Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.03.2024 > 13:15 Versiunea pentru printare
Marți, 26 martie 2024, ora 13:15

Subiect vot: Proiectul de Hotărâre pentru modificarea anexei la Hotărârea Parlamentului României nr.5/2021 privind aprobarea componenței nominale și a conducerii Delegației permanente a Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Procesului de Cooperare din Europa de Sud-Est-vot final
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:279 81 41 25 22 7 12 19 31 14 16 4 3 4
- voturi pentru (DA):271 81 41 25 22 7 12 11 31 14 16 4 3 4
- voturi împotrivă (NU):3 - - - - - - 3 - - - - - -
- abțineri:5 - - - - - - 5 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Aelenei Dănuț deputat AUR DA
5. Albișteanu Mihail deputat AUR DA
6. Alda Adrian deputat PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta deputat - Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
9. Amet Varol deputat Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
11. Andronache Gabriel deputat PNL DA
12. Andrușceac Antonio deputat AUR DA
13. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
14. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
16. Axinia Adrian-George deputat AUR DA
17. Azamfirei Leonard senator PSD DA
18. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
20. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
21. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
22. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
23. Barbu Costel deputat PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
25. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
26. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
27. Băltărețu Viorel deputat USR DA
28. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
29. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
30. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
31. Berescu Monica-Elena deputat USR DA
32. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
33. Bîca Iulian-Mihail senator - DA
34. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
35. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
36. Bob Virgil Marius senator USR DA
37. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
38. Bordei Cristian senator USR DA
39. Brătescu Liviu senator PNL DA
40. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
42. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
43. Bulai Iulian deputat USR DA
44. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
45. Burciu Cristina deputat PNL DA
46. Busuioc Andrei senator AUR DA
47. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
48. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
50. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
51. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
52. Chelaru Mircia deputat AUR DA
53. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
54. Chichirău Cosette-Paula deputat - DA
55. Chira Claudiu-Martin deputat - NU
56. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
57. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
58. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
59. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
60. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
61. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
62. Ciubuc Ciprian deputat - DA
63. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
64. Cîtea Vasile deputat PSD DA
65. Coarnă Dumitru deputat - DA
66. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
67. Constantin Daniel deputat PNL DA
68. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
70. Crețu Gabriela senator PSD DA
71. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
72. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
73. Cristian Brian deputat USR DA
74. Cristina Ioan senator PNL DA
75. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
76. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
77. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
78. Cupșa Ioan deputat PNL DA
79. Dancă Ionel deputat - Abținere
80. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
81. Dămureanu Ringo deputat AUR DA
82. Dăneasă Mircea senator AUR DA
83. Deneș Ioan senator PSD DA
84. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
85. Dogariu Eugen senator PSD DA
86. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
87. Drancă Andrei-Iulian deputat USR DA
88. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
89. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
90. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
91. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
92. Enachi Raisa deputat - Abținere
93. Fădor Angelica deputat PNL DA
94. Fălcoi Nicu deputat USR DA
95. Fechet Mircea deputat PNL DA
96. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
97. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
98. Firea Gabriela senator PSD DA
99. Firu Stela senator PNL DA
100. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
101. Floroiu Ionel deputat PSD DA
102. Flucuș Dumitru deputat AUR DA
103. Furtună Mirela deputat PSD DA
104. Gál Károly deputat UDMR DA
105. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
106. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
107. Genoiu Mihail senator PSD DA
108. Georgescu Laura senator PSD DA
109. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
110. Gheba Daniel-Sorin deputat AUR DA
111. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
112. Ghica Cristian senator USR DA
113. Giurgiu Adrian deputat USR DA
114. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
115. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
116. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
117. Grădinaru Radu-Vicențiu deputat AUR DA
118. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
119. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
120. Gudu Michael deputat PNL DA
121. Guran Virgil senator PNL DA
122. Havârneanu Filip deputat USR DA
123. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
124. Humelnicu Marius senator PSD DA
125. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
126. Huțu Alexandra deputat PSD DA
127. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
128. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
129. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
130. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
131. Ilie Victor deputat USR DA
132. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
133. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
134. Ivan Dan senator USR DA
135. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
136. Kelemen Attila deputat UDMR DA
137. Könczei Csaba deputat UDMR DA
138. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
139. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
140. László Attila senator UDMR DA
141. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
142. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
143. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
144. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
145. Lupu Andrei-Răzvan deputat - DA
146. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
147. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
148. Mang Ioan deputat PSD DA
149. Manta Claudiu deputat PSD DA
150. Mareș Mara deputat PNL DA
151. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
152. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
153. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
154. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
155. Meclea Alina deputat PNL DA
156. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
157. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
158. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
159. Mina Marian deputat PSD DA
160. Mircea Florin deputat PSD DA
161. Mirea Siminica senator PSD DA
162. Mitrea Dumitrina deputat AUR DA
163. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - NU
164. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
165. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
166. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
167. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
168. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
169. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR DA
170. Munteanu Remus deputat PSD DA
171. Mureșan Claudiu-Marinel senator PSD DA
172. Mutu Gabriel senator PSD DA
173. Nagy Vasile deputat - NU
174. Nazare Alexandru senator PNL DA
175. Năcuță Sorin deputat PNL DA
176. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
177. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
178. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
179. Neagu Nicolae senator PNL DA
180. Neață Eugen deputat PSD DA
181. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
182. Niță Nicu deputat PSD DA
183. Oprinoiu Aurel senator USR DA
184. Orban Ludovic deputat - Abținere
185. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat AUR DA
186. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
187. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
188. Paladi George-Adrian deputat PNL DA
189. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
190. Pandea Ciprian senator PNL DA
191. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
192. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
193. Pălărie Ștefan senator USR DA
194. Pecingină Gheorghe deputat - DA
195. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
196. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
197. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
198. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
199. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
200. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - DA
201. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
202. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
203. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
204. Popescu Ion-Dragoș senator - DA
205. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
206. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
207. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
208. Postică Andrei senator - DA
209. Potecă Vasilica senator AUR DA
210. Poteraș Cosmin-Marian senator - DA
211. Presură Alexandra deputat PSD DA
212. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
213. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
214. Puiu Ovidiu senator PSD DA
215. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
216. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR DA
217. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
218. Rizea Cristina Camelia deputat - DA
219. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
220. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
221. Roman Nicolae deputat - DA
222. Romașcanu Lucian senator PSD DA
223. Rotaru Ion senator PSD DA
224. Rujan Dumitru deputat PNL DA
225. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
226. Salan Viorel deputat PSD DA
227. Sandu Viorica deputat PSD DA
228. Săniuță Adina senator USR DA
229. Scripnic Lilian deputat AUR DA
230. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
231. Seres Dénes deputat UDMR DA
232. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
233. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
234. Stan Ioan senator PSD DA
235. Stancu Paul deputat PSD DA
236. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
237. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
238. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
239. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR DA
240. Stoica Elena deputat PSD DA
241. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
242. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
243. Stroe Felix senator PSD DA
244. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR DA
245. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
246. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
247. Șerban Gianina deputat AUR DA
248. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
249. Șișcu George deputat PNL DA
250. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
251. Șoptică Costel deputat PNL DA
252. Tanasă Dan deputat AUR DA
253. Tănase Antonel deputat - Abținere
254. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
255. Tătaru Nelu deputat PNL DA
256. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
257. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
258. Toda Daniel-Liviu deputat - DA
259. Todosiu Beniamin deputat PSD DA
260. Toma Ilie deputat PSD DA
261. Toma Vasilică deputat PSD DA
262. Trăilă Cristina deputat PNL DA
263. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
264. Tudorache Daniel deputat PSD DA
265. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
266. Țachianu Marian deputat PSD DA
267. Țoiu Oana-Silvia deputat USR DA
268. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
269. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
270. Veștea Mihail senator PNL DA
271. Vicol Costel senator USR DA
272. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
273. Vîlceanu Dan deputat - DA
274. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
275. Vlașin Sorin senator PSD DA
276. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PSD DA
277. Volosatîi Boris deputat AUR DA
278. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
279. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 23 iulie 2024, 11:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro