Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.03.2024 > 11:38 Versiunea pentru printare
Marți, 26 martie 2024, ora 11:38

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 18/2022 privind protecția consumatorilor cu privire la costul total al creditării și la cesiunea de creanțe
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:256 92 57 29 27 6 15 30
- voturi pentru (DA):172 92 57 - 1 6 15 1
- voturi împotrivă (NU):81 - - 29 26 - - 26
- abțineri:3 - - - - - - 3
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - NU
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR NU
13. Apostol Alin-Gabriel USR NU
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR NU
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR NU
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Costel PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR NU
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Băltărețu Viorel USR NU
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Berescu Monica-Elena USR NU
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
31. Bîrcă Constantin PSD DA
32. Blaga Daniel-Codruț USR NU
33. Borta Raluca-Maria - NU
34. Bota Călin-Ioan PNL DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR NU
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Iulian USR NU
41. Bulai Oana-Gianina PSD DA
42. Burciu Cristina PNL DA
43. Buzoianu Diana-Anda USR NU
44. Calotă Florică Ică AUR NU
45. Cambera Oana-Alexandra - NU
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
47. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
48. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
49. Chelaru Mircia AUR NU
50. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
51. Chichirău Cosette-Paula - NU
52. Chira Claudiu-Martin - NU
53. Ciofu Cătălina PNL DA
54. Ciornei Radu Tudor USR NU
55. Ciubuc Ciprian - NU
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Coarnă Dumitru - NU
58. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
59. Constantin Daniel PNL DA
60. Cozma Adrian-Felician PNL DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Cristea Andi-Lucian PSD DA
63. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
64. Cristian Brian USR NU
65. Crîstici Ognean Minoritati DA
66. Crușoveanu Marian PNL DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Damian Romulus-Marius PSD DA
69. Dancă Ionel - Abținere
70. Dămureanu Ringo AUR NU
71. Dinu Cristina-Elena PSD DA
72. Drancă Andrei-Iulian USR NU
73. Drulă Cătălin USR NU
74. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
75. Dumitru Florian-Emil PNL DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Enachi Raisa - NU
78. Fădor Angelica PNL DA
79. Fălcoi Nicu USR NU
80. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
81. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
82. Florea Daniel AUR NU
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Floroiu Ionel PSD DA
85. Flucuș Dumitru AUR NU
86. Focșa Dumitru-Viorel - Abținere
87. Folescu Cornel-Vasile AUR DA
88. Furtună Mirela PSD DA
89. Gál Károly UDMR DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Gavrilă Anamaria - Abținere
92. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
93. Georgescu Nicolae PSD DA
94. Gheba Daniel-Sorin AUR NU
95. Gheorghiu Bogdan PNL DA
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
97. Giugea Nicolae PNL DA
98. Giurgiu Adrian USR NU
99. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
100. Gliga Dumitrița PSD DA
101. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
102. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
103. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
104. Grosaru Andi-Gabriel - NU
105. Gudu Michael PNL DA
106. Havârneanu Filip USR NU
107. Hărătău Elena PNL DA
108. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
109. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
110. Huțu Alexandra PSD DA
111. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
112. Iancu Marius-Ionel PSD DA
113. Ibram Iusein Minoritati DA
114. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
115. Intotero Natalia-Elena PSD DA
116. Ionescu George - NU
117. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
118. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
119. Kelemen Attila UDMR DA
120. Kiss János PNL DA
121. Könczei Csaba UDMR DA
122. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
123. Lasca Mihai Ioan - NU
124. Lazăr Ion-Marian USR NU
125. Longher Ghervazen Minoritati DA
126. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
127. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
128. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
129. Lupu Andrei-Răzvan - NU
130. Macovei Silviu Nicu PSD DA
131. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
132. Mang Ioan PSD DA
133. Manole Petre-Florin PSD DA
134. Manta Claudiu PSD DA
135. Mareș Mara PNL DA
136. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
137. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
138. Mărculescu Dumitru PNL DA
139. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
140. Meclea Alina PNL DA
141. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
142. Miftode Marius-Andrei USR NU
143. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
144. Mina Marian PSD DA
145. Mircea Florin PSD DA
146. Mitrea Dumitrina AUR NU
147. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
148. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
149. Molnar Ervin PNL DA
150. Molnar Radu-Iulian USR NU
151. Morar Olivia-Diana PNL DA
152. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
153. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
154. Munteanu Remus PSD DA
155. Nacov Gheorghe Minoritati DA
156. Nagy Vasile - NU
157. Nassar Rodica PSD DA
158. Năcuță Sorin PNL DA
159. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
160. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
161. Neagu Denisa-Elena USR NU
162. Neață Eugen PSD DA
163. Niță Nicu PSD DA
164. Orban Ludovic - NU
165. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR NU
166. Oteșanu Daniela PSD DA
167. Özmen Oana-Marciana PNL DA
168. Paladi George-Adrian PNL DA
169. Pambuccian Varujan Minoritati DA
170. Paraschiv Rodica PSD DA
171. Pavelescu Nicolae PSD DA
172. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
173. Pecingină Gheorghe - NU
174. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
175. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
176. Piper-Savu Florin PSD DA
177. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
178. Plăiașu Gabriel - NU
179. Polak Tudor PNL DA
180. Polițeanu Mihai-Laurențiu - NU
181. Popa Alexandru PNL DA
182. Popa Radu Mihai PSD DA
183. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
184. Popescu Dan-Cristian PSD DA
185. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
186. Popica Eduard-Andrei PSD DA
187. Predescu Ana-Loredana AUR NU
188. Presură Alexandra PSD DA
189. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
190. Prună Cristina-Mădălina USR NU
191. Prunean Alin-Costel - NU
192. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
193. Rizea Cristina Camelia - DA
194. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
195. Roman Florin-Claudiu PNL DA
196. Roman Nicolae - NU
197. Roșca Mircea PNL DA
198. Rujan Dumitru PNL DA
199. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
200. Salan Viorel PSD DA
201. Sandu Viorica PSD DA
202. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
203. Scripnic Lilian AUR NU
204. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
205. Seres Dénes UDMR DA
206. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
207. Simion George-Nicolae AUR NU
208. Simonis Alfred - Robert PSD DA
209. Solomon Adrian PSD DA
210. Stancu Paul PSD DA
211. Stativă Irinel Ioan PSD DA
212. Stângă George-Cătălin PNL DA
213. Stoian Maria PNL DA
214. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
215. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
216. Stoica Diana USR NU
217. Stoica Elena PSD DA
218. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
219. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
220. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
221. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
222. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
223. Șerban Gianina AUR NU
224. Șimon Gheorghe PSD DA
225. Șișcu George PNL DA
226. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
227. Șoptică Costel PNL DA
228. Ștefan Ion - NU
229. Tanasă Dan AUR NU
230. Tănase Antonel - NU
231. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
232. Teniță Dragoș-Cătălin - NU
233. Terente Eugen USR NU
234. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
235. Toda Daniel-Liviu - NU
236. Todosiu Beniamin PSD DA
237. Toma Ilie PSD DA
238. Toma Vasilică PSD DA
239. Trăilă Cristina PNL DA
240. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
241. Tudorache Daniel PSD DA
242. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
243. Tușa Adriana Diana PSD DA
244. Tuță George-Cristian PNL DA
245. Țachianu Marian PSD DA
246. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
247. Țoiu Oana-Silvia USR NU
248. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
249. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
250. Vexler Silviu Minoritati DA
251. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
252. Vîlceanu Dan - NU
253. Volosatîi Boris AUR NU
254. Weber Mihai PSD DA
255. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
256. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 19 iulie 2024, 18:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro