Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.03.2024 > 13:08 Versiunea pentru printare
Marți, 26 martie 2024, ora 13:08

Subiect vot: Ordinea de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:217 72 30 22 11 6 9 15 25 8 12 2 3 2
- voturi pentru (DA):201 71 29 22 5 6 9 11 24 7 10 2 3 2
- voturi împotrivă (NU):8 - - - 6 - - 2 - - - - - -
- abțineri:2 - - - - - - 2 - - - - - -
- nu au votat:6 1 1 - - - - - 1 1 2 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
5. Alda Adrian deputat PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta deputat - Abținere
7. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
8. Andronache Gabriel deputat PNL DA
9. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
10. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
11. Axinia Adrian-George deputat AUR NU
12. Azamfirei Leonard senator PSD DA
13. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
14. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
15. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
16. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
17. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
18. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
19. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
20. Băltărețu Viorel deputat USR DA
21. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
22. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
23. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
24. Berescu Monica-Elena deputat USR DA
25. Bîca Iulian-Mihail senator - DA
26. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
27. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
28. Bordei Cristian senator USR DA
29. Brătescu Liviu senator PNL DA
30. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
31. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
32. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
33. Bulai Iulian deputat USR DA
34. Bulai Oana-Gianina deputat PSD -
35. Burciu Cristina deputat PNL DA
36. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
37. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
39. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
40. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
41. Chichirău Cosette-Paula deputat - DA
42. Chira Claudiu-Martin deputat - DA
43. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
44. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
45. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
46. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
47. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
48. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
49. Ciubuc Ciprian deputat - NU
50. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL -
51. Cîtea Vasile deputat PSD DA
52. Coarnă Dumitru deputat - NU
53. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
54. Constantin Daniel deputat PNL DA
55. Cosma Dorinel senator AUR DA
56. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
58. Crețu Gabriela senator PSD DA
59. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
60. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
61. Cristian Brian deputat USR DA
62. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
63. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
64. Cupșa Ioan deputat PNL DA
65. Dancă Ionel deputat - DA
66. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
67. Dogariu Eugen senator PSD DA
68. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
69. Drancă Andrei-Iulian deputat USR DA
70. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
71. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
72. Fădor Angelica deputat PNL DA
73. Fălcoi Nicu deputat USR DA
74. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
75. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
76. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
77. Floroiu Ionel deputat PSD DA
78. Flucuș Dumitru deputat AUR DA
79. Focșa Dumitru-Viorel deputat - DA
80. Gál Károly deputat UDMR DA
81. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
82. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
83. Genoiu Mihail senator PSD DA
84. Georgescu Laura senator PSD DA
85. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
86. Gheba Daniel-Sorin deputat AUR NU
87. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
88. Ghica Cristian senator USR DA
89. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
90. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
91. Grădinaru Radu-Vicențiu deputat AUR NU
92. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
93. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
94. Gudu Michael deputat PNL DA
95. Guran Virgil senator PNL DA
96. Havârneanu Filip deputat USR DA
97. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
98. Humelnicu Marius senator PSD DA
99. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
100. Huțu Alexandra deputat PSD DA
101. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
102. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
103. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
104. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
105. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
106. Ivan Dan senator USR DA
107. Kelemen Attila deputat UDMR DA
108. Kiss János deputat PNL DA
109. Könczei Csaba deputat UDMR DA
110. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
111. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
112. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
113. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
114. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
115. Lupu Andrei-Răzvan deputat - DA
116. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
117. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
118. Manta Claudiu deputat PSD DA
119. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
120. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
121. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
122. Meclea Alina deputat PNL DA
123. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
124. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
125. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
126. Mircea Florin deputat PSD DA
127. Mirea Siminica senator PSD DA
128. Mitrea Dumitrina deputat AUR DA
129. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
130. Molnar Ervin deputat PNL DA
131. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
132. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
133. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
134. Munteanu Remus deputat PSD DA
135. Mureșan Claudiu-Marinel senator PSD DA
136. Mutu Gabriel senator PSD DA
137. Nagy Vasile deputat - DA
138. Nassar Rodica deputat PSD DA
139. Năcuță Sorin deputat PNL DA
140. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
141. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
142. Neagu Nicolae senator PNL DA
143. Neață Eugen deputat PSD DA
144. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
145. Niță Nicu deputat PSD DA
146. Oprinoiu Aurel senator USR DA
147. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
148. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
149. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
150. Pălărie Ștefan senator USR DA
151. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
152. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
153. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
154. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL -
155. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
156. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - DA
157. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
158. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
159. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
160. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
161. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
162. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
163. Poteraș Cosmin-Marian senator - DA
164. Presură Alexandra deputat PSD DA
165. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
166. Puiu Ovidiu senator PSD DA
167. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
168. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR DA
169. Răducanu Sebastian senator PSD DA
170. Rizea Cristina Camelia deputat - DA
171. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
172. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
173. Roman Nicolae deputat - DA
174. Rotaru Ion senator PSD DA
175. Rujan Dumitru deputat PNL DA
176. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
177. Salan Viorel deputat PSD DA
178. Sandu Viorica deputat PSD DA
179. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
180. Seres Dénes deputat UDMR DA
181. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
182. Stan Ioan senator PSD -
183. Stancu Paul deputat PSD DA
184. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
185. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
186. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR DA
187. Stoica Diana deputat USR DA
188. Stoica Elena deputat PSD DA
189. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
190. Stroe Felix senator PSD DA
191. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR NU
192. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
193. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
194. Șișcu George deputat PNL DA
195. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
196. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
197. Tanasă Dan deputat AUR DA
198. Tănase Antonel deputat - Abținere
199. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
200. Tătaru Nelu deputat PNL DA
201. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
202. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
203. Toda Daniel-Liviu deputat - DA
204. Todosiu Beniamin deputat PSD DA
205. Toma Vasilică deputat PSD DA
206. Trăilă Cristina deputat PNL DA
207. Trifan Raoul-Adrian senator USR -
208. Tudorache Daniel deputat PSD DA
209. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
210. Țachianu Marian deputat PSD DA
211. Vicol Costel senator USR -
212. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
213. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
214. Vlașin Sorin senator PSD DA
215. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PSD DA
216. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
217. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 12 iulie 2024, 21:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro