Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.03.2024 > 11:40 Versiunea pentru printare
Marți, 26 martie 2024, ora 11:40

Subiect vot: Vot asupra unei moțiuni - Motiunea simpla initiata de 54 de deputati (MS 2/2024)
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:243 93 53 29 26 6 9 27
- voturi pentru (DA):77 - - 29 25 - - 23
- voturi împotrivă (NU):149 93 52 - 1 - 2 1
- abțineri:7 - - - - 6 - 1
- nu au votat:10 - 1 - - - 7 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Albotă Emil-Florin PSD NU
5. Alda Adrian PSD NU
6. Alexandru Victoria-Violeta - DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
8. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
9. Andronache Gabriel PNL NU
10. Andrușceac Antonio AUR DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL NU
13. Axinia Adrian-George AUR DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
15. Badea Mihai-Alexandru USR DA
16. Balint Liviu-Ioan PNL NU
17. Banias Mircea Marius PNL NU
18. Barbu Costel PNL NU
19. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
20. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
21. Barna Ilie Dan USR DA
22. Bălășoiu Aurel PSD NU
23. Băltărețu Viorel USR DA
24. Bejinariu Eugen PSD NU
25. Benedek Zacharie UDMR Abținere
26. Berescu Monica-Elena USR DA
27. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
28. Bîrcă Constantin PSD NU
29. Blaga Daniel-Codruț USR DA
30. Borta Raluca-Maria - DA
31. Bota Călin-Ioan PNL NU
32. Botez Mihai-Cătălin USR DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
34. Budăi Marius-Constantin PSD NU
35. Buican Cristian PNL NU
36. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
37. Bulai Iulian USR DA
38. Bulai Oana-Gianina PSD NU
39. Burciu Cristina PNL NU
40. Buzoianu Diana-Anda USR DA
41. Calotă Florică Ică AUR DA
42. Cambera Oana-Alexandra - DA
43. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
45. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
46. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
47. Chelaru Mircia AUR DA
48. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD NU
49. Chichirău Cosette-Paula - DA
50. Chira Claudiu-Martin - DA
51. Chirilă Virgil Alin PSD NU
52. Ciofu Cătălina PNL NU
53. Ciornei Radu Tudor USR DA
54. Ciubuc Ciprian - DA
55. Cîtea Vasile PSD NU
56. Coarnă Dumitru - DA
57. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
58. Constantin Daniel PNL NU
59. Cozma Adrian-Felician PNL NU
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
61. Cristea Andi-Lucian PSD NU
62. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
63. Cristian Brian USR DA
64. Crîstici Ognean Minoritati NU
65. Crușoveanu Marian PNL NU
66. Cupșa Ioan PNL NU
67. Damian Romulus-Marius PSD NU
68. Dancă Ionel - DA
69. Dămureanu Ringo AUR DA
70. Dinu Cristina-Elena PSD NU
71. Drancă Andrei-Iulian USR DA
72. Drulă Cătălin USR DA
73. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
74. Dumitru Florian-Emil PNL -
75. Dunava Costel Neculai PSD NU
76. Enachi Raisa - Abținere
77. Fădor Angelica PNL NU
78. Fălcoi Nicu USR DA
79. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
80. Florea Daniel AUR DA
81. Florea Oana-Consuela PSD NU
82. Floroiu Ionel PSD NU
83. Flucuș Dumitru AUR DA
84. Folescu Cornel-Vasile AUR NU
85. Furtună Mirela PSD NU
86. Gál Károly UDMR Abținere
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati -
88. Gavrilă Anamaria - DA
89. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
90. Georgescu Nicolae PSD NU
91. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
92. Gheorghiu Bogdan PNL NU
93. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati -
94. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
95. Giurgiu Adrian USR DA
96. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
97. Gliga Dumitrița PSD NU
98. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
99. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
100. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
101. Grosaru Andi-Gabriel - -
102. Gudu Michael PNL NU
103. Havârneanu Filip USR DA
104. Hărătău Elena PNL NU
105. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
106. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
107. Huțu Alexandra PSD NU
108. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
109. Iancu Marius-Ionel PSD NU
110. Ibram Iusein Minoritati -
111. Ignat Ion-Alin-Dan PNL NU
112. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
113. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
114. Kelemen Attila UDMR Abținere
115. Kiss János PNL NU
116. Könczei Csaba UDMR Abținere
117. Ladányi László-Zsolt UDMR Abținere
118. Lazăr Ion-Marian USR DA
119. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
120. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
121. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
122. Lupu Andrei-Răzvan - DA
123. Macovei Silviu Nicu PSD NU
124. Mang Ioan PSD NU
125. Manole Petre-Florin PSD NU
126. Manta Claudiu PSD NU
127. Mareș Mara PNL NU
128. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
129. Marșalic Jaro Norbert PNL NU
130. Mărculescu Dumitru PNL NU
131. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
132. Meclea Alina PNL NU
133. Miftode Marius-Andrei USR DA
134. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
135. Mina Marian PSD NU
136. Mircea Florin PSD NU
137. Mitrea Dumitrina AUR DA
138. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
139. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
140. Molnar Ervin PNL NU
141. Molnar Radu-Iulian USR DA
142. Morar Olivia-Diana PNL NU
143. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
144. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
145. Munteanu Remus PSD NU
146. Nacov Gheorghe Minoritati NU
147. Nagy Vasile - DA
148. Nassar Rodica PSD NU
149. Năcuță Sorin PNL NU
150. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
151. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
152. Neagu Denisa-Elena USR DA
153. Neață Eugen PSD NU
154. Niță Nicu PSD NU
155. Orban Ludovic - DA
156. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR DA
157. Oteșanu Daniela PSD NU
158. Özmen Oana-Marciana PNL NU
159. Paladi George-Adrian PNL NU
160. Pambuccian Varujan Minoritati -
161. Paraschiv Rodica PSD NU
162. Pavelescu Nicolae PSD NU
163. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
164. Pecingină Gheorghe - DA
165. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati -
166. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
167. Piper-Savu Florin PSD NU
168. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
169. Plăiașu Gabriel - DA
170. Polak Tudor PNL NU
171. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
172. Popa Radu Mihai PSD NU
173. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
174. Popescu Dan-Cristian PSD NU
175. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
176. Popica Eduard-Andrei PSD NU
177. Predescu Ana-Loredana AUR DA
178. Presură Alexandra PSD NU
179. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
180. Prună Cristina-Mădălina USR DA
181. Prunean Alin-Costel - DA
182. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
183. Rizea Cristina Camelia - NU
184. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
185. Roman Florin-Claudiu PNL NU
186. Roman Nicolae - -
187. Roșca Mircea PNL NU
188. Rujan Dumitru PNL NU
189. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
190. Salan Viorel PSD NU
191. Sandu Viorica PSD NU
192. Scripnic Lilian AUR DA
193. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
194. Seres Dénes UDMR Abținere
195. Simion George-Nicolae AUR DA
196. Simonis Alfred - Robert PSD NU
197. Solomon Adrian PSD NU
198. Stancu Paul PSD NU
199. Stativă Irinel Ioan PSD NU
200. Stoian Maria PNL NU
201. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
202. Stoica Diana USR DA
203. Stoica Elena PSD NU
204. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
205. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
206. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
207. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
208. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
209. Șerban Gianina AUR DA
210. Șimon Gheorghe PSD NU
211. Șișcu George PNL NU
212. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
213. Șoptică Costel PNL NU
214. Ștefan Ion - DA
215. Tanasă Dan AUR DA
216. Tănase Antonel - DA
217. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
218. Tătaru Nelu PNL NU
219. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
220. Terente Eugen USR DA
221. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
222. Toda Daniel-Liviu - DA
223. Todosiu Beniamin PSD NU
224. Toma Ilie PSD NU
225. Toma Vasilică PSD NU
226. Trăilă Cristina PNL NU
227. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
228. Tudorache Daniel PSD NU
229. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
230. Tușa Adriana Diana PSD NU
231. Tuță George-Cristian PNL NU
232. Țachianu Marian PSD NU
233. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
234. Țoiu Oana-Silvia USR DA
235. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
236. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
237. Vexler Silviu Minoritati -
238. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
239. Vîlceanu Dan - DA
240. Volosatîi Boris AUR DA
241. Weber Mihai PSD NU
242. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
243. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 12 iulie 2024, 21:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro