Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.04.2024 > 17:33 Versiunea pentru printare
Marți, 2 aprilie 2024, ora 17:33

Subiect vot: Vot final
PHC 14/2024 privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European și Consiliu privind foaia de parcurs a UE pentru combaterea traficului de droguri și a criminalității organizate COM(2023)641
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:199 80 45 19 15 13 9 18
- voturi pentru (DA):196 80 44 19 15 13 9 16
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:2 - - - - - - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Axinia Adrian-George AUR DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR DA
16. Balint Liviu-Ioan PNL DA
17. Banias Mircea Marius PNL DA
18. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
19. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
20. Bălășoiu Aurel PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Bîrcă Constantin PSD DA
25. Blaga Daniel-Codruț USR DA
26. Bola Bogdan-Alexandru - DA
27. Borta Raluca-Maria - DA
28. Bota Călin-Ioan PNL DA
29. Botez Mihai-Cătălin USR DA
30. Budăi Marius-Constantin PSD DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Burciu Cristina PNL DA
33. Calista Mara-Daniela PNL DA
34. Calotă Florică Ică AUR DA
35. Cambera Oana-Alexandra - DA
36. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
38. Chelaru Mircia AUR DA
39. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
40. Chirilă Virgil Alin PSD DA
41. Cîtea Vasile PSD DA
42. Coarnă Dumitru - DA
43. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
44. Constantin Daniel PNL DA
45. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
46. Cristea Andi-Lucian PSD DA
47. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
48. Cristian Brian USR DA
49. Crîstici Ognean Minoritati DA
50. Csép Éva-Andrea UDMR DA
51. Csoma Botond UDMR DA
52. Dinu Cristina-Elena PSD DA
53. Drancă Andrei-Iulian USR DA
54. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
55. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
56. Dumitru Florian-Emil PNL DA
57. Dunava Costel Neculai PSD DA
58. Enachi Raisa - DA
59. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
60. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
61. Florea Oana-Consuela PSD DA
62. Flucuș Dumitru AUR DA
63. Furtună Mirela PSD DA
64. Gál Károly UDMR DA
65. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
66. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
67. Georgescu Nicolae PSD DA
68. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
69. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
70. Gheorghiu Bogdan PNL DA
71. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
72. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
73. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
74. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
75. Grosaru Andi-Gabriel - -
76. Gudu Michael PNL DA
77. Hajdu Gábor UDMR DA
78. Hărătău Elena PNL DA
79. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
80. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
81. Huțu Alexandra PSD DA
82. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
83. Iancu Marius-Ionel PSD DA
84. Ibram Iusein Minoritati DA
85. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
86. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
87. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
88. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
89. Kelemen Hunor UDMR DA
90. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
91. Könczei Csaba UDMR DA
92. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
93. Lazăr Ion-Marian USR DA
94. Lazăr Teodor USR DA
95. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
96. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
97. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
98. Lupu Andrei-Răzvan - DA
99. Macovei Silviu Nicu PSD DA
100. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
101. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
102. Mang Ioan PSD DA
103. Manole Petre-Florin PSD DA
104. Manta Claudiu PSD DA
105. Mareș Mara PNL DA
106. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
107. Mărculescu Dumitru PNL DA
108. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
109. Meclea Alina PNL DA
110. Miftode Marius-Andrei USR DA
111. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
112. Miklós Zoltán UDMR DA
113. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
114. Moisin Radu-Marin PNL DA
115. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
116. Molnar Ervin PNL DA
117. Molnar Radu-Iulian USR DA
118. Morar Olivia-Diana PNL DA
119. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
120. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
121. Munteanu Remus PSD DA
122. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
123. Mușoiu Ștefan PSD DA
124. Năcuță Sorin PNL DA
125. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
126. Neagu Denisa-Elena USR DA
127. Neață Eugen PSD DA
128. Nechita Aurel PSD DA
129. Niță Nicu PSD DA
130. Oteșanu Daniela PSD DA
131. Özmen Oana-Marciana PNL DA
132. Paladi George-Adrian PNL DA
133. Paraschiv Rodica PSD DA
134. Pavelescu Nicolae PSD DA
135. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
136. Pecingină Gheorghe - DA
137. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
138. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
139. Piper-Savu Florin PSD DA
140. Plăiașu Gabriel - DA
141. Polak Tudor PNL DA
142. Popa Alexandru PNL NU
143. Popa Radu Mihai PSD DA
144. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
145. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
146. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
147. Popica Eduard-Andrei PSD DA
148. Predescu Ana-Loredana AUR DA
149. Presură Alexandra PSD DA
150. Prună Cristina-Mădălina USR DA
151. Rizea Cristina Camelia PSD DA
152. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
153. Roman Florin-Claudiu PNL DA
154. Roman Nicolae - DA
155. Roșca Mircea PNL DA
156. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
157. Salan Viorel PSD DA
158. Sandu Viorica PSD DA
159. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
160. Solomon Adrian PSD DA
161. Stancu Paul PSD DA
162. Stativă Irinel Ioan PSD DA
163. Stănescu Vetuța PNL DA
164. Stoian Maria PNL DA
165. Stoica Elena PSD DA
166. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
167. Szabó Ödön UDMR DA
168. Șandru Cosmin PNL DA
169. Șerban Gianina AUR DA
170. Șimon Gheorghe PSD DA
171. Șișcu George PNL DA
172. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
173. Șoldan Gheorghe PSD DA
174. Șovăială Constantin - DA
175. Ștefan Ion - -
176. Tanasă Dan AUR DA
177. Tănase Antonel - DA
178. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
179. Tătaru Nelu PNL DA
180. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
181. Terente Eugen USR DA
182. Thellmann Christine PNL DA
183. Toda Daniel-Liviu - DA
184. Toma Ilie PSD DA
185. Toma Vasilică PSD DA
186. Trăilă Cristina PNL DA
187. Tudorache Daniel PSD DA
188. Tușa Adriana Diana PSD DA
189. Țachianu Marian PSD DA
190. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
191. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
192. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
193. Vexler Silviu Minoritati DA
194. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
195. Vîlceanu Dan - DA
196. Vulpescu Ioan PSD DA
197. Weber Mihai PSD DA
198. Zakarias Zoltán UDMR DA
199. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 15 iulie 2024, 2:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro