurel PSD DA
19. Băltărețu Viorel USR Abținere
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
22. Bende Sándor UDMR Abținere
23. Benedek Zacharie UDMR Abținere
24. Benga Tudor - Vlad - Abținere
25. Berescu Monica-Elena USR Abținere
26. Bîrcă Constantin PSD DA
27. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
28. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
29. Borta Raluca-Maria - Abținere
30. Bota Călin-Ioan PNL DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
32. Budăi Marius-Constantin PSD DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bulai Iulian USR Abținere
36. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
37. Calista Mara-Daniela PNL DA
38. Calotă Florică Ică AUR NU
39. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
40. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
41. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
42. Chelaru Mircia AUR NU
43. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
44. Chichirău Cosette-Paula - Abținere
45. Chirilă Virgil Alin PSD DA
46. Ciubuc Ciprian - NU
47. Cîtea Vasile PSD DA
48. Coarnă Dumitru - NU
49. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
50. Constantin Daniel PNL DA
51. Cozma Adrian-Felician PNL DA
52. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
53. Cristea Andi-Lucian PSD DA
54. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
55. Cristian Brian USR Abținere
56. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
57. Csoma Botond UDMR Abținere
58. Cupșa Ioan PNL DA
59. Dancă Ionel - NU
60. Dehelean Silviu USR Abținere
61. Dinu Cristina-Elena PSD DA
62. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
63. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
64. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
65. Dumitru Florian-Emil PNL DA
66. Dunava Costel Neculai PSD DA
67. Farago Petru UDMR Abținere
68. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
69. Fălcoi Nicu USR Abținere
70. Feodor Silviu Minoritati DA
71. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
72. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
73. Florea Daniel AUR NU
74. Florea Oana-Consuela PSD DA
75. Floroiu Ionel PSD DA
76. Flucuș Dumitru AUR NU
77. Focșa Dumitru-Viorel - NU
78. Furtună Mirela PSD DA
79. Gál Károly UDMR DA
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
81. Georgescu Nicolae PSD DA
82. Gheba Daniel-Sorin AUR NU
83. Giugea Nicolae PNL DA
84. Giurgiu Adrian USR Abținere
85. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
86. Gliga Dumitrița PSD DA
87. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
88. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
89. Grosaru Andi-Gabriel - DA
90. Gudu Michael PNL DA
91. Hajdu Gábor UDMR Abținere
92. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
93. Havârneanu Filip USR Abținere
94. Hărătău Elena PNL DA
95. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
96. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
97. Huțu Alexandra PSD DA
98. Iancu Marius-Ionel PSD DA
99. Ibram Iusein Minoritati DA
100. Ichim Cristian-Paul - Abținere
101. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
102. Ilie Victor USR Abținere
103. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
104. Intotero Natalia-Elena PSD DA
105. Ionescu George - Abținere
106. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
107. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
108. Kelemen Attila UDMR Abținere
109. Kiss János PNL DA
110. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR Abținere
111. Lasca Mihai Ioan - Abținere
112. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
113. Lazăr Teodor USR Abținere
114. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
115. Longher Ghervazen Minoritati DA
116. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
117. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
118. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
119. Macovei Silviu Nicu PSD DA
120. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
121. Mang Ioan PSD DA
122. Manta Claudiu PSD DA
123. Mareș Mara PNL DA
124. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
125. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
126. Mărculescu Dumitru PNL DA
127. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
128. Meclea Alina PNL DA
129. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
130. Miftode Marius-Andrei USR NU
131. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
132. Miklós Zoltán UDMR Abținere
133. Mina Marian PSD DA
134. Mircea Florin PSD DA
135. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
136. Mitrea Dumitrina AUR NU
137. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
138. Moisin Radu-Marin PNL DA
139. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
140. Molnar Ervin PNL DA
141. Morar Olivia-Diana PNL DA
142. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
143. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
144. Munteanu Remus PSD DA
145. Murariu Oana USR Abținere
146. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
147. Mușoiu Ștefan PSD DA
148. Nacov Gheorghe Minoritati DA
149. Nagy Szabolcs UDMR Abținere
150. Nagy Vasile - Abținere
151. Năcuță Sorin PNL DA
152. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
153. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
154. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
155. Neață Eugen PSD DA
156. Nechita Aurel PSD DA
157. Orban Ludovic - NU
158. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR NU
159. Paladi George-Adrian PNL DA
160. Pambuccian Varujan Minoritati DA
161. Panait Radu USR Abținere
162. Paraschiv Rodica PSD DA
163. Pavelescu Nicolae PSD DA
164. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
165. Pecingină Gheorghe - Abținere
166. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
167. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
168. Piper-Savu Florin PSD DA
169. Plăiașu Gabriel - Abținere
170. Polițeanu Mihai-Laurențiu - Abținere
171. Pop Rareș Tudor USR Abținere
172. Popa Alexandru PNL DA
173. Popa Radu Mihai PSD DA
174. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
175. Popescu Dan-Cristian PSD DA
176. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
177. Presură Alexandra PSD DA
178. Prunean Alin-Costel - Abținere
179. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
180. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
181. Rizea Cristina Camelia - Abținere
182. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
183. Roman Florin-Claudiu PNL DA
184. Roman Nicolae - Abținere
185. Roșca Mircea PNL DA
186. Rujan Dumitru PNL DA
187. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
188. Salan Viorel PSD DA
189. Sandu Viorica PSD DA
190. Scripnic Lilian AUR NU
191. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
192. Seres Dénes UDMR Abținere
193. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
194. Simion George-Nicolae AUR NU
195. Simonis Alfred - Robert PSD DA
196. Solomon Adrian PSD DA
197. Stancu Paul PSD DA
198. Stativă Irinel Ioan PSD DA
199. Stănescu Vetuța PNL DA
200. Stângă George-Cătălin PNL DA
201. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
202. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
203. Stoica Diana USR NU
204. Stoica Elena PSD DA
205. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
206. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
207. Szabó Ödön UDMR Abținere
208. Șandru Cosmin PNL DA
209. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
210. Șerban Gianina AUR NU
211. Șimon Gheorghe PSD DA
212. Șișcu George PNL DA
213. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
214. Șoldan Gheorghe PSD DA
215. Șoptică Costel PNL DA
216. Șovăială Constantin - Abținere
217. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
218. Tanasă Dan AUR NU
219. Tănase Antonel - Abținere
220. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
221. Tătaru Nelu PNL DA
222. Terente Eugen USR Abținere
223. Thellmann Christine PNL DA
224. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
225. Toda Daniel-Liviu - Abținere
226. Toma Ilie PSD DA
227. Toma Vasilică PSD DA
228. Trăilă Cristina PNL DA
229. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
230. Tudorache Daniel PSD DA
231. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
232. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
233. Tușa Adriana Diana PSD DA
234. Țachianu Marian PSD DA
235. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
236. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
237. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
238. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
239. Vexler Silviu Minoritati DA
240. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
241. Volosatîi Boris AUR NU
242. Vulpescu Ioan PSD DA
243. Weber Mihai PSD DA
244. Zakarias Zoltán UDMR DA
245. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
246. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 21 iulie 2024, 3:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro